1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

  1. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Што знаеш ти бе шo е филм :P :P :P
     
    На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GrungeGirl123

    GrungeGirl123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    The fault in our stars

    Filmot e prekrasen.Edinstven film na koj se rasplakav.Inaku filmot e baziran na vistinski nastan. Se zboruva za edna devojka, Hazel, koja ima kancer na belite drobovi. Taa se zapoznava so edno momce koe isto taka boleduva od nekoja bolest,se vikase Gus mislam. Tie se zaljubuvaat eden vo drug i zaedno cekorat niz surovata strana na zivotot. Tie pred se se najdobri drugari koi se podrazuvaat vo se. Vo ovaa borba so kancerot, dzirka malku srekja i nadez, no za zal toa tolku rano zgasnuva zaedno so nenadejnata smrt na Gus... ;(;(;(

    Filmot e mnogu emotiven i poln so strasti, ednostavno ve ispolnuva. Toplo vi go preporacuvam da go gledate(sekako ako seuste ne ste go gledale) :)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Flipped
    Flipped_poster.jpg
    Еден од најубавите филмови што сум ги гледала годинава. Се работи за детска, чиста љубов. Тинејџерско романтично филмче е, а за тие што сакаат тинејџерски и лесни филмчиња овој е таман за гледање.
     
    На rainbowec, SimonaTino и LittlePinky им се допаѓа ова.
  4. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Mission Impossible 4:Ghost Protocol
    Се враќав дома од кај брачеда ми...некаде 22 часот беше.Си реков ај ќе барам некој филм на ТВ.И најдов ко за лудо на МТВ1!Овој филм го гледав претходно во 2011 кога беше премиерно прикажан на кино и ете сега на телевизија.Ми го направија ќефот МТВ искрено овој пат!Инаку,минатата година го гледав петтиот дел на Невозможна мисија,и повеќе ми се допадна последниот дел.Да се навратам на Дух Протокол.
    Како шо е познато,ова е американски шпионски филм така со жанр акција.Започнува со Том Круз во улога на агент од ИМФ,Итан Хант.Овој пат имаа мисија заедно со компјутерџијата Бенџи и останатите појаки агнети на ИМФ,да откријат некои шифри и да ги пронајдата дијамантите.Но,еден нивни колега ќе биде убиен токму од платениот убиец кој и го бараат.Ќе отидат во напад на Кремљ,па преку возбудлива средба со убиецот Моро во Дубаи и потоа на крајот одат во Индија...доста е зборување мислам.
    Оценка 10 за филмот и Том:$
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Mood indigo ... прекрасен француски филм со прекрасна музика од Duke Ellington и уште попопопопоооо прекрасни сцени. Тажна љубовна приказна за двајца заљубени.. на денот од свадбата, девојката ќе вдиши полен од лилии и ќе се разболи..ќе и расте лилија цвет во телото (една преубава сцена има кога се гледа цветот внатре во неа)... а тој ќе го потроши цело богатство за да ја излечи со букети од свежи цвеќиња на градите.

    [​IMG]
     
    На rainbowec, Annath, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    [​IMG]

    Може ли филм со ваков актер, тежок милион карати од вредност, да не е за гледање??
    Љубители на трилери и на Ентони, препорачувам. 8.5/10 (затоа што можеле приказната да ја направат уште по напната)
     
    На sikica7, Jordanovska-K, promeneta и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Surviving Christmas
    Мене многу ми се допадна филмов.Одамна немам гледано ваква добра комедија,се смеев до солзи.Искрено ви го препорачувам да го гледате нема да зажалите.
    Се работи за милионер кој што нема со кого да го помине Божиќ.Ќе отиде во куќата кај што живеел во детството,но таму ќе има друго семејство.Он ќе им плати одредена сума за они да се преправаат дека му се семејство и заедно да го поминат Божиќ
    IMBD оценка 5,3 од 10
    Моја оценка 10/10
     
    На Dennings му/ѝ се допаѓа ова.
  8. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    The Martian 6/10

    Почекав да стивне малце фамата и галамата, а се изнаслушав секакви критики, ама доминираа позитивни.

    Филмот беше добро изреализиран во однос на ефектите. За улогите можеле многу подобри актери да најдат, поготово Мет. Симпатичен ми е, но не се снајде добро во улогата. Имав чувство дека гледам нискобуџетен филм, а Мет е на почетокот од неговата кариера.
    Крајот не ми се допадна воопшто. Патетичен, веќе видено. Нагодував што би се случило наредно.
    Целата тема, идејата ме потсети на Интерстелер.
     
  9. sikica7

    sikica7 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2015
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    1.983
    svetulke srce kaj go simna filmot da go gledas posto na zamunda go nema , kaj da go najdam da go gledam ?
     
    На Svetulkaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Svetulkaaaaaa

    Svetulkaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    1.457
    Пол:
    Женски
    На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    последен филм што го гледав е Fathers and Daugthers. Филмот не е нешто најдобар. Многу беше глуп некако.
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpeg
      image.jpeg
      Големина на фајлот:
      177,2 KB
      Прегледи:
      11
  12. LiberianGirl_

    LiberianGirl_ Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2015
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Focus - ffooccuuss.jpg одличен е,препорачувам!!! :)
     
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  13. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Marley and Me
    Одличен филм,го препорачувам!:bow:
    Чиста десетка...наречете ме будала,ама и се смеев,ама на крајот плачев.Не ви кажувам зошто,ќе ја сфатите поентата ако го гледате филмот.Јас не сум баш љубител на кучиња,ама ликовите во филмот Џон(Овен Вилсон)и Џени(Џенифер Анистон) се и тоа премногу.Одличен почеток за семејство...и одлична смеа и се таму...мислам вреди да се гледа...среќата е во малите нешта,не е во луксузот,брендирана облека или голема куќа или супер работа или слично...
     
    На SimonaTino, mila1111 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  14. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.724
    Пол:
    Женски
    По не знам кој пат го гледам филмов, али дефинитвно е најдобар. Не за џабе се наоѓа на врвот на Imdb.
     
    На rainbowec, Annath, Sunshine.Sunshine и 5 други им се допаѓа ова.
  15. anonymousgirl03

    anonymousgirl03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2013
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    The revenand - предобар , препорака !
     
  16. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Flipped (2010)
    Одамна не сум гледала толку убав и сладок филм ^_^
    Се раскажува за љубовта помеѓу едно момче и девојче. Настаните се прикажуваат и од страна на момчето и од страна на девојчето, како тие гледаат на случувањата, затоа на некои моменти се збунив, си реков што се случува, нели помина ова сега, но по неколку секунди сконтав.. (facepalm) :D Многу интересно филмче, дури и си поплачив малку. :wasntme:
    10/10
    [​IMG]
     
    На LollySky и sikica7 им се допаѓа ова.
  17. Bloom19

    Bloom19 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2015
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    1.604
    Пол:
    Женски
    The Martian (2015)

    Се работи за тоа како Макс Ватни (Мет Дејмон) преживува на Марс, откако неговиот тим го напушта мислејќи дека е мртов.

    Од мене една 10ка и заслужува Оскар.
     
    На SimonaTino, LollySky и sikica7 им се допаѓа ова.
  18. selalas

    selalas Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Another Cinderella Story
    -prekrasen film,ednostavno nema sto da kazam.. :)
    se raboti za devojce koe ima dve polusestri i makea,tie ja teraat da raboti niz nivnata golema kukja i da im gotvi a premnogu bogati se..se pojavuva nekoj zgoden tip,i sive devojki se ludi po nego.. i ke ima bal a devojcevo nema da moze da odi poso ke treba da ja cisti sobata na makeata a taa haos.No ima drugarka koja ke donesi cel ekipa za cistenje i fustani za balot,i taka ke pojdat.. I zgodniov tip ke i reche da igraat zaedno,no pred da dojde 00:00 devojkava si odi za da ne doznae koja e...Nakraj se doznava koja e devojkava i se premn srejkni.
     
    На SimonaTino и simonna.a им се допаѓа ова.
  19. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Love actually
    Комедично романтичен филм фактички.Дејствието се одвива пред Божиќ неколку недели и на самиот ден на Божиќ се спојуваат оние што се сакаат,некои на едноставен,некои на чуден,некои на неочекуван начин.На Божиќ се кажува вистината нели?Па зошто да не се кажи едно вистинско те сакам?
    Овој филм искрено го гледав најповеќе заради тоа што Алан Рикман(професорот Северус Снејп од Хари Потер)глуми во него.:bow::(:bow:
    Инаку покрај мајсторот играа и Хју Грант,Рован Аткинсон(Мистер Бин8)),Кејт Хадсон така некако и то е то...
    Оценка 9:bow:
    Еве трејлер:

    П.С.
    овој дел најповеќе ми се допадна:inlove:
     
    На Annath и doubleinfinity им се допаѓа ова.
  20. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Creed 7/10

    [​IMG]

    Синот на Аполо Крид го бара Роки во Филаделфија за да го направи шампион во бокс. Овај нормално не смее да го одбие и тоа и го прави. Добар филм, сепак постарите делови со Роки беа подобри. :)
    Conlan won the fight, but Creed won the night