Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

 1. tudox

  tudox Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  opsto .. na pr. sudbinska tragedija :)
   
 2. behappy

  behappy Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Ако може некој да помогне

  Здраво Феминки... Потребна ми е помош од вас... кој може да ми смисли состав или да ми даде од некаде линк (само не од Гламстик ве молам) на тема ,,Зошто да не утешам, помогнам, израдувам" Инаку кога правевме подготовка за писмена Т.Е денеска на наставникот не му се допаѓаше мојата писмена ..па затоа ве молам за помош ...Тенкју :*
   
 3. Sanela94

  Sanela94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  28
  Писмена за битовите драми

  Ми треба малку помош за темите што ми се за писмена..едната се вика Достоинство скршено од блесокот на монетите ( значи нешто во врска со печалбари ) и Сонот на жената низ страниците на мојот народ ( треба да се спомни за Света, Симка, Ката, Ана...за жените значи од македонка крвава свадба, печалбари и парите се отепувачка )
   
 4. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  2.451
  Девојки, дали некој ја има прочитано книгата "Островот на скриеното богатство" од Роберт Л. Стивенсон? Ако да, ќе ве замолам да ми ја прераскажете на кратко. Лектирава ми е за во среда, а јас почнав да ја читам вчера, па незнам дали ќе стигнам да ја завршам. Како и обично, лектирите ги читам за летниот распуст и веднаш си ги прераскажувам, ама оваа ни ја дадоа пред 2-3 дена како замена за "Црни овци". И немав доволно време да ја прочитам поради обврските. Па затоа, ако се најде некоја многу ќе ви бидам благодарна.
   
 5. em.v.v

  em.v.v Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  pomos!

  Aj ako ima nekoj za zlostorstvo i kazna,cicko gorio i smrtta na ivan ilic. MI TREBA ZA PISMENA...
   
 6. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.557
  Ццц во 12 саат направи профил само за да побараш помош ... :x баш пред некој ден пишував на братучетка ми за првите две теми, и само што сакав да ги избришам, него ај може ќе ти се најдат ( види инбокс )...
   
 7. ivonaaa97

  ivonaaa97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поучително слово од Климент Охридски случајно да не ја има некој прочитано да ми прераскаже на кратко ? благодарам однапред :)
   
 8. SaraTodorova

  SaraTodorova Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Помош!

  Девојки ми треба помош од вас!
  За задача имам да напишам текст по англиски на тема "The person I would most like to meet" па ако можете да ми помогните и да ми дадите некоја идеа (ваше мислење) или пак можеби ако имате некој сличен текст.
   
 9. ivonaaa97

  ivonaaa97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  помош
  ако може некој да ми прераскаже од овие поучителни слова, зашто ја немам книгата
  Поучение на Воскресение, Поучение на преображение Госдподње, слово за врбица, слово на велиден...
   
 10. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  СараТодорова каков текст ти треба по англиски јазик ?
   
 11. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.461
  Луѓе, итно ми треба биографија за Клод Дебиси. Ама да не биде тоа од википедија..
  Сите учебници сум ги разбарала да најдам нешто, ама слабо. Ве молам ако има некој податоци за него, а да не е од википедија, нека ми ги прати во лп, многу ми треба :doh:...
   
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  1.723
  Допаѓања:
  762
  сакам да ве прашам дали некој знае како се црта графикот во ворд ?
   
 13. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.256
  Кликаш на Insert, потоа Picture и тогаш ти се отвара паѓачко мени од кое избираш Chart. Потоа, го добиваш графикот, но доколку е потребно да одбереш некој од другите видови графици, тогаш десен клик во полето околу графикот и избираш Chart Type, тогаш ти се отвараат графиците, и избираш. :)
   
  На Zaljubena111 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Би ми помогнал ли некој за проектната по биологија на тема Природната селекција како фактор на еволуцијата , за повеќе инф. ЛП :)
   
 15. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  587
  Здраво феминки, да не случајно имате нешто за ракописната традиција во македонските цркви и манастири ? Агиологија предметот, или да познавате некој што има ? Ми треба некаква помош или некоја семинарска или што знам :@
   
 16. badname

  badname Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  mi treba pomos za biznis proekt tema opis na proizvodot...ve molam ako nekoj znae da mi prati nekoj link ili slicnoo....blagodaram odnapred
   
 17. LoveDivi

  LoveDivi Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Патопис!!

  Здраво феминки..
  ве замолувам сите, ми треба патопис ако имате да ми пишете. По можност ако имате за некој град од Македонија, освен Скопје. :) Многу ми е итно. Фала ви однапред! :*
   
 18. Tijanna1

  Tijanna1 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dokolku nekoj ima esej vo vrska so prosvetitelstvoto vo makedonija ke ve zamolam da mi pratite ...itno e !! :(
   
 19. slatkoo

  slatkoo Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поговорки за екологијата

  Видете ми требаат поговорки за екологија бидејчи по ликовно се поделивме во 3 групи и јас сум за екологијата па наставникот ни бара поговорки за екологија вемолам помогнете ми.... :| :?:
   
 20. Bieber-Fever

  Bieber-Fever Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  ДАЛИ МОЖЕ НЕКОЈ ДА НАЈДЕ МУЗИКА ОД АТАНАС БАДЕВ ...ПОБАРАВ НА ЈУТУБ АМА НЕМА МИ ТРЕБААТ САМО 2 ...ВЕ МОЛАМ КОЈ МОЖЕ НЕКА МИ ПОМОГНЕ...
   

Сподели ја оваа страница