1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.768
    Пол:
    Женски
    Јас по 11ти пат од откако започнавме со оваа борба добив. Но не се жалам, така мора да биде изгледа. Едвај чекам да дојде Понеделник да направам испитување за Е.Коли, да видам дали сум се исчистила од неа. Бебко, ако ти треба совет пиши ми ЛП, ќе ти помогнам, и јас многу пати сум се мачела со оваа бактерија, се надевам сега ќе ја нема на контрола.
     
    На bebko му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Zenski, jas popladne imam termin na ginekolog. Inaku vo ponedelnikot sabajle napraiv test, odnosno se izmockav na testot i mi se lizna od raka i se obrna na zemja i istece mockata od testot i prestana da se popolnuva so mocka toj delot, vikam nepravilen e. Kupiv uste eden,koga se vrativ bese se vo red so testot i imase bleda vtora linija. Go napraviv vtoriot i toj so vtora bleda linija. Sigurna sum deka ne mi se pricinuva.Jas sum iznenadena i ne ocekuvav od prva da se fati. Sekako dobredojdeno e.
    Se izv za latinica.
     
    На green.eyes, pilenka, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Девојче те чекаме да кажеш како си поминала на гинеколог. Сакаш да кажеш дека имаше негативен тест, а после некој ден позитивен ? :inlove::inlove::clap: Некои од симптомите што ги имаш ќе ги споделиш :lol::D Поздрав и со лесно и најубаво да си поминеш на гинеколог :*
     
  4. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Nemam simptomi, osven sto mi docni 9 dena. Minatata nedela u petok ili sabota ne sesekavam napraviv test i bese negativen. Bidejki ne mi dojde do ponedelnik, vo ponedelnikot sabajle naoraviv test, jas mislev deka izleze nepravilen oti mi istece mockata od testot i prestana da se obojuva kade sto treba da izlezat crtite. Zatoa kupiv vtor i koga se vrativ imase dve crti. Napraviv vtor i toj bese pozitiven so bleda linija :)
     
    На zalosna и danichap им се допаѓа ова.
  5. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Девојче, редовно те следам но немав поима дека веќе се обидувате и за второ бебче. Баш пријатно се изненадив! Ајде со среќа на гинеколог попладне па те чекаме да пишеш. Мене ако ме прашаш мислам дека си бремена. :*
     
  6. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    mila celata sum radoski za tebe te guskam
     
    На tincemajmunce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    ddevojce, честито :) И браво за потегот што многу брзо сте одлучиле за второ дете, секоја чест (y)
     
  8. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    срцко со среќа се да ти биде како што треба значи ти си една од среќничките што од прва и фатило бебче. позз
     
  9. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    3.494
    Ајде ddevojce те чекаме на рапорт(waiting)
     
  10. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    Cestitki I od menee, mi falevte ovie nekolku dena,,, inaku ja pogodiv ovulacijata pa sega cekam da pomine vreme I da vidam dali ima oplodena jajce kletka ili nisto I ovoj mesec a caj piev nekolku dena I poveke ne zasto mn mie gaden edvaj go piev I tie denovi ubava vecer od mene :)
     
  11. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Браво ракче :) сега уште 2 недели чекање.
    Честитки девојче (y)
     
  12. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    IMG_20141030_202047-1.jpg Zeni nema nisto :| vaginalno me gledase, i test tamu pravev ama izleze negativen. Duri koga ni rece sestrata se poglednavme so mm i taka zacudeni ostanavne, oti stvarno ocekuvavme,a i testovite doma imat vtora bleda crta. Ccc :headbang: Doktorot rece od doenjeto mi kasnelo. Bas se sovpadna da mi docni koga se obidovme. Poveke sreka drugiot pat.:(
    Eve gi dvata " lazno pozitivni " testa, gi otvoriv za da gi vidam crtite. Mene ne mi se pricinuva, ama aj se slucuva i toa.
     
  13. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.000
    Допаѓања:
    279.394
    Preku krv li ti proveri?
     
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Preku mokraca. Normalno mi kasni 9-10 dena. Nie na 14.10 se obidevme, aj si pomisliv rano e za na eho, ama i preku mokraca izleze deka nema nisto..
     
  15. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.759
    Допаѓања:
    137.617
    Пол:
    Женски
    naprvi si ti pak test za nekolku dena ili ispitaj preku krv ako ne dobies...jas za lazno pozitiven test ne sum sigurna deka postoi...
     
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.000
    Допаѓања:
    279.394
    Preku mokraca e siguren 14 dena posle kriticniot odnos t.s ovulacija, tuka ima 16...mozebi seuste mala nadez. Ednostavno pocekaj kako ke se odviva denovive.
    Gusni si ja malata princeza i ne dozvoluvaj da ti vlijae negativno ovoj rezultat. Naredniot mesec so uste pogolema volja i so poddrska od site nas tuka:hug:
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Направи си тест преку крв, најточно ќе ти каже... не си требала да одиш да те прегледа вагинално
     
  18. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Morase da odam, oti imam candida :@ pa mi dade vaginaleti i krem, a me gledase na eho vaginalno so toa copkata :rofl:a preku krv ispituvav koga ostanav bremena so kerka mi i togas pokaza deka nema bremenost, valjda e bilo i togas rano.
     
  19. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    3.494
    Баш чудно, кај мене ја имаше истата таа бледа црта и тоа два дена пред да добијам и не беше лажно позитивен:?:, ти пак провери за некој ден.:*
     
  20. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    а можеби и од тоа што имаш кандида е покажало позитивен. навестило дека сепак има нешто