1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

  1. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    http://www.imdb.com/title/tt1355630/ If i stay ептен интересен.Средношколка доживува сообракајка и пага во кома.Понатакај не го раскажувам изгледајте го :).
     

    Прикачени фајлови:

  2. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Man from the earth (2007)
    [​IMG]
    Филмот е многу добар за оние кои сакате мистерии и драми. Целиот филм е исполнет со конверзација меѓу 10 луѓе. Едниот од нив соопштува една шокантна вест која сите ќе ги остави со подотворени усти, прашувајќи се дали е вистина или не.

    Во филмот има многу тензија, достигната е неверојатна кулминација. Прекрасен филм е, секој од вас треба да го погледне. Му давам чиста 10-ка.
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    [​IMG]

    Марвел си ги обожавам па порав да го погледнам и овој филм. Искрено не ме воодушеви, ги имам изгледано сите нивни филмови и ги обожавам, со нетрпение чекам нов ама овој ми се виде малку досаден. Горе доле иста приказна, многу долго траеше, за ефектите и за анимациите немам коментар, Марвел е, мора да е совршено.
    Два саати едвај го изгледав, приказната е стандардна,
    негативецот сака да ја уништи галаксијата, постои моќен предмет со кој што може да го направи тоа, позитивците го гонат додека не му го одземат предметот и не го уништат. Хепи енд.
    Најверојатно сакале да внесат некој комичен елемент па имаше и едно ракунче и дрвце што правеа некои смешки ама не е тоа тоа.
    Марвел дајте до Авенџрс 2, немојте со вакви несериозни работи.
     
    На buba4e89 и do-re-mi им се допаѓа ова.
  4. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    The number 23
    [​IMG]
    Мистерија,драма,трилер е филмот. Ненормално многу добар филм за сите оние кои се љубители на мистерија. На Џим Кери многу добро му припаѓаат вакви улоги кои можат да го измамат човековиот ум.

    Се работи за еден човек, кој за својот роденден од својата жена добива една книга The number 23. Како ја чита книгата, тој мисли дека таа книга е напишана за него. Всушност ... да не ви откривам, нема да да го претпоставите крајот никогаш. Го препорачувам.

    Чиста 10ка заслужува. Сите сцени беа на место, немаше ништо непотребно. Мене малку паника ме фати денеска.
    19.11.2014
    19+4=23 -------:o
    11*2+1=23
     
    На tessie, vaga95 и mims-89 им се допаѓа ова.
  5. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.943
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Го изгледав филмот и препремногу ми се допадна.Беше језив и непредвидлив и цело време се обидував да ги сфатам настаните али потешко.
    Крајот не го сфатив баш баш, сеа она посвоена ли била, како?
    Иначе, за приказната и за севкупно давам 9/10.
    Како сум само оваа недела удрена на хорори, мислам ќе се пореметам.:worried:
     
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Да, неа ја посвоил таткото, за да не го зборат во градот дека жена му го изневерувала (нели црнче беше бебето) и за да нема мотив за убиство, нели го убил бебето и тој црнецот Мојсеј. Мајката не ми текнува дали сама умре или она ја уби...
    На крајот според мене духот на црнката успеа да влезе во телото на Џезбел, она како што видов се удави, а духот влезе во неа. Затоа и толку грозен поглед имаше на крајот.
    На лентата се што гледаше на карти мајката уствари не се однесуваше на Џезбел туку на нејзиното вистинско бебе - црнчето, затоа не се совпаѓаа некои работи.
    Ептен добра приказна.
     
    На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    http://www.imdb.com/title/tt1726592/ before i go to sleep. многу интересен филм.Се работи за жена која добила повреда на главата и ја има изгубено меморијата.Одкога ке заспие не памети ништо што и се случило во денот,секое сабајле мора да биде потсетувана која е и што е.Цело време нагав кој е кривецови кога се одкри на крајот не ни помислував на тоа.
     

    Прикачени фајлови:

  8. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Life Partners 2014
    [​IMG]
    Саша и Пејџ се најдобри другарки. Саша е геј, а Пејџ е стрејт. Нивниот живот функционира перфектно, излегуваат на дејтови, но секогаш имаат време една за друга. Саша на Пејџ и е се, се до моментот кога Пејџ се запознава со Тим. Тим го зазема местото на Саша во животот на Пејџ.

    Прекрасна драма, без збро останав за тоа колку може да биде цврсто пријателството. Одличен филм, го препорачувам. Од мене има 9/10, бидејќи многу ме нервираше Џен во филмот, сметам дека ликот е непотребен.

    Инакууууууууууу ^_^, главната улога ја има Блер од Госип Грл. Многу добро глуми, многу ми е срцка. :P

     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    LUCY
    Незнам што го величате толку филмов, убав е според мене и толку.
    8/10

    [​IMG]
     
  10. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Before i go to sleep
    После еден инцидент жената го губи сеќавањето, преку ден се запознава себеси но кога заспива и се бриши целата меморија. Затворена во куќата во која живее со својот сопруг кој секојдневно и раскажува иста приказна. За нејзиниот случај ќе се заинтересира еден доктор кој сака да и помогне таа да оздрави што поскоро. Добар е филмот ама некако мислам оти можеше и уште појак да го направат.

    [​IMG]
     
  11. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Jessabelle
    Очекував нешто пострашно и позанимливо, ама мене барем не ми беше ништо посебно филмот.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Into the storm
    [​IMG]

    На сите љубители на торнада мислам дека ќе им се допадне. Филмот е многу интересен, на територијата каде што живеат ликовиве постојано има торнада. Во градот има такви ловачи на торнада кои одат точно на местото каде има торнадо, со намера да го испитаат повеќе. Интересно е со возрасните да се гледа, а тоа децата не ми се нешто по вкус.

    Од мене 6ка. Интересна замисла и се тоа, ама многу непотребни ликови.
     
  13. SweetGirl234

    SweetGirl234 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    The fault in our stars.
    И филмов е преубав и е првиот филм кој ме расплака.
     
  14. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Maleficent
    [​IMG]

    Два пати го изгледав филмов од што бев воодушевена од глумата на Анџелина Џоли. Луѓе, дали е можно? Таа го прави филмот! Мислам да беше некоја друга, немаше толку добро да ја долови Малефисант како таа што го направи тоа.

    Одличен филм, иако јас мислев дека ќе биде поинаку, дефинитивно многу поинтересно направено од стандардната верзија, Го препорачувам на сите да го изгледаат.

    Чиста 10-ка! Глумицата што ја глуми Аурора ми е преслатка, многу убаво изведено.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    A hundred foot journey Прекрасен филм за тоа како еден дечко од Индија ќе го достигне врвот во кулинарството во Париз. Ако сакате да видите преубави јадења гледајте го филмот. Исто така има и сплетки, конкуренција меѓу два ресторани и љубов

    Le't be cops Двајца другари глумат полицајци, а кога ќе сретнат вистински полицајци тие мислат дека им се колеги. Лудници е филмот. Ептен сум се смеела.

    Lucy Ако сакате научно фантастични овај ќе ви се допадне. Луси ќе стане најпаметната жена во светот , а може и да видите што би се случило ако човекот користи сто проценти од мозокот.

    What if Филм за тоа како другарството прераснува во љубов. Како се чувствува машко кога девојката која му се допаѓа има момче. Во главна улога Даниел Редклиф.
     
  16. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    Let's be cops (2014)
    [​IMG]
    Се работи за 2 ца момци кои одат на маскенбал облечени како полицајци, разочарани од своите неуспеси ја користат униформата за малку забава од каде доаѓа до сплеткување со мафијашка група. Се на се, смешно филмче :D
    White house down (2013)
    [​IMG]
    За љубителите на акција топло го претпорачувам (и за љубителите на Channing Tatum :lol::muscle:)
    Џон барајќи работа во тајната служба во Белата куќа, која не ја добива, останува на обиколка на Белата куќа бидејќи неговата ќерка е голем ентузијастик кога се работи за политиката. Тогаш се случува напад врз Белата куќа во која Џон ќе биде заштитник на претседателот, натаму да не раскажувам кој има желба да го гледа филмов сам ќе дознае :)
     
    На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    The giver ^^ долго го чекав и конечно го гледав и убав беше ;):clap:... Го препорачувам, од мене 7.5/10 :l:
     
  18. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Maleficent

    index.jpeg
    Преубав филм. Улогата на Maleficent соврешено и прилега на Анџeлина Џоли, и не можам да замислам ниту една друга актерка на нејзино место.
    Големи пресврти, фасцинантни измени. Навистина е променета, а и збогатена целата приказна. Вметнати се навистина возбудливи случки, кои во оригиналната приказна ги нема.
    10/10
     
    На SimonaTino и izabela.nik им се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Into the storm.
    Многу јак филм, барем според мене. Мислам дека филмов е базиран според документарецот што се снимаше за торнадото. Таа бура е најопасната бура во Сад. Во филмот ќе видите како изгледа торнадо од категорија Ф5.
    10/10
    [​IMG]
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Bob the Butler (2005)
    [​IMG]


    Незнам од кога немам гледано некој добар филм,а овој беше предобар.Се изнасмеав.
    Се работи за Боб кој станува бебиситер и успева да ги промени децата кои до пред Боб не прифаќаа ниедна бебиситерка.
    10/10

    П.С-Главниот актер премногу ми личи на Сашко Коцев. :rofl:
     
    На mirandaa и Elissa им се допаѓа ова.