1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    More kakvo blago ima da ne pocastis vo femina instagram.:inlove:
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.645
    Допаѓања:
    95.700
    Пол:
    Женски
    Да частам? Ма фешта ќе направам :rock::music::party::dance:
     
    На flower30 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Ајде ангел со среќа се надевам нема да добиеш и да не израдуваш предновогодишно.

    Да се надоврзам со муабетот јас пак со маж ми немав никаков проблем за спермограмот. Сам се јави си закажа и отиде. Исто и за инсеминацијата немаше никакви натегања ниту преговори. Веројатно зависи од карактерот на мажот. Али мн е битно да разберат дека двајца сте во борбата да се добие дете не е еден како што кажа Ангел погоре.
     
    На kukla21, galapce и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  4. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Мојот исто - сам си закажа и збор не кажа.
    Незнам која машкост ќе ја изгубат со тоа?! Тоа само покажува колку се несигурни во себе!
     
    На cvekence 03 и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  5. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Мојот прво промрче, дури и даде изјава која денес ја одрекува, дека кај него во фамилија немал никој такви проблеми, ете и брат му и татко му имаат деца (божем татковците на тие со проблем немаат деца |(. После кога близок другар, кој е и гинеколог, му кажа дека и самиот се испитал и имал послаб спермограм, се реши и уште истата недела отиде.
     
    На galapce, kukla21 и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  6. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Хахаха, баш така!!! :D
     
  7. letters

    letters Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2014
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    560
    Знаете што ќе направам ке го седнамна компјутерот и ќе му ги читам вашите постови посигурно и посликовито здравје. девојки навистани сте ми најголема подршка
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Направи му профил, па може и да го посоветуваме!
    Примерок за спермограм може и од дома да си однесе ако му е глупаво таму да остава.
     
  9. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Jas sum bila kaj organdziski,seedno koj doktor ke ti se pogodi,barem toa e moe mislenje.
     
  10. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Voopsto ne se trudev da go ubedam,mu spomnav najprvin deka treba da se napravi spermogram,se razbira ne mu bese seedno i mi rece ako za ovie tri meseci ne bidne nisto ke odime.U meguvreme me gledase mene so uputi vo raka kako talkam niz bolnici i togas sfati deka redno vreme e da napravi spermogram i op eve kaj lezel zajakot.Pa majke mu,uste od start poveke od edna godina od obidi za bremenost,doktorite velat deka 50/50 se sansite za problem kaj dvajcata partneri.Najdobro za pocetok najdobro e da se napravi spermogram za da se vidi so kako,posto kaj zenata e daleku pokomplicirano i potesko kako i za site raboti.Ako i dvajcata sakate bebce nema tuka igranje na krienka jas mozam ti nemozes.Sedni go i ubavo napravete si muabet.Ne za drugo,vremeto leta i posle se stanuva potesko i potesko,psihata ubiva.
     
  11. letters

    letters Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2014
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    560
    Извинете вака ама јас навистина сум прваче во овие испитувања. Може некоја информација плус за ова спермограм од дома мислам дека така повеќе шанси имам да го убедам
     
  12. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Jas ne bi ti preporacala od doma,treba epten da se vnimava,da se odnese najkasno primerokot za deset minuti,da ne padne temperaturata pod normalnata i moze da se dobijat losi rezultati.Nemoj da mu kazuvas za doma,fati go pod raka i vo bolnica,nema sram,tie se sami i davaat primerok,kako ni e na nas zenite,da se sirime pred poznati i nepoznati.Uffff koga pisuvam se nerviram,mazista bile!!!letters ti si gi proveri li hormonite i mikrobioloski testovi kako za pocetok?
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Ajde Angel i flower stiskame za vas palci :*
     
    На flower30 и kukla21 им се допаѓа ова.
  14. letters

    letters Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2014
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    560
    Ми зедоа брисеви вака на прв поглед со ехо се изгледа ок ми рече дека фолекули имало ама биле мали и дека се од левиот јајник овој пат и најверојатно ќе прснат за една недела па ми предложи да уживаме овој месец во празниците па ако ми дојде да се видиме ви јануари и да продолжиме со испитувања,-спермограми хормони....и јас си ја зедов здраво за готово работата со спермограмот па го припремам мм за наредниот месец|(
     
    На MADO му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Ни така носевме. Треба да не се чека подолго од45 мин. Нас и на тел ни кажаа дека може од дома во стерилна чашка.
    Значи мажот твој примерокот го собира дома и после го носи во лаб ксде сте решиле да правите испитување. Резултати после неколку часови.
     
  16. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.291
    Допаѓања:
    131.801
    Da se nadavame deka ke bide(fingers)mene po simptomite mi mirisa deka Angel prva ke ne iznenadi so dobra vest !!!!!
     
    На MADO и kukla21 им се допаѓа ова.
  17. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Angel , do kade si ?
    Se nadevam deka namesto vloski si kupi test za bremenost :inlove:
     
  18. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Она тензија ни прави :)
     
  19. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    A jas devojki stavrno neznam kako da se motiviram mi se smaci od tempirani odnosi,od se...nesakam veke,mislam mesecite mi vrvat,davame se od sebe,a rezultati nikakvi,nesakam da cekam,posleden pat koga bevme na specijalist si pobarav da pocneme da se spremame za in vitro postapka,mi vika pocekaj ima vreme,e kako ima 28 godini sum veke,nesakam da pravam inseminacija.Ke puknam,baska denes bev na rodenden na edna drugarka i ajde muabeti,sto cekate uste za bebe,koga na 40 li ke ragas,znaci vakvi luge me polnat so negativna energija,ama ke gi izdrzam.
     
  20. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    kazi i ne grizi se ti za mene do 40 ke imam sigurno 3 deca :D lele takvite muabeti i jas najmnogu gi mrazam. toa e mnogu drsko od lugevo kako se osmeluvaat da se mesaat vo takvi raboti jas ne znam. sto im e gajle?????:devil: od toa gi zamraziv familijarnite ruceci i izleguvanja so parovi. sekogas koga ke sedneme prv muabet e toa od lugevo. a i na rabota zamaraat.deca gledajte gi reklamive na tv ne brkajte kariera ragajte deca bla bla bla...vesteri :D
     
    На MADO му/ѝ се допаѓа ова.