1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првите запчиња

Дискусија во 'Бебе' започната од mtb, 2 декември 2009.

  1. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    кај нас за жал ништо не ни помага :( го купивме гелот шо ни го кажа силк, купив капки бејби дент, исто и некој гел за десни се вика, ама џабе синко си го лижи устето кога му ставам и за 1 мин рацете се пак во уста, и река од вода му тече од уста :D
     
  2. Mravce

    Mravce Популарен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    611
    Допаѓања:
    787
    Мени ми кажаа dentinox дека многу помага подобар бил од гел за десни тој е 262 денари тука :D, а гел за десни околу 120
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    дада тој гел е, ама кај нас ништо не помагат :(
     
  4. ivanovicka

    ivanovicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    227
    ГО осеќам врвчето од запчето ама не го гледам веќе две недели, а синко весел расположен гајле3 нема тера муабети :rofl: :rofl: :rofl:
     
  5. Mravce

    Mravce Популарен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    611
    Допаѓања:
    787
    Јас да си се пофалам ни гребна првото запче доле :rock: :rock: :rock:
     
  6. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    ете сме и ние имаме долу десно запче ајде сите на турте, ехехехе
    инаку поминавме лесно, нормално како секој ден,ни проливче ни темпераура, кемкање, дај боже сите вака да излегуваат :)
     
    На NoellePage, Afrodita25, Twinja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    И ние имаме запче јеееее!!!!!
     
    На NoellePage, MacenceEna и silk им се допаѓа ова.
  8. Cacush

    Cacush Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Здравоооо :) :)
    Ние имаме скоро 7 месеци ( за 4 дена ке правиме 7 полни месеци ) и имаме две запчиња. Едното запче ни излезе во Петокот, а другото запче ни излезе на денот на нашата венчавка т. е во Саботата, но немавме никакви проблеми, се беше како и претходните денови и си добивме по некоја паричка за првото запче :D на сите им посакувам со лесно да пројдат со првите запчиња. Поздрав ...
     
    На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    И ние пред два дена го видовме првото запче. :)
     
  10. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Ќерками има 6 ЗАПЧИЊААА ... ЈЕЕЕ :)
    Две доле, и 4 горе. Само што ги видовме 2ките горе :) :) :)
     
    На Hipica и NoellePage им се допаѓа ова.
  11. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    На 5,5 месеци почнаа долните да излегуваат и после две и пол недели имавме 2 долни. За горните почекавме до 8,5 месеци, за после наеднаш 4 горе да добиеме. Сега со 10 месеци сме со 8 запчиња, излегоа долни две плус. Имавме среќа со лес да ги извадиме грицкајќи што ќе ни дојде. И сега гледам гризе тегне по цуцлите и тоа само на краевите од устата. Да не не земе како долните, ги чекавме месец и половина вторите да никнат набрекнато непце а од нив ни трага ни глас.
    Со лес нека им е на сите срценца и најубави бели бисери да си нижат
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Абе мамички, мене синко ми е по цел ден со рачињата во уста. Почна веќе и лажливката да ми ја бутка за да си го стави рачето.
    Кога цица или кога го дохранувам, обавезно мора и прстите да му се бутнати инаку плаче.
    Сите ми викаат дека е многу рано за запчиња ама можно ли е да се некакви припреми?!?
     
  13. Mravce

    Mravce Популарен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    611
    Допаѓања:
    787
    Нормално е за тие месеци да пика рачиња, а и ќе си ги пика ехеееееееееее уште колку, и ние од тогаш пикавме рачиња во уста па дури на скоро 7 месеци ни излегоа запчиња :D
     
    На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
  14. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Ајде и тука да си прашам...Имам некои дилеми околу запчињава... На малата и излегоа двете запчиња доле без никаков проблем, на 5 ипол месеци. Сега веќе има 7 месеци и се мачи со единиците горе. Сеуште не и се пробиени, но има температура веќе 5 дена и никако неможам да и ја симнам. А ми се поврза и температурава со вакцината во среда што ја примивме но 5 дена е многу за реакција.
    Тоа би значело дека може едно запче да излезе без никаков проблем, а друго да биде проследено со температура или сите излегуваат исто?
    Дали доколку е температурата од запчињата треба да и давам нешто да пие?
    Поздрав
     
  15. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    I mene maliot so dolnite edinici ne mi krevase temperatura ama so drugive zapcinja se iznamacivme, dodeka da izbie zapceto 3-4 dena duri i do 39 tem. imase. Bas pred dve nedeli 4 dena izgore deteto i posle 5 dena gledam izlegla gorna cetvorka i vekje nemase tempr. Inaku si jadese normalno i mnogu voda pies ama nokje ic ne spise duri i placese vo son i narase non stopnda bide gushnat.
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Изгледа и кај нас тоа ќе да е...мене само ме преплаши што ми се поврза со вакцината...ама добро,утре ќе појдам на лекар па ќе видиме што ќе ни кажат.Инаку исто како кај вас, долните излегоа без никаков проблем преку ноќ што се вика,ама овие горниве хорор...А за јадење си јаде,има апетит, само со спиењево :x немам коментар. Како и кај вас,плачење во сон, и само во раце. Фала ти Лолита. :*
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Истата песна и кај нас, за долните 2 забчиња немавме никаков проблем, изникнаа без проблем ама горниве изгледа ќе кукаме, претходната недела имаше температура и цела недела беше кенкав ниту сакаше да јаде ниту млеко пиеше, плаче нон стоп, не спие цела ноќ, палче во сон, на 15 мин до пола саат се будеше, после се смири и почна да си јаде се.
    Денес бевме на вакцина и пак почна да плаче, да кенка, едвај заспа сега после 4 саати малтретирање :tmi: И пак не го изеде целото ајдење од ручекот, некоку лажички само и почна да плаче, да се тегне...уфффф маки слатки :worried:
     
  18. mentalist.mk

    mentalist.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2013
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    Првите запчиња на мојата ќеркичка излегоа пред две недели. Инаку за некој ден ќе наполни девет месеци. Немаше проблеми со температура, само не сакаше да јаде. По два дена и излезе и второто. За другите изгледа ќе почекаме. :)
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    мамички ние имаме уште едно запче, и тоа двојка горе лево :)
    јас се си мислев дека прво излегуваат единиците или нема некој редослед?? :^)
     
  20. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    И ние имаме ново запче, единица горе лево.
    Љубичица,нема правило,имам читано дека може и двојки прво да излезат.