1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Dobiv devojki,se pomiriv..Se molam 2015 da bide nasa godina.Ubav vikend devojki :*
     
  2. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Тууууууууууу... баш се понадевав за тебе :)
     
  3. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    :) Kukla 21 uste malku :* i zdravje mesinjata ke pocnat da ni rastat.
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    драги мои конечно вечерва ќе можам да се издишам длабоко. ми стигнаа резултатите од пап. нема никакви цинови и лоши работи, а јас веќе си замислував дека ќе ми ја вадат матката. продолжувам да лечам хпв,а после ми следува борба со нередовна менструација и немање овулација, па тек после бебе. ехееее никако да дојдам до тоа бебе. туку,
    за мене има време да се пофалам со нешто убаво,а сите вие за викендов работете на случајот:inlove: и не станвајте од кревет.... периодов е одличен за правење дете или барем ќе поуживате, јас не можам ни тоа заради глупавиов вирус.
     
    На MADO и kukla21 им се допаѓа ова.
  5. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.292
    Допаѓања:
    131.802
    Za Hpv najveke trebacda porabotis na imunitetot!!! Jas pred 6-7 god. Isto imav hpv(niskorizicen),i vo edna ordinacija vo skopje mi pravea laserska intervencija(jas zgresiv so ne pobarav vtoro mislenje)..sega citam deka mnogu zeni imale takvi naodi,no so mnogu vitamini ,pojacuvanje na imunitetot posle se bilo vo red i si imaat decinja.Se ke bide vo red,sega e napredna medicinata,se ke se sredi!
     
    На BirMelek му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Ако можеш направи си го рецептот со рен и бело вино.Тој е мн добар за имунитет а знам дека за хпв е потребно да си го качиш имунитетот,јас имав порано сега немам фала му на Господ.А и многу и забремениле после тоа.Сега не го памтам рецептот како беше точно,го има во темата природни лекови за забременување.Многу ми лутеше кога го пиев ама голтка по голтка се трпи.
     
  7. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Негативен излезе тестот :(.Ни рекоа еден месец пауза да правиме.Така да месецов ке одмориме од доктори иако баш и не ми се паузираше :).Кукле тебе ти дојде ли што ти кажаа ке паузирате или продолжувате.
     
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Jas uste ne sum dobila. Minatiot pat dobiv posle 7 dena od prestanuvanje so terapijata. Imam zakazano slednava nedela kaj doktorot. Sakame so nego da porazgivarame za opciite i da se dogovorime za sledni cekori.
    Tebe koj ti kaza da pauziras 1 mesec?
     
  9. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    па докторкава и се јавив да и кажам дека негативен е тестот и така минрече.Да прекинам со терапијата,и да паузираме еден месец,па следната менструација кога ке ми дојде да и се јавам.
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Ok. Ajde ke bide. Samo trpenie :)
     
  11. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    kukla21 dali si piela maka vo prav?Ja ima po prodavnici za zdrava ishrana i znam deka e mnogu korisna za reguliranje na mesnstrualniot ciklus,moze i dvajcata partneri da ja piajt.
     
  12. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.708
    Пол:
    Женски
    Леле и јас имав кафеавко, ама уште не сум добила, всушност јас имав со спермата од односнот претходно што истече, вишокот де. Иначе јас имав неколку дена Т 37-37,5, мрзоволна, поспана, бев хронично гладна, а денес во уста не ми се става ништо освен овошје, уморна, денес грб ме искина, синоќа едвај облеков чизми, прстите ми беа отечени, градите 3 броја поголеми од претходно, ниеден прслук не ми ги собира... Но од друга страна ги имам оние слаби грчеви за добивање.... Кој да знае, ќе дознаам утре најдоцна дали сум добила или не. Дали Дедо Мраз ќе биде толку добар годинава?
     
    На flower30 и kukla21 им се допаѓа ова.
  13. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Јас проверив преку тест дома шур чек оти во градов јај што се проверува преку крв се чека некиј ден за резултат оти го пракаат во скопје па од таму чекам резултат.Се мислам дали да проверам преку крв.
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Ajde Angel povleci nogo,mi mirisa na ubavo kaj tebe :),stom gradite ti se pogolemi...ima sgolemi sansi vo mesko da se krie nekoe zrno :)...Slabite grcevi mislam deka e normalni vo rana bremenost.Ajde izvesti ne,i ti posakuvam od se srce dve crtki.
     
    На flower30 и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  15. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Не сум пиела. Мене не ми е до толку нередовен. Минатиот пат ми се виде дека многу чекав ама си добив на 36ден како секој циклус.
     
    На MADO му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Кукла мислиш оти треба и преку крв дапроверам?
     
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.708
    Пол:
    Женски
    Беба и јас мислам да провериш ако ти доцни, а ако не и на гинеколог да отидеш. Јас би реагирала така.

    Искрено не сакам многу да си ги подгревам надежите но правам се да не мислам на тоа, готвам, чистам, работам нешто и едвај чекам да заврши оваа неизвесност. Досега волку не сум се надевала, па ќе видиме. Тукушто почна ниско да ме боли јајник, долу во препон, дури да се зачудиш дали е јајник дали е бешика. Сите овие симптоми можеби ќе се покажат како неточни и како лажна тревога, не би знаела, па би сакала неизвесноста што побргу да заврши.
     
  18. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Preku krv ti e najtocno. Ti mislam pravese test 16 dena od inseminacija ako ne se lazam. Mislam deka i toj od mokraca bi trebalo da pokaze tocno. Stoznam, jas za da sum 100% sigurna si pravam preku krv. Ednostavno ne sakam ni gram lazna nadez, testot bil rano i sl.
     
    На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Tokmu istovo sakav i jas pred nekoj den da im kazam.Ja citam temava redovno i edvaj cekam da procitam ubavi vesti.Ne bilo taka lesno da se opustis..Pa normalno deka ne e.Pogotovo koga se posakuva najmiloto.Ne velete deka lesno ni e od strana da zborime.Sekako deka vi e epten tesko ama koga velime odmorete se misli na 'odmor' od testovi doktori,dogovoreni odnosi,prebaruvanja po internet...a mnogu normalno deka mislite ke vi se pak tamu.Povtorno od se srce cekame ubavi vesti i da se citame po drugite temi.
     
    На cvekence 03 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Не ми доцни.Ми иде послд триесетиог ден,но денес е 16 ти ден од инсеминација,а 29 ти ден од циклус.зДомашниов тест негативен.