Почетни симптоми за бременост во втората недела

Дискусија во 'Канта' започната од delvi, 11 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. delvi

  delvi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  485
  Допаѓања:
  461
  DALI MOZE DA SE POCUVSTVUVAAT NEKOI SIMPOTMI NA BREMENOST ILI PAK DA SE DOZNAE DALI SI BREMEN POSLE TRI NEDELI OD RIZICNIOT SEKSUALEN ODNOS
   
 2. RainBow

  RainBow Word Traveler Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  13.795
  Допаѓања:
  19.497
  ako imas nekoi somnezi napraj si eden test za bremenost i ke bides sigurna. Okolu 120den e vo apteka
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.191
  Допаѓања:
  33.252
  Вака дечки,после 34 недели од ризичниот сексуален однос,не знам што се случува.Ми доцни и тоа многу,стомакот ми се дуе и ништо друго.Не знам што се случува и не знам што да правам.Дали можеби сум бремена?!Ве молам кажете ми не,зошто во спротивно не знам како да им кажам на моите,ќе ме убијаааааааат!!! ;( ;( ;(

  Оди во аптека купи си тест за бременост,после три недели успешно тестира речиси без грешка,не прашуј за симптоми.Оди на гинеколог,имаш м*да за незаштитени односи,немаш м*да да одиш да провериш па ќе прашуваш по форуми!На крај краева имаш гугл,гуглај ќе прочиташ стручен совет можеби.
  Друго,имаш веќе две теми за бременост,прашај таму,а не тема да отвараш!Не знам која е таа навика бре,на секое тема за совет,па уште на латиница,па уште со фонт 50ка да можевте,со капс лок!За секоја недела од бременоста по една тема,санкир за секоја има различни симптоми да му се невиди.

  Тебе не ти е смешно,ти гори под задникот,мене ми е смешно,тебе ти е гајле што ќе речат другите,сакаш само да ми ти е мирна душичката,ама мука ми е веќе кога ќе отворам форум брдо повици за помош ко да е крај на светот.
  Ако си бремена,да ти е живо и здраво,најубаво и машко по можност,благодет,ништо лошо!
  Ајт така,ако ми е лутиш ми е гајле да ти кажам право!
   
 4. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена, затоа што веќе постои таква.
  Ве молиме вашите мислења на тема симптоми на бременост пишувајте ги овде:
  bremenost/simptomi-na-bremenost-t62/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.

Сподели ја оваа страница