Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

 1. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  53
  Сама треба да си одлучиш што сакаш да бидеш, јас сакам да бидаm туристички водич или сметководител. Малку различни се професииве ама и јас сум таква. И да не знаеш што да пушуваш сепак отвори ја тетратката и почни да пишуваш она што го мислиш во моментот за таа тема. Верувај ми ќе излезе состав за 4ка или 5ка. Само пробај ;)
   
 2. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  53
  Ова ме потсети дека имам проекна која треба да ја предадам до 20ти месецов. викендов ќе одвојам по некој саат за да ја сработам :?:
   
 3. caccy

  caccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0

  hmmm..ke probam...ama nema da napisam bas mn ubavo...ako ti tekne nesto do utre pisi ako sakas :D :D
   
 4. Klara20

  Klara20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  devojki :hai: da ne znaete kade mozam da najdam materijali za temata kolektivni dogovori i sindikati, moze i konkretno za makedonija.... :^)
   
 5. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  317
 6. Klara20

  Klara20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
 7. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  36
  Состав за Моравската мисија ..

  Здраво... има ли некоја од вас состав за Моравската мисија?

  правам писмена по македонски јазик во петок па би било сyпер некој да има од вас тема за да ми помогне :)

  благодарам однапред...
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.374
  Допаѓања:
  1.034
  Пол:
  Женски
  Имам правено на тема „Кирил и Методиј - основоположници на словенската писменост и култура “, ама малку ја имам спомнато Моравската Мисија а и целиот состав е онака повеќе раскажувачки. Можам нешто околу воведот да ти помогнам , за Кирил и Методиј нешто ова она, ако сакаш :D
   
 9. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  36
  може :)))
   
 10. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.234
  Допаѓања:
  428
  е па вака, мене не ми треба проектна туку семинарска :D ако може некој да ми прати во лп ако има нешто готово на англиски поврзано со економија и маркетинг (давам друга семинарска за возврат) :D ви благодарам најмногу :*
   
 11. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  45
  Помош за математика

  ми треба помош во наоѓање на било кои 5 математички теореми, само ве молам немојте Питагорева, хаха, ја знам таа :)
  ајде фемина-математичарки ;)
   
 12. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.256
  математика :)

  Талесова теорема...таа важеше за периферниот агол во некоја кружница...
  само на оваа теорема ми текна...ако ми текне уште ќе пишам...бтв побарај на Гугл.

  ПС. Има отворено тема за математика...obrazovanie/matematika-t559/70.html
  Си можела таму да пишеш... :)
   
 13. cinderellce

  cinderellce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  46
  Помош за математика

  Ако може да ти послужи теоремата на Њутн-Лајбниц за интеграли да ти пратам линк да ја видиш :) иначе уште е наречена основна теорема на анализата...
   
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  2.078
  Помош за математика

  Ти испратив пп, пиши ми :)
   
 15. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  462
  Помош за математика

  Напиши ги кои се петте теореми? Талесова, Питагорова...?
   
 16. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  45
  Помош за математика

  Те молам прати ми линк Cinderellce:)

  Сега ќе ти пишам грл1985 :)

  Инаку не ни се дадени 5 теореми, туку ние треба да најдеме 5. :)
   
 17. cinderellce

  cinderellce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  46
  Помош за математика

  http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1% ... 1%82%D0%B0
  Еве овде ја имаш и теоремата и доказот.
  А има и многу други теореми поготово во делот математичка анализа ама претпоставувам дека не треба сите 5 да бидат од иста област позз :*
   
 18. anitram

  anitram Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  француски јазик

  Ако некој има подобро познавање на францускиот јазик и ако сака да ми помогне... Имаме состав за домашно на тема "Мојата идна професија". Барем во 4-5 прости реченици колку да не одам без ич.. Благодарам!
   
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  3.298
  Допаѓања:
  22.720
  Пол:
  Женски
  Ајде кажи која сакаш да е твоја идна професија и зошто, на мк, па јас ќе ти помогнам колку толку, колку што знам.
   
 20. enciklopedija

  enciklopedija Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Биографија за Љубен Лапе

  Барам помош ! Кој би сакал да ми испрати или напише кратка биографија за академик Љубен Лапе ? Се што успеав да дознам е дека писателот живеел во период од 1910-1985год. Постои о.у. во Скопје со негово име.Благодарам . :(
   

Сподели ја оваа страница