1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Ако ти кажам дека уште пред 6-7 години татко ми покоен ми го носеше тоа масло од странција? Ефект, ич. Ќе си пукнам веќе од оваа ешерихија! Пробај до душа, може кај тебе ќе успее да се мавне проклетијата грда.
     
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.766
    Пол:
    Женски
    Убаво пишав на ФБ, проклетија :(
     
  3. rokiroksana

    rokiroksana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    93
    ако се зборува за ешерихија тогаш пробај да пиеш чај од дршки од вишна-тие зелените насабалје на гладно по едно филџанче неколку дршки, е сега не знам каде би можела да ги најдеш ама 100% ја уништуваат
     
  4. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.766
    Пол:
    Женски
    За дршки мислиш рачките од вишната? Кај и да е ќе почне да цвета, ќе излезат рачките ќе ги соберам, или треба да има плод? Јас слушнав за корен од вишна, се оголува коренот и се сече парче, од тоа се пие. Ќе ја прекопува мм бавчата изгледа :)
     
  5. rokiroksana

    rokiroksana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    93
    да, да дршки-рачки истите, кога ќе ги собереш нека се сушат за да имаш цела година,
    не треба со плод само тие:)
     
  6. milamila988

    milamila988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Женски
    на пинк има реклама за натуро плех,за уринарни инфекции и пишува да се ешерихија више не враќа, еве линк од искуство незнам ако има некој нека пише,само сакав да помогнав од тоа што го слушнав
    http://www.naturoplex.com/
     
  7. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Еве ме само што сакав да пишам.Не ме снема секој ден ве следам само немаше новини со мојот случај.Е сега ми дојде и тоа обилно вајда од терапијата.Ми закажа контрола сестрата дури за20ти,докторот немало да биде тука.Сега ние вој месец ке го јадеме тоа медот од Стојаково и ке си работиме на случајот па ке видиме.Се надевам Господ ке ни даде бебуле да немора да се акаме уште по болниците.
     
    На MADO му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    леле ангел што убаво ми ја објасни релацијата благо - проклетија :rofl:ветувам нема да јадам благо. таман и ќе си ослабнам
     
    На Kiflicka05, AngelOfArh и kukla21 им се допаѓа ова.
  9. apple12

    apple12 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    3.291
    Пол:
    Женски
    А да и заборавив да напоменам, истата терапија треба да ја пијат и посилниот пол :) исто така односи со заштита, иако станува збор за уринарна бактерија...
     
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Јунак! Супер значи, помина најтешкото :) јави се повремено, да не те мислиме :hug:
     
    На MADO и bebaa им се допаѓа ова.
  11. *Sanji4ka*

    *Sanji4ka* Нов член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki.....Da spodelam i jas edno iskustvo so vas vo vrska so infekciive ...imav i jas ist problem i piev i tarapija i lezev na klinika i so se ne...Go resiv problemot taka sto mi kazaa da stvam sekoja vecer pred spienje na vloska kantarion ili na tampon ubavo nakvasen vo kantarion...i da sedi cela nok ..sabajle se vadi i se frla...go pravev toa samo nekolku dena i skraja neka e veke ne mi se pojavi..(inaku imav bolki koi me doveduvaa do ludilo).pa probajte nema nisto da izgubite samo mozete da dobite...ps kantarionot domasen da e ne kupen nikako...isto taka mn e dobar i uviniot caj i kantarionot kako caj za ovaa rabota ...pozz se nadevam ke vi pomogne....
     
  12. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Женски со мм се обидуваме веќе 4 месеци , знам дека не е долг период но некако ме фаќа депресија. Вчера требаше да ми дојди не добив и денес одма тест но негативен.... Значи ништо и овој пат. Пијам фолна , редовен однос ,кревам нозе :), ама не оди .Сите читам викаат опуштено јас и сум опуштена но сепак кога нешто сакаш не може да не мислиш. Ова чисто за подршка оти нема со кој да си се тешам :*. Убава недела ! (ако има некој совет добредојден е )
     
    На MADO, jacqueline.s и kukla21 им се допаѓа ова.
  13. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.087
    Пол:
    Женски
    Јас да ви кажам, нешто чудно месецов. Само два дена ми траеше меснтруацијата. Досега минимум ми била 4 дена, а просек 5-6 дена. Овој пат само два дена :^)
     
  14. Daddysprincess

    Daddysprincess Нов член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Женски,планираме со дечко ми да имаме бебенце,бев на гинеколог да се проверам,ми најдоа бактерија,пиев апчиња и сакам да знам дали е штетно,можи да се забремени?(секое лично мислење добро би ми дошло)
     
  15. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Ako e izlecena bakterijata nema nisto sto e stetno , neka napravi i decko ti spermogram i pocnete so vodenje ljubov :$ :*
     
    На MADO му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    @fs-fs-fs ,znam deka nema da me sfatis ako ti kazam deka cetiri meseci se nisto,organizmot pocnuva da se sprema za novata sostojba,opustete se,nema mesto za depresija,vo nasiov slucaj nie bevme bas opusteni,ne smetav dek odma ke se fati i ne bidna rabota,znaci za bebce treba opustenosst posle sestiot mesec ako ne bidne rabota,startuvajte so spermogram,pa so tebe,posto neli nie zenite sme pokomplicirani :)


    @jacqueline.s sekoj mesec e razlicno,razlicen ciklus,razlicen kvalitet na jajce kletkata,e sega e bitno dali i vo tie dva dena imase sveza krv ili samo kafeav iscedok.
     
  17. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.087
    Пол:
    Женски
    Знам дека секој месец е различно, ама во 15 години редовно добивање, никогаш не сум имала 2 дена. Различно да... некогаш 5, некогаш 6 дена, некогаш пообилно, некогаш не. Некогаш со тешки болки, некогаш полесно.... ама 2 дена.... никогаш!!! Овој пат немав никаква транзиција. Секогаш почнува со малку, па 2-3 дена обилно, па постепено намалува. Овој пат дојде со полна силина, наеднаш, премногу крв 2 дена (црвена крв), и третиот ден ништо. Многу чудно.
     
  18. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.422
    Пол:
    Женски
    @jacqueline.s i mene mi se sluci takvo nesto bas poslednive tri cilkusa i cudno mi padna poradi toa sto bea edno podrugo, i jas celata ispanicena po vtoriot ciklus pojdov na doktor i on me gledase na eho i mi rece deka se bilo ok, i bas koga otidov mi bea plodni denovi i jajnicite mi bile super i bla bla, znaci nema nisto zataeno, brisevi, hormoni, pap imam se novi od posle nova godina i on mi rece da ne se grizam, ednostavno ete taka se slucilo, nema nekoe pravilo deka ciklusot treba da trae sekogas 5-7 dena i mi rece deka ke se vrati na staro, a i vremenskive uslovi, stresovite nekogas pridonesuvaat za toa, inaku eve i 3tiot pak nekako isto, no so toa sto mi traese 3 dena :)
    Inaku mene bukvalno vaka mi izgledase dobienoto :) 2 dena imav obilno, 2 nisto, pa 2-3 epten po malku samo na brisenje, na uloska nisto i tolku :)
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  19. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Знам дека се уште има време ама јас мислев дека кога ќе посака. Одма ќе бидни .... Ништо следен месец се надевам убави вести .Колку време помина додека да останиш трудна ?
     
  20. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Za zal uste ne sum bremena ,poveke od dve godini