1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поткожни влакна

Дискусија во 'Тело' започната од irena, 10 ноември 2009.

  1. Пандичка

    Пандичка Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2023
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    :DЗдраво девојки не најдов соодветна тема за следново прашање па затоа ќе го пишам тука.Редовно одам на депилација више неколку години,но во последно време се почесто му се појавуваат поткожни влакна,претпоставувам од што имам крута кожа.Ми имаат препорачано пилинг да праам со скраб,но немам никакво искуство со тоа.Дали некоја од вас може да ми даде совет?Ако има по соодветна тема за ова ве молам пренасочете ме,благодарам од напред и пријатен ден
     
  2. 1001Ana1001

    1001Ana1001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2022
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    57
    Како третирате темни флекички на подколеници од поранешни поткожни влакна? Пилинг механички правам, редновно хидрирам ама не знам која киселина/серум да користам?
     
  3. Little girl

    Little girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    65
    Дали некоја користела 7% Glycolic Acid од Ordinary за поткожни влакна во интимната регија и дали помага? Или некоја препорака за чистење на истите. Од депилацијата имам премногу. Најчесто како брунчиња со гној. Почнаа многу да ми сметаат.
     
    На Bananki023 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    557
    Смени депилација или депилаторка. Јас можам да препорачам да се префрлиш на шеќерна што за ваков проблем ми се покажа како најпогодена. После депилација само алое гел, а меѓу депилации пилинг.
     
    На Little girl му/ѝ се допаѓа ова.