1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    и јас искрено не се надевам овој месец, иако бевме активни, и сум на средина од циклуцот... ми излезе дека можеби имам кламидија, и пијам сумамед, па се надевам дека наредниот месец ќе биде отстранета, и дека таа била виновникот што неможе да се фати :devil: ако не, нареден чекор ми е испитување на проодност на каналите
    а Лори, ако со тебе е се во ред, напрај му на маж ти смеса од мед и ореви, нека јаде секое утро, можеби ќе е до тоа... само незнам зошто не е успешна инсеминацијата, па дури и првото инвитро? Нели успешноста е голема? Стварно незнам што да кажам, наше е да пробуваме со се што знаеме, другото е во божји раце
     
  2. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Точно си го знаеме сега проблемот, и за месец дена ке пробаме да го санкционираме со мал зафат, а потоа ке моземе и природно, лекарите даваат голема надез, но не гарантираат 100% :$ но, бидејки несакаме да чекаме, засто нели и по природен пат некогас е потребно повеке време за да се успее, затоа ке направиме инвитро, па сто ни даде Господ тоа е! не сакаме веќе ни ден да губиме без несто да направиме за насиот сон-бебе,доста чекавме! ке успееме девојки сите, само храбро! ве сакам сите , поддрски мои најмили :* :* :*
     
    На Laura87, lale24, elena.mak и 2 други им се допаѓа ова.
  3. zazarsko

    zazarsko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2012
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    122
    можеби погрешно сум разбрала, :tmi: ама во рецептите кои ги најдов тука така пишуваше дека се почнува да се пие по 7 дена откако ќе ти заврши :!:
     
  4. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Не е нисто страсно, дај бозе да видис овој месец две цртки, во спротивно направи го лекот пак на денот кога ќе добиес и така да стои 6-7дена, и кога ке ти заврси циклусот почни да го пиес! јас сега го помирисав мојот лек, мириса чудно, но мене па не ми мириса лосо, како на кочан од зелка:)))одвај чекам да го пробам :lol: :rofl: но да се надеваме дека прв и последен пат го пиеме, дека нема да имаме повеќе потреба од него:))поздрав :inlove:
     
  5. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Женски одамна ве читам и ви држам среќа на сите,не губете надеж...надежта последна умира :)
     
    На slimy, lale24 и Lori-30 им се допаѓа ова.
  6. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Лелеее дај Боже сите ние овде што исчекуваме две цртички, наскоро да останеме бремени, па за 9 месеци здравје растур да направиме, една по една, може и по неколку во ист ден да се породиме, и кога ќе ни текне низ што сме поминувале ќе се смешкаме држејќи си ги бебенцата во раце, аиии уште сега го чувствувам тој бебешки мирис од силна желба колку многу си сакам бебценце :inlove: :inlove: :inlove:
    Дај Боже и Мила Мајчице Богородичке сите да добиеме слатки, живи и здрави дечиња :) :) :) :*
     
    На volsebna, slimy, Lori-30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Фала ти girl-miri, навистина ми е полесно на форумов, бидејќи со никој не споделувам за нашата мака. Тест не правев, отидов 3 пати до аптека ама секогаш имаше гужва. Здравје утре или задутре ќе правам. Имам болки во стомакот, градите ми пукат, и ме болат половините. Само да не е некоја циста
     
  8. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Ти пуштаме срекичка да е бебче! :*
     
  9. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647

    Исто посакувам и на вас елена, на сите што го чекаме тоа мало ангелче :*
     
    На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Ајде заљубена те чекаме да не израдувас, и повлечи нога за сите...одамна не сме слуснале некоја да не израдува, освен трудничкиве сто се породија :inlove:
     
  11. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    уф мн се нервирам...не ми е јасно како седејки дома и во топло вака да анстинам мн кашлам и џабе и мирување после однос кога цело време кашлам се истекува од мене....а лекот со виното леле навистина мн ми е гаден пијам и ми идат нагони на повраќање LORI маж ми како тебе аххаха вели дај да видам со толку црева корнеш пробува и вика леле па ова не е лошо како кочан од зелка е :D ама ајде ке истрпам само мн се нервирам што кашлам
     
  12. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Не е проблем сто истекува, доволно е едно сперматозоитче да залута и да успее! не се нервирај, само водете љубов опустено и пиј си го лекот :rofl:
     
    На mariatim му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    ех Драга Лори, ако овој пат навистина станува збор за бременост, ќе влечам и раце и нозе :*
     
  14. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    И да влечеш!!!!!!!! И а не шинеш ако треба, само бебчиња да се изнародиме! :D
     
  15. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    феминки сакам да ве прашам нешто еве мене плодниве денови кај и да е ми завршуваат...го пијам лекот со виното и ренот а од како ми заврши работиме на случајот ме интересираше дали во овулација ве болат градите мн вака не ме болеле премногу а нз каде прочитав ова со ренот не се пие за време на бременост и менст...а ако во мегувреме останеш бремена а нз и го пиеш м????? се мислам ...мене на 12 13 треба да ми дојде мозе нема ништо ама надежта е тука секој месец па затоа се замислив нз сто да правам??? :sweat:
     
  16. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    ајде залубена, израдувај не и ти, дај бозе црнка да завлече нога... а јас пак ке прашам, може е напишано, ама не сум прочитала, значи лекот од вино и рен се прави така што на 1 литар бело вино старо 3 години се додава рендан корен од рен, и тоа се пие кога ќе заврши менструацијата, така? а колку рен се става, дали сето тоа треба да отстои еден период, или? Да имам време да го спремам, околу 15 фебруари треба да добијам па да почнам и јас да го пијам, се надевам дека дотогаш ќе слушнам дека уште на некој помогнал!!!
     
  17. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    da taka se pravi, ja staviv okolu 200gr ren, i bidejki mn luti, go isitniv vo secko! ene go stoi od ponedelnik ke pocnam da go pijam! inaku napravi go prviot den koga ke dobies, i neka stoi 6-7dena i taman ke ti pomine tofas ciklusot i pij go,ako nemozes po edna caska od rakija pij i po nekolku goltki, vazno e da go primenuvas! ja mislam deka i ne e vazno tolku merata kolku na kolku se stava, zasto ima mn recepti i site se razlicni , no site sodrzat vino i ren:)inaku neznam do koga se pie, ja ^planiram edna doza da ispijam, ne poveke, se plasam da ne se iskomplikuvam nesto zasto neli i invitro se spremam da pravam, pa so superfaktot neznam kako ke izleze! vo sekoj slucaj vi posakuvam a site uspeh, eve mesecov ne ima mnogu sto ke go pieme lekov pa ke vidime kolku e efikasen! se izvinuvam za latiinicava, ama mn mi se spie...sakam sto pobrgu da spijam , ama nemozam da se oddelam od forumov:))
     
  18. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Sega pravev test, testot e negativen!ne pravev so prvata mokraca so vtorata pravev ama mislam deka nema vrska toa ako sum bremena ke pokaze. Toa e sto e, veke izgubuvi
    v sekakva nadez. Zakazav na dokt
    or cetvrtok pa ke vidam za sto se raboti ;(
     
  19. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Зал ми е сто не се израдува, но не си единствена, видис колку не има многу сто чекаме, но ќе успееме еден ден ;) Добро е сто ќе превземес несто, да видис каде лези причината за неуспевање, направи контроли , анализи и ќе дојде се на свое место, не гризи се! тиа посакувам побргу да се израдувас :*
     
  20. hana30

    hana30 Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    15
    здраво девојки,ве молам за ваше мислење
    на 13 декември ми почна последната менструација пиев кломифен(апчинја за овулација)5 дена,еве сега фактички ми касни цели 3 недели правев тест 3 пати и се негативни,бев на лекар пред 3 дена ми кажа дека се сум овулирала и дека има една мала точка ама дека е многу рано па ми кажа да одам после 2 недели,не ми е јасно дека од декември до сега сеуште да неможе да се утврди бременоста......во исчекување сум ,дали да праам пак тест или да чекам дури до другиот петок ааааааааааа Ч)