Полагање на испит за државен службеник

Дискусија во 'Барање работа' започната од elygj, 17 септември 2010.

 1. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  63
  Сигурно е ова дека нема да се полага посебен дел? Инаку Бубе фала што се трудеше да не информираш,а ти Кике извини што не ти пратив материјал,ама ни јас уште го немам извадено а имам многу обрски овие денови,не знам ни кога ќе стигнам да прочитам ...во секој случај имам уште неколку дена за одлука да одам или не :)
   
 2. kike2603

  kike2603 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  a dali e tezok ispitot?
   
 3. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  88
  Еве Кике сега ги прикачувам поглавјата и ти се праќаат! СИГУРНО е тргнат ,,компјутерскиот,, дел ДА!!!
  И сигурно за местата за кои според огласот не е потребно раб. искуство НЕМА да се полага посебен дел.
   
 4. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  63
  Бубе ај те молам уште само да ми кажеш какви се обично прашањата дали повеќе општи или има некои позабуткани?Тие што ги има дадено како симулација на страната на АДс се доста лесни :) па ме интересира дали треба да се знаат ептен некои детали
   
 5. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  88

  Колки што се сеќавам, а мислам дека добро се сеќавам, тие прашањата после секоја тема што се се паѓаат пола од нив. Другите се за мене замка бидејќи врска немам од право, а и не сакам да го сфатам. како на пример кој прогласува вонредна состојба 1.претседател на влада 2. прет. на држава 3. собрание 4. бла бла бла....
   
 6. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  364
  Elygj кои се тие прашања што ги има на страната на Адс? И да не знае некој какви се прашањата со заокружување, со раскажување или со одговори...? ;)
   
 7. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  88

  На страната на АДС има симулација - како ќе се одвива тесирањето и веднаш си гледаш колку поени си освоила. Исто и кога ќе полагаш вистински на крајот од полагањето гледаш колку бода имаш. Одговорите се со заокружување а,б,в или г. Скршете нога сите!!!
   
 8. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  364
  Фалаа Бубе...:)
  Ја неможев да ја најдам таа симулација..ај некој ако сака поубаво да ми објасни кај се наоѓа на сајтот..позз
   
 9. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  63
  Кога ќе ја отвориш страната на АДС кликни на вработување и таму има симулација.А не беше денес испитот???
   
 10. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  364
  Не не..ја знам на 5ти Октомври е..така ми пишува на емаил ..Фала Elygj
  Кликнав на вработување ама таму само исправка на огласи, онлине вработување и некоја информација за вработување...сори што замарам ама може линк да ми пратиш преку ЛП или тука... :( ;)
   
 11. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  63
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  251
  Да да,имаше и денес испит,т.е полагање на тестови за државни службеници,не си грешка.
   
 13. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  63
  па знам дека не сум грешка требаше и јас денес да полагам ама не отидов :( Па не знам дали може некако да прашам да одам во друг термин.А ти Анима беше ли?
   
 14. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  251
  Не,не бев.Инаку можеш да одиш секогаш кога има полагање,и незнам колку си запознаена но тој тест важи само две години од полагањето.Поздрав,и со среќа. :hai:
   
 15. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  63
  Девојки,вие што требаше да го полагате испитот,бевте?Како поминавте? :wasntme:
   
 16. blubell

  blubell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  12

  незнам дали има поента да се оди и троши време без везе кога се нзае...се е наместено пред време се знаат.

  Јас бев многу пари пред две години, редовно се пријавував...папак ништо...


  Ако некој пак имал друго искуство и е примен без врски нека се јави :)
   
 17. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  63
  И јас го имам истото мислење,па затоа и прашав,да видам дали некој ќе го демантира :^)
   
 18. eko

  eko Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo bube.ke sakas li da mi go pratis opstiot del za polaganjeto na drzaven sluzbenik.Sakam da se obidam,nemam rabota i mnogu mi e tesko.Ke ti bidam blagodarna ako go pratis na adresata:bube75@hotmail.com
  [mod-kirilica:1tnjdlrd][/mod-kirilica:1tnjdlrd]
   
 19. sebi2879

  sebi2879 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ај ве молам мене некој нека ми го прати тестот на општиот дел, а и посебниот ако го има, бидејќи и мене ми стигна меил за полагање, па не можам да го најдам материјалот. На е-маил sebastianis@hotmail.com
  Ве чекам ми треба итно ........
   
 20. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.234
  Допаѓања:
  428
  сега овој месец мислам дека се полага за државен службеник, има околу 300 прашања од општиот дел (после секоја тема има по 15 тина прашања) и околу 300 страници од информатика, се полога со заокружување резултати има одма и практичен дел се полага истиот ден, со што кругот се намалува па се оди на интервју и од таму вработуваат мислам дека само 3-ца, остануваат на работа и после една година полагат уште еднаш, тогаш останува само најдобриот!имам 2-ца блиски кои вака влегле, едниот остана на работа а другиот мислам дека не го положи вториот испит!
  (зборувам за министерство за транспорт и врски и министерство за правда)
   

Сподели ја оваа страница