1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. Bond Girl

    Bond Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Јас и ти сме тука некаде со многу слични ситуации, да знаеш душо не си сама. Скоро истовремено ја објавивме радосната вест на форумов, ама ете не било за долго, не било за нас. Мене во четвртокот ми потврдија тројца доктори дека срцевата акција е престаната во 7 недела и во петокот имав киретажа. Е сега, јас не крварев, само малку утрото веднаш после интервенцијата и толку. Ми рекоа дека за некоја недела треба да добијам мен. ама кај секој е различно, сега за сега немам ништо. Физичка болка немав ама психички......:sweat: тешко. За два дена се опоравив, сега сум ок. Најди начин душо да го поминиш ова што побрзо, одмори се, исплачи се, гушнисе со мажето, најди утеха, собери сила, и продолжуваме. Таман ќе имаме пауза за уживање во летово и после веќе се ќе биди како што треба. Ние жените сме силни, прави амазонки. :muscle:
     
    На stevemila, Ninichka, MADO и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Kristula

    Kristula Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.823
    Пол:
    Женски
    @Libra88 znam deka shokot e golem, ama bidi pozitivna, od 2 milioni, eden heroj treba samo :) ti ja pustam cela sreka :*
    Moeto eho bese odlicno, folikul ubav, denes vecer ke prskal :) konecno nema cisti, konecno se e vo red.
    Se nadevam taka e ostane. Se nadevam i deka konecno ke si vidam II :inlove: neka bide toj blagoslov za mene i za site vas milicki:inlove:
     
    На stevemila, jacqueline.s, kukla21 и 6 други им се допаѓа ова.
  3. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    bokace зашто пак хистероскопија да правиш? нели правеше еднаш
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    И јас ова го помислив.
     
    На Ninichka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    Vi blagodaram na poddrskata devojki. Se smirivme malku, plus ja zavrsivme I domasnata zadaca. Utre mm ke se javi da si zakaze na urolog, a jas planiram da se javam vo fond.
     
    На stevemila, MADO, Ninichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Секој ден треба да пишувате домашна :lol: За вас распустор не важи :)
     
    На Kristula, Libra88, do-re-mi и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.133
    Пол:
    Женски
    Ni za vas ne vazi raspustot kukla :lol:
     
    На kukla21, stevemila и Libra88 им се допаѓа ова.
  8. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.089
    Пол:
    Женски
    Мразам кога луѓе читајќи од форумов сакаат да донесат погрешни заклучоци за мене и притоа мислејќи дека ќе искористат нешто од моите постови ќе измислат нешто што мислат ќе ме повреди. Вчера добив неубава лична порака, каде што една личност, ме познала која сум и ми се сити на цитирам 'мојот здравствен проблем што не можам да имам деца'. И нели фамозниот нејзин муабет дека: мажот ми 'мрази деца и бремени жени, и ни на сон не сака дете со мене'.
    Вака, јавно да и кажам, оти очигледно не ги прочитала доволно моите постови, иако се пофали дека ме следи долго време на фемина (загрев), јас НЕМАМ здравствен проблем... а дали мм сака или не сака деца и бремени жени доволно кажува фактот што јас пишувам и сум активна во оваа тема.
    И најверојатно, нема веќе детално да пишувам на оваа тема, затоа што не ми е пријатно некоја што не познава со мм да знае детали од нашиот живот, и како го поминуваме овој пат за да добиеме дете. За жал креирала нов профил, за да не знаам која е, ако ми пишела со другиот профил, ќе сум знаела која е... така да... ако ме чита со тој 'активниот' профил, ме заболе таквата, и нека се гони у три лепе ПМ.
    Поздрав девојчиња, ми беше убаво да споделувам со вас, и да си кажуваме корисни совети, сепак редовно ќе ве читам, но не сакам некој да ме чита и да ме оговара или да ми се сити.
     
    На ocicka2014, zajka1 и stevemila им се допаѓа ова.
  9. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Koga bev vo new born klinika tamu eden doktor mi kaza deka endometriumot se dvoi , i sega lazarevski mi kaza deka od levata se dvoi endometriumot mozno e nova pregrada da raste ili ubavo ne e iscisteno ili ima nekoj nov problem zatoa mi zakaza hsg za da se vidi polozbata na jajnikot ubavo i da se odluci dali treba nova histeroskopija plus laparaskopija :)
     
  10. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    @jacqueline.s ic da ne se zamaras za takvi retardi, tie se bolni umovi, luge koi nemaat sopstven zivot i se mesaat vo tugji. Gospod niv gi kaznuva, nema nie sto da im sudime.

    @bokace , koj te gledase na eho vo new born, Birol ili Tatjana?
     
    На stevemila, zvecarka, MADO и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Zaki bravo za gospozata,eden e Gospod ,teraj si,taa neka se siti na nasata bolka ama da se moli da ne ja snajde i nea nesto takvo,epa ne mi se veruva kakvi li nema zlobni luge,mi se gadiiii.Zasrami se koja i da si i pokazi malku dostoinstvo,i potrudi se da bides covek
     
    На stevemila, blessed2, zvecarka и 2 други им се допаѓа ова.
  12. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733

    Се наежив од твојов пост БУКВАЛНО!!!! И јас се придружувам кон твојот коментар горе болдиран.

    Која и да си!! Како не ти е срам да се ситиш, како не ти е срам да пишуваш и да коментираш. Ако немаш ништо паметно да кажеш или да помогнеш, што се мешаш.. Да ви се плукнам во ситните души злобни!
     
    На Oscar Lady, Kristula, sesilija и 10 други им се допаѓа ова.
  13. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Koga togas se se vraka se se plaka
     
    На jacqueline.s, stevemila, kukla21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    леле не ми се верува какви луге има? СРАМ ДА ТИ Е која и да си ! не се сити на туга мака да не те снајде и тебе таа или твоите најмили утре ден !!! да ти се плукнам во кокошкиниот памет што го имаш! гледа господ ако ...
     
    На jacqueline.s, stevemila, kukla21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. zvecarka

    zvecarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    @jacqueline.s сакам да ти кажам дека фотката ти е многу cool:).
    Душо не им придавај значење на НЕЛУЃЕТО околу тебе, игнорирај. Токму тие тоа го сакаат да те завлечат во коментари и надмудрувања, продолжи си со форумот исто ко ништо да не се случило, очигледно на таа што коментира не и се случува ништо во животот па си наоѓа утеха тука.
    Искрено жал ми е за таквите луѓе, животот ги одминал или тие него.
    Капата настрана и мува да не те лази.
    Баш напротив пишувај, нека има што да чита.,,пуфлата“
     
    На jacqueline.s, stevemila, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.428
    Пол:
    Женски
    Coveche sto se drzi zemjava :?:

    @jacqueline.s gledam po postot epten si voznemirena, aj glavata gore, site tuka pogore ili podolu si imame problemi, samo ete na zalost sto nekoi poveke si gi gledaat tugite, nego svoite ;) Sto da ne ve istracari, nek i sluzi na cest, ako misli deka so tie informacii koi gi doznala ke izleze popametna, posilna, gadno se laze, kako ja vikaat onaa svako cudo za tri dana ;) I mene edna me pronajde po postovite ali zenata ubavo i ona mi kaza koja e, pa ako mozeme da si pomogneme de (seuste ne sme se istracarile, sto se odnesuva do mene toa malku i bedno bi mi bilo i ne mi dolikuva :o ). Ali jas bi se cuvstvuvala vozviseno, na nekoj tolku sum mu biten pa se trudi da ne mi utne ni eden post :lol: :D I ova mi bese najako, ti rekla maz ti nesakal deca i bremeni zeni ]:) prosti na recnik ali i da e taka neka mu se fati :clap: toa si e vas zivot, pa ona li ke odlucuva kako ke go ziveete. Ajde hrabro, glava gore, na vakvi bedoti neudiraj paznja, obavezno te cekame da pises koga ke ima novost (fingers) :inlove: :sun:
     
    На only44you, jacqueline.s, stevemila и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Не знам jacqueline што да ти кажам. Од една страна ми е криво што ќе си заминеш, бесна сум и сакам да ти кажам за инат да останеш. Ама и те разбирам, човек кога ќе се отвори станува многу ранлив. Која е поентата на овие разговори ако постојано си вршиме самоцензура. Тука сум за искрени мислења, за да дадам и да добијам вистинска подршка.
    Срамота што вакви работи се случуваат. Да не смее човек утеха ни на форум да побара. Да не смее никому во животот да му се отвори, од страв од ситни душички што задоволство црпат прераскажувајќи туѓи маки.
    Остани сепак. Твоите мисли тука се освежување во темава и на форумов.
     
    На podravka, only44you, jacqueline.s и 6 други им се допаѓа ова.
  18. menelele

    menelele Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    8.526
    Offf mori majko samo toj sto ne videl maka moze nesto vakvo da napise. Ni na najgolemiot dusman ne mu posakuvam vakva maka, ama ne za gabe rekle gospod zabava ama ne zaborava
    I navistina ne znam do koga samo ke fakame seir na drugite namesto sami sebe da si se gledame. A spored mene da se zdravi i zivi fotumive (citaj feminkive) zosto poveke tuka ucam i doznavam raboti otkolku na lekar. Poz do site i ajde letno i opusteno
     
    На kukla21, only44you, jacqueline.s и 3 други им се допаѓа ова.
  19. stevemila

    stevemila Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    5.633
    Допаѓања:
    41.535
    Пол:
    Женски
    Bog da cuva I da brani.Neznaev deka tolku bolni osobi postojat.I zamislete se sitat na tuga nesreka I maka.Utre zadutre nivnite Deca ili vnuci ke placat za nesto ako I'm se desi.Ke se cudat so imaat zgreseno na Bog.Bog bavi ama ne zaborava.Srcki moi krenete site glavI nie sme borci.A za mazot na srckata dali sakal deca,trudni zeni ili nejkel ovaa bolnata da ne e zaljubena vo nego pa takvi informacii.Koj nejke deca be luge zlatni?A tie so ni se raduvaat na makata da ni se fatat na peperutkite:D.
     
    На Kiflicka05, kukla21, only44you и 3 други им се допаѓа ова.
  20. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.888
    Bas mi e zal ako Zaki prestane da pisuva vo temava,se nadevam ke spadne prvicnata nervoza pa povtorno ke ne druzis. Jas vikam vaka,ako veke ja napustas temava togas neka bide toa dobar znak i za najbrzo da pises deka si trudna, pa doticnata sto nema svoj zivot da i go plesneme u lice. Ona i vaka moze da ti se fati...toa sto ti go pisala kazuva mnogu za nea kako osoba. DNO e gospozata,neka i stoi na cest.
    Zaki samo napred ! :*
     
    На kukla21, only44you, MADO и 2 други им се допаѓа ова.