1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Баш така! Ги обожавам внучињата, а и тие мене :) Кога се враќам од гости од кај нив едно обавезно си земам со мене оти плаче на врата, а мене срце ми се кине.. на тета убавите :inlove::inlove::inlove::inlove:
     
    На MADO, only44you, Ninichka и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    здраво феминки,одамна не сум пишала,ништо ново не се случуваше во обидот за бебе...Сега помина и одморот,активно работевме на случајот таму,таман у плодни денови,требаше да добијам на 31 јули,ама уште ништо.И за оние што веќе биле бремени сакав да споделат дали градите ненормално ги болат,зашто јас буквално не можам да ги пипнам,самата маичка кога ја облакам ми смета,ме боли.Немам никакви промени во апетит дури и немам толку многу,и повремени вртоглавици...Искрено се надевам дека месецов ќе имаме среќа,ама за тест ке почекам уште некој ден зашто преку глава ми се негативните во минатото...wish me luck ;)
     
    На MADO, bebaa, Ninichka и 2 други им се допаѓа ова.
  3. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Срцка кај секој е различно...мене само 1ден ми доцнеше и направив тест зошто знаев дека сум бремена,имав пречуство и плус никогаш во животот ниту 1ден не ми доцнело ,уредна менструација на 28ден и оп 2цртки и направив уште 3теста и 2цртки :) и на гинек едно точкиче :) Немав ни згол.апетит,ни повраќање ништоо никакви труднички симптоми е само на почетокот ме болеа и мене градите брадавиците ама тоа беше неколку дена и толку ;) Дај Боже да се израдуваш со позитивен тест ти пуштам среќичкааа прави го во Среда со среќа да е :*
     
    На only44you, Lisa_Maja и Bebulleee им се допаѓа ова.
  4. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    Pustame srekja I cekame poskoro da ni se pofalis
     
    На kukla21 и Lisa_Maja им се допаѓа ова.
  5. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    Срцка те молам објасни го тоа претчувство? Како знаеше дека си бремена, но не земајки ја во обзир менструацијата која доцнела 1 ден?
     
  6. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Па незнам како да ти објаснам...уште една недела пред датумот кога требаше да добијам му викав на мм дај тест да земам,он ми вика абе за шо рано е нели...јас му викам окк ама мислам има нештооо ;) и знам пиев вотка и имав грижа на совест а тоа беше 2 недели пред да ми задоцни 1ден...така имав чуство убаво измешано страв од непознато,среќа.возбуда.збунетост...се на куп :) нз како да ти објаснам подобро :* и еве поминаа 7месеци и тоа пречуство интензивно игра фудбал во мешево :inlove::inlove: и ви посакувам на сите да си дочекате :*
     
    На Bebulleee, Lisa_Maja, only44you и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Направив тест сабајле и ПОЗИТИВЕН !!! Плачев од среќа^_^.Кажав на мажот,и двајцата сме возбудени ,и ни олесни зашто знаеме дека се е во ред.И не дај боже поради некоја причина да има некој проблем оваа бременост,барем знам дека немаме проблем да си направиме бебенце.После него на вас ви кажувам,да ја споделам возбудата,а другите малку ќе почекаат,додека на лекар не отидам.А она е на одмор,ќе треба да почекам 10 дена,ама нема врска,вреди чекањето.Дај боже сите овде да го осетат оваа чувство што побрзо:inlove:
     
    На Petar80, Ninichka, slobodka и 25 други им се допаѓа ова.
  8. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    Cestitkiii!!!!!
    Imaj si lesna bremenost I ne se sekiraj se ke bide vo red.
     
    На Lisa_Maja и kukla21 им се допаѓа ова.
  9. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    So lesno mila.... Mnofu se izraduvav. Uzivaj si sega vo bremenosta i opusti se :*
     
    На Lisa_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
  10. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    Женчиња, јас имам едно прашање до вас... не знам дали е соодветна темава , но верувам дека можеби знаете... Дали сте приметиле, при овулација да имате главоболка ?
     
  11. Kiflicka05

    Kiflicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    670
    Пол:
    Женски
    Јас сум имала (100%) ;)
     
    На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
  12. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    Јас си се напив Аналгин(морав да се напијам , оти премногу ме болеше главата) , а попладнето имав незаштитен однос (facepalm)
     
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Јас вчера требаше да добијам, ама кај мене е нормално каснењето.
    Ме болеа градите пред некој ден и уште ме болат. А првите два три дена левата брадавица пржеше многу, чудна болка.
    Сега откако направив хистеро со лапароскопија и откако физички знам дека се е во ред, не сум нешто премногу возбудена, иако чекам да не добијам. А не осеќам некои посебни симптоми, освен вчера кога на моменти се осетив како да немам сила и како да ми трепереа кратко рацете, ми се тресеа и малку како да ми се сврте,а и притисокот изгледа често ми паѓа, ама мислам дека е до променливото и тешко време.
    Исто така уште нешто необично приметив ама и тоа не би го препишала како симптом за бременост-додека спијам се будам со чувство на трнење во мускулите на рацете-претежно кај прстите а еднаш-два пати имав и грч на ногата. Ова дури смешно е а не симптом.
    А за искуството со хистеро и лапаро, боље да не коментирам. Ова државно здравство е навистина ужас. Еден апел до министерот-да го смени кадарот на гинекологија (особено сестрите и некои неписмени докторчиња што ги пикнале тато и мама таму), додека сеуште има надеж да опстане и нормално да функционира таа клиника. Толку учени доктори има што си ја разбираат работата а истите или се невработени или бегаат во странство, додека грешките на неписмените мамини синчиња се кобни.
     
  14. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.888
    @Lisa_Maja честитки ! уште вчера кога пиша ми одеше работава накај бременост со толку осетливи брадавици како што опиша :P
    Ти посакувам се најубаво во периодот што ти следи !
     
    На Lisa_Maja, kukla21 и only44you им се допаѓа ова.
  15. nevenask

    nevenask Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    cestito, imaj ubava i lesna bremenost, site da si docekame dve crtki
     
    На Lisa_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Што убавоооо!! Честитки!!!
     
    На Lisa_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.256
    Пол:
    Женски
    Cestitki, imaj lesna bremenost :*
     
    На Lisa_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
  18. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.292
    Допаѓања:
    131.802
    Cestitki,prekrasna vest...so ubavo i so lesno !
     
    На Lisa_Maja и kukla21 им се допаѓа ова.
  19. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.292
    Допаѓања:
    131.802
    Morav da ti odgovoram za grcenjeto na nogata i trnenjeto na racete-jas isto edna nedela pred da doznaam deka sum trudna isto imav trnenje na rakata i pocestk grc vo nogata ,duri se cudev sto se slucuva cesto za edna nedela. .eve sega prestana ...pa ti posakuvam i tebe da ti e znak za bremenost(fingers)(fingers)
     
    На bebaa, Abeja и kukla21 им се допаѓа ова.
  20. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    @Lisa_Maja , честитки, и само убави работи да читаме за тебе и за гравчето :*
     
    На Lisa_Maja му/ѝ се допаѓа ова.