1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

  1. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Cinderella 10/10
    Ми се допадна филмов, меѓутоа некако беше премногу краток. Настаните пребрзо се одвиваа. И убав пар беа принцот и принцезата.

    Despicable me & Despicable me 2 10/10
    Конечно ги изгледав и двата дела. Интересни беа. Најмногу ми се допадна сцената со песната "Happy", a minions ми беа преслатки. Дефинитивно би ги гледала повторно.

    Mean girls 10/10
    Филмчево го имам среќавано толку многу пати, а никогаш го немам гледано. Имам забележано дека на многумина им е омилен филм и кажуваат дека го имаат гледано по милион пати. Па решив и јас да го гледам, и не зажалив. Типичен тијнеџерски филм.
    Малку беше глуп делот каде настанува лудница во училиштето и тоа што професорите се навредувани, како да не може да се воспостави ред.
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    IMITATION GAME (2014)

    [​IMG]

    Одличен филм, ги обажавам историсиските и биографски филмови.. Ме остави без зборови бидејќи да бидам искрена не сум слушнала за човекот кој имал толку голем удел во крајот на Втората Светска војна. Навистина жално што сите тие генијалци од историјата имаат толку тажни животни приказни, актерската екипа е за повеќе од пофалба.. Бенедикт е маестрален актер, совршено се склопи со карактер на еден ваков генијалец.
    Кира на многумина од вас не ви се допадна но според мене е прекрасна актерка, природна во глумата и секогаш харизматична.
    Филмот им го препорачувам на сите, едноставно добро е што сепак постојат режисери кои ни презентираат вистински настани преку филската индрустрија.
    10/10
     
    На Petar80, Arabella, Ivy89 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Spy
    MV5BNjI5OTQ0MDQxM15BMl5BanBnXkFtZTgwMzcwNjMyNTE@._V1_SX214_AL_.jpg

    Сузан е агент на ЦИА која работи во позадина на агенцијата,помагајќи на својот згоден колега во кој е заљубена.По игра на случајноста ја инфилтрираат во редовите на сомнителна група која се бави со продавање на недозволено оружје.
    Филмов е во стилот на Џемс Бонд со акција и многу хумор.8)
    7/10
     
    На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    М....Од каде да почнам...Ајде вака....
    [​IMG]

    Приказната е позната и секако филмот малку е изменет за да да биде уште подобар ,мене ми се допадна ептен,го изгледав без да трепнам
    Убави и убедливи глумци ,оцена 10/10
    [​IMG]
    Исто така добар филм...Поука според мене?Вистинската љубов ,навистина постои и верувам во тоа...Можеби е ретка,но да ја има
    [​IMG]
    Да ..да...да...Интересен за гледање,интересен крај...
    Филмов божем трилер ,но исто така и многу секс...Трилер/еротика
    Оцена од мене 9/10
    [​IMG]
    Не сум ја обожавала Камерон Дијаз нешто посебно,ама во овој филм ме разубеди...
    Топ филмче,баш се забавував и ме расположи
    Оцена 10/10
    За два дена успеав да изгледам 4 добри филмови
     
  5. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Случајно го најдов,и со оглед на тоа што е вистинска приказна плус крими морав да го гледам.Искрено јас лично го обожавам овој тип на филмови,можеби и затоа мене лично ми се допадна,можеби само од крајот очекував на некој начин повеќе
    . download.jpg
     
    На vaga95 и jjoovvaannaa им се допаѓа ова.
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    The Longest Ride
    MV5BMzIzMjg0NjQwNF5BMl5BanBnXkFtZTgwODAwOTE4MzE@._V1_SY317_CR0,0,214,317_AL_.jpg

    Да се запишам и јас за филмов.Станува збор за 2 љубовни приказни во различно време.Едната се раскажува да не се изгуби нејзиниот сјај,другата за да може да опстане.
    Не е лошо филмчево ме расплака неколку пати.Мора да признаам дека приказната за Рут и Ира ми беше поубава.
    7/10
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    [​IMG]
    Што да кажам ,уште сум под импресии,тага ах...
     
    На Petar80 и Jule.Sk им се допаѓа ова.
  8. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Woman in gold
    MV5BMTExMTUxNDQ5MjdeQTJeQWpwZ15BbWU4MDk4NTgxMzQx._V1_SX214_AL_.jpg

    Марија Алтман ,по смртта на нејзината сестра сака да си ја поврати сликата на нејзината стрина а која сега се наоѓа во галеријата Белведере во Виена.Сликата припаѓала на нејзиното семејство но е одземена од страна на нацистите.
    Се разбира на крајот завршува во нејзини раце.
    Не знам што ми требаше да си го губам времето за филмов.Едно време ми стана и досаден.
    5/10
     
  9. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Pitch Perfect 2
    Девојките ќе зезнат на еден свој настап и сега треба да победат на претстојниот натпревар за да не им се распадне групата. Онака за тепање време ок е.
    [​IMG]
     
  10. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Atonement (2007)
    [​IMG]

    Најпрво да и’ се заблагодарам на @Lady Phoenix за препораката. :f:
    Одличен филм, еден од поубавите што сум ги гледала.
    Многу трогателна и тажна приказна, навистина ме погоди. Се соживеав со сите ликови, ја чувствував нивната болка и тага. Многу луѓе не ја сакаат Кира, ама мене ми е една од омилените актерки, секогаш шармантна и убава. Генијално се снајде со улогата. И другите актери ревносно си стоеја на задачата, одлична глума.
    Додуша, на момент ми беше развлечена приказната малку, не знам дали е само до мене, ама тоа не ми го расипа целосниот впечаток на еден од најгенијално направените филмови. Филмов е фантастичен во секој поглед: актери, глума, приказна, сценографија, сè! :bow:
    10/10
     
    На 1209, Someonespecial и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  11. Tove Lo

    Tove Lo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    419
    Минионс 2015 хахахахахаха ,значи пресмешни преглупи но и преслатки ,типичен филм за како нас повозрасните најди уклучи смеј се ко нездрав и врати си се пак во реалноста со обврските и вообичаените нервози ааххахаха
     
    На LittlePinky и jjoovvaannaa им се допаѓа ова.
  12. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    One day
    MV5BMTQ3NTg2MDI3NF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjc5MTA1NA@@._V1_SY317_CR0,0,214,317_AL_.jpg

    Декстер и Ем се заедно од завршувањето на колеџот,секогаш еден за друг присутни а никогаш во врска.И така поминува времето,се нижат нивните неуспеси и успеси се до еден ден кога та врска болно ќе престане.:(
    Прашањето што се провлекува е можно ли е меѓу маж и жена да постои искрено пријателство без да се појават емоции.
    6/10
     
    На jjoovvaannaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Man on Fire.
    Filmishte spored vistinska prikazna i sekoj dnevie niz cel svet, sta reci vise? Go preporacuvam za site sto sakaat jaka akcija
     
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Hot persuit Рис Витерспун и Софија Вергара бегаат од полицијата и се трудат да не бидат заприметени. Комедија и по малку акција. Добар филм за да се опуштите и посмеете.
    The face of an angel Еден режисер се труди да направи филм базиран на вистинска приказна за убиството на студентка од Англија, убиена во Сиена. Режисерот многу често консумира опојни дроги и наркотици, со цел да добие инспирација, но за голема штета не може да ја разликува вистината од имагинацијата, а не може ни да склопи неколку реченици за сцените во филмот. Од филмот имав повисоки очекувања. Цело време како да чекав нешто поинтересно да се случи.. ништо посебно :/
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Hot Pursuit
    Толку глупав филм одамна не сум гледала. Крајно лоша и неубедлива глума од Софија Вергара, ептен непријатно ме изненади. Се провлекува со убавина само, а и е доста невкусно изведено и навредливо за жените во некоја мера. Премногу нелогичности, глупави сцени и прости дијалози, дури и за комедија.
    Мораа Рис Витерспун да ја опнат во некој фустан, да не изгледа толку лошо покрај Софија. Ништо ново во филмов, Софија е секси, Рис е ниска и тоа е тоа во однос на шегите. Пропратено со останати клишеа.
    Не го препорачувам. Дури ни за тепање време.
     
    На Sunshine.Sunshine, t-sweet, ph.orhideja и 3 други им се допаѓа ова.
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Child 44 За време на Втората Светска војна, во Моцка наоѓаат тело на едно дете покрај пруга. На таткото кој е војник, му кажуваат дека го удрил воз, зошто никој не сака да прифати дека некој убил дете. Умираат уште многу невини машки деца, само Лео и неговата сопруга се решени да го пронајдат убиецот. Во текот на филмот има и многу закани, сплетки, борби...
    Приказната е базирана на вистински настан. Мене филмот ми се допадна, иако имаше некои непотребни сцени. :)
     
    На LittlePinky, Ivy89, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Се согласувам...
    И мене филмов ме срози :(
     
    На Ivy89 и simonna.a им се допаѓа ова.
  18. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    [​IMG]
    Ок ,сакав само поинаков крај на филмов ...
     
    На Wahnsinn му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Arabella

    Arabella Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    The Age of Adaline
    Adaline_FB_Image.jpg
    Интересен филм. Актеров е преубав, има огромна харизма и го прави филмов 10 пати подобар. Никогаш не сум била голем фан на глумата на Блејк, но мислам дека во филмов беше одлична. Права дама ми е, има елеганција, и улогата одлично и прилегаше. И многу ми се допадна стилот на облекување на Блејк во филмот.
    7/10
     
  20. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    The Longest Ride (2015)
    [​IMG]

    Филмов им го препорачувам на љубителите на љубовни филмови. Мене посебно ми се допадна приказната на старецот, некако ја сакам магијата на постарото време. Танцувањето како дел од секојдневието, писмата, облеката, ставот, иако не било се' така софистицирано во времето, барем добро изгледа на екраните.
     
    На LittlePinky, JustFun и Lella им се допаѓа ова.