1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за проектни задачи

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 5 февруари 2010.

  1. Трендафилка :)

    Трендафилка :) Активен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    23
    Некој да ми пише лп да го прашам нешто?
     
  2. gavriloska.a

    gavriloska.a Нов член

    Се зачлени на:
    16 декември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дечки ми треба за вечерва состав на тема Мерсо- странец во сопствената кожа. Може ли помош?
     
  3. london.girl

    london.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да ми помогне околу анализа на песната ,,Невеста момче фалеше`` народна песна(и е во зборникот на Миладиновци)
     
  4. Милена Ѓошевска

    Милена Ѓошевска Нов член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Помош за семинарска психологија

    Здраво дечки студирам на драмски и треба да направам семинарска по психологија дали некој од вас може да ми помогне ?
     
  5. Наттуш

    Наттуш Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    дечки,правам писмена во понеделник ..ми требаат есеи од поезијата на Гане Тодоровски - Нерези и Трепетлика,Анте Поповски - Вардар и Македонија и Матеја Матевски - Езеро и Ѕвона
    Ве моламмм ако има некој нека ми ги прати :)
     
  6. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
  7. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    На тема полови и родови разлики имам проектна да правам по граѓанско образование најмалку 15лста да не има некој случајно проекна задача ќе извадам нешто од проетот ако го имате за 2 дена треба да го напраам :(
     
  8. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
  9. Larichka

    Larichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    14
    Ако има тука некоја што дипломирала на економски уким пред 1 до 2 год нека ми пише во порака ми треба мала помош околу една анкета :)
     
  10. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    како не ти одговараат?
     
  11. Ilievska ^_^

    Ilievska ^_^ Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    mi treba pomosh kako bi trebalo da izgleda proektna zadaca i sto treba da sodrazi istata na tema alarmni sistemi elektro struka ? :D
     
  12. mmmmmmmmmmmm

    mmmmmmmmmmmm Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некоја има проектна задача по математика на тема изводи?
     
  13. Bescheiden

    Bescheiden Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    193
    Има некој што изработил проектна задача по англиски? Само некој основни прашања имам..
     
  14. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Здраво, да не има некој случајно проектна на тема Бизнис одлуки? Фала однапред
     
  15. green132

    green132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Семинарска по англиски јазик... на било која тема, ќе ми биде од помош.
    Може ЛП.
    Фала многу. :hug:
     
  16. June

    June Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    за матура планирам да изберам да правам проект за економија ако има некој идеја нека ми каже тема а добро би ми дошле и некакви податоци за темата благодарам :)
     
  17. WinterGirl16

    WinterGirl16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    651
    За тема ти препорачувам да се консултираш со менторот бидејќи не знам дали знаеш ама иста тема не смее да се повторува во рок од 2 години така да најдобро професорот/ката може да ти каже што да одбереш,односно што е слободно,ама еве јас ќе ти дадат неколку предлози на теми што мене ми беа интересни кога учев економија

    На пример можеш да правиш проектна на тема "Економијата во САД(или било која друга земја)",можеш и малку да го дотераш насловот и да ти биде на пр."Економската положба и нејзината реализација и подобрување во САД(или некоја друга земја)" и тука нормално ќе пишеш за економијата на одредена земја,како започнала,па како се развивалал,каде е денес итн.

    Можеш да одбереш општа тема на пр."Економијата како научна дисциплина во општеството и сите негови сфери"-тука пак можеш да почнеш од најнајпочеток,каков бил животот на луѓето пред да започне масовната глобализација,како живееле,што правеле,па од каде потекнува зборот еконномија,кој го создал итн.

    Друга тема може да биде"Макроекономијата наспроти микроекономијата"-тука пишуваш што е макро што е микро што изучува едното,што другото,односно можеш една споредба да направиш,недостатоци и предности,исто тема може да биде споредба на агрегатна побарувачка и потрошувачка.

    Потоа тема за БДП на пр."БДП како најважниот показател на економската активност во една земја"

    Понатаму за инфлацијата-"Болеста на модерни современи стопанства"-и пишуваш се за инфлацијата,како се дефинира како настанува,како да се спречи,па за девизниот курс може да гласи "Поврзаноста на домашната со странската економија преку девизниот курс"

    Исто така многу интересна тема ми беше онаа за првиот нафтен шок и стаглацијата,за ОПЕК,картели.
    Овие се само неколку,економијата е мнооогу широк поим ,можеш на секакви теми да пишуваш,само разлистај низ учебникот и ќе најдеш нешто.Се надевам дека помогнав,извини за долгиот пост :D јас сум малку економски геек многу си ја сакав економијата во средно :$:lol:
     
  18. June

    June Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    WinterGirl16 ти благодарам мнооогу :*
     
    На WinterGirl16 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. biljanasimonovska

    biljanasimonovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Му треба помош за проектна на тема "Однесување на купувачи во процес на купување" по предметот Промоција.Ви благодараммм:D:D
     
  20. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Devojki i momci da ne ima nekoj napraveno seminarska za prolom banja ..nekoj sto studira turizam ili gastronomija? :)