1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    Ajdeeee cekame site:hug: Izraduvaj ne !...stiskame palci za tebe ovoj mesec (y)
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  2. milamila988

    milamila988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    ЈАс имам измешани симптоми и за двете , де ме боли стомакот ккако за добивање за минутка престане па прејде бодеж во десниот јајник и препонот, па де ми се згаде па додека пишувам два пати ми дојде д аповратам ама си велам ајде можеби оти пијам и кафе и сок па од тоа така ми дојде, па грдаите обично кога треба да добијам престанува болката сега се ујачува и плус секоагш ми излезе некој бубалица а сега немам едино тоа ми е најсигурен симптом за добивање а не да ми мине врмето бавно аууфф, јас за тест не се воздржив ем си ветив нема да правам и пак вчера купив и ете негативен оно само снека има нешто па за тест ќе покаже
     
    На Ninichka и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  3. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima iskustvo so PeruanskaMaca,kade mozam da ja najdam,dali deluva,ili e samo reklama?!..
     
  4. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    јас почнав ја има во аптеките како капсула и во продавниците за здрава храна.По форумиве читав имало ефект и тоа најмногу во комбинација со алое вера.
     
  5. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Јас не сум за тоа многу да се чека. И мора да си ги убедите мажите дека за да се успее треба да ги разбијат сите предрасуди! Машкоста нема да им се повреди од тоа. Жената пати и физички и ментално повеќе во целиот овој процес. Он остава само материјал кој како така, ќе се оплоди. Треба квалитетна ј.клетка, матка спремна да го прифати плодот, хормонски баланс кај жената за да има успешна бременост.
    Наташа, се јави ли во фондот?
     
    На Natasa. P и flower30 им се допаѓа ова.
  6. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Искрено, мене не ми се виде многу тешко закажувањето. Првиот пат можеми малку почекав (некои 20тина дена мислам беше, не ме држи за збор). После е многу полесно - си ја бараш сестрата и она те става во шема кога треба - денес за утре, за задутре
    Уште во старт да ти кажам дека нема да те поддржи за ИВФ ако нема потреба. Јас мислев одма ќе завршиме работа, ама ништо не излезе така. Не се сеќавам кој проблем го имаше, ама ако има и мала надеж, ќе те прати на инсеминација.
    Посебни документи не ти требаат, ама со тебе носи си ги документите кои ги имаш од испитувањата кои си ги правела - ХСГ, операции, хормони... Потребно е да добие слика докторот за тебе. Ако немаш ништо од ова, ќе те прати да испиташ.
     
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Само да ви кажам - од маката има останато многу трудни јас почнав да ја пијам. Ја има во сите продавници за здрава храна.
     
    На haska-haskicka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. haska-haskicka

    haska-haskicka Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    74
    Ninichka veke 2 nedeli jas i maz mi ja pieme Maka citavme bila dobra i vo konsultacija so lekar pocnavme da ja pieme pa zdravje ke vidime dali ke bide efikasna bevme "rabotlivi" za vreme na plodnite denovi daj boze da gi vidime // crticki inaku Maka mozes da ja najdes vo aptekite ja ima vo site podobro snadveni apteki pozdravce i daj boze pobrzo da se izraduvate i vie pozdrav so site feminki
     
    На espana, Ninichka и bebaa им се допаѓа ова.
  9. haska-haskicka

    haska-haskicka Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    74
    Daj boze Ocicka i nie da bideme od tie sreknici sekako ke ja spodelam radosta so vas;)
     
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Natasa. P

    Natasa. P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    1.941
    Допаѓања:
    6.628
    Пол:
    Женски
    А што е мака..за што служи, како се консумира?
     
  11. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    напиши на интернет перуанска мака ке ти излезат многу извори да се изначиташ.Во главно тоа е корен а се продава во прав и во капсули.
     
  12. Natasa. P

    Natasa. P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    1.941
    Допаѓања:
    6.628
    Пол:
    Женски
    Благодарам бебаа, сега ќе изгуглам..
     
  13. milamila988

    milamila988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    мм овој пат не знае дека ми касне, знае отприлика кога треба да ми дојде ама ништо не ме прашува ниту пак јас нешто му спомнав ни тест ни доцнење,ама не дека сум суеверна ама само што му кажам или почнеме за тоа да збореме веднаш ми дојде и овој пат си ќутам
     
    На Ninichka, jacqueline.s и kukla21 им се допаѓа ова.
  14. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    Mм знае, и повеќе се надева од мене :lol: Инаку тој баш денес ми викаше, знам дека си бремена, 100%... минатите месеци не мислев така, ама сега знам, хаха. Инаку стварно, минатите месеци ни 5% не ме рецкаше, ни за симптоми ако му кажував, ни за ништо. Ама вика месецов знам дека си. Плус, не сум била како порано во ПМС да сум напната и да дивеам и низ дома како лудача, овој пат сум била цело време насмеана и весела:rofl: Бог да чува, којзнае како изгледам во ПМС, хахаха, тешко него кутриот. Ама ете јас не приметив дека сум повесела од претходно.
    Леле, ме убива неизвесност, ќе си пукнам. ХЕЛП!!! Ама ќе издржам и барем уште утре не правам тест :D
     
    На MADO, darcy, do-re-mi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    :^::party::d::inlove::hug:(y)...cekameee....ajde Jacqueline,sigurno si bremenko.
     
    На kukla21 и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  16. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    знам како ти е.. сакаш да провериш, ама тест да не правиш :) хахаха
    Ајдееее ќе биде!! :)
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    Баш така, Кукла. Ако е негативен ќе се разочарам, и ќе се загрижам зошто ми доцни.
    А вака уживам барем во чувството дека МОЖЕБИ сум бремена, и е најблиску до она прекрасно чувство кога би била навистина бремена. Човечката психа е комплицирана работа :D
     
    На MADO, espana и kukla21 им се допаѓа ова.
  18. desperate15

    desperate15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2014
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Провери преку оној домашниот тест со сода јас така правам :D измокри се во пластична чашка и стави лажичка сода ако стане ко газиран сок или ко пиво тогаш има бременост :D
     
    На espana и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  19. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    Нели тоа беше за одредување на полот на бебето? Демек ако пени е машко, ако не женско. Или грешка сум?
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    И за бременост го имаат пишувано :)
    Јас не верувам :)
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.