1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преглед на градите. Каде?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од snezan4e, 16 јули 2011.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Здраво


    Брадавиците на градите мноогу ме чешаат. Совет? што да правам? Веќе две вечери
     
  2. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Женски кажвајте во скопје кај да си ги прегледам градите, некако чудна ми е десната, имам 25 години и мн ми е страв, сакам уште денес да си направам преглед. Фала однапред
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.531
    Пол:
    Женски
    Јас правев ехо на дојки кај мојот матичен гинеколог. Немав никаков проблем ао дојките, ама сакав да ги прегледам заради превенција.
     
  4. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    Дали можеби имате искуство во Ремедика за ехо на гради или на некое друго место, сакам да одам на приватно, па се јавив во Систина и ми викаат за март се е пополнето, можеш да се јавиш на 20ти март кога ќе се прават термини за април :tmi: a мислев таму се закажува за неколку дена :?:
     
  5. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.657
    Пол:
    Женски
    Јас би ти препорачала во 8ми септември кај докторката Славица Чалчевска најдобра е.
     
  6. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    А и за таму треба упат од матичен гинеколог, јас сакав на приватно демек за побрзо, поквалитетно, а ова Систина испадна полошо од државна.
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски
    Оди во Ремедика кај Наде Петановска. И таа е одличен радиолог, јас кај неа одам.
     
    На Deemy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    А да не знаеш обично за колку време закажуваат, да не треба да чекам два месеци како во Систина?
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски
    Јас од денес за утре си закажувам, зависно која смена е докторката. Можеби два-три дена да почекаш преку сила, ама не верувам.
     
  10. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    И мене, и плус осеќам мала болка на допир, овие два дена. Која беше причината за чешањето кај тебе, што ти кажаа на преглед?
     
  11. Kikiriki93

    Kikiriki93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здрaвo феминки Oд пред некoе време пoчувствувaв кaкo левaтa грaдa ми е пoчувствителнa oд деснaтa (oкoлу брaдaвицaтa). Бев кaј мoјoт мaтичен геникoлoг, ме прегледa сo пипaње и ми рече ништo немaш. А јaс сум сеуште вo пaникa и инaку сум хипoхoндрик Дaли е тoa нoрмaлнo еднaтa грaдa дa епoчувствителнa oд другaтa?
     
    На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kikiriki93

    Kikiriki93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здрaвo феминки Oд пред некoе време пoчувствувaв кaкo левaтa грaдa ми е пoчувствителнa oд деснaтa (oкoлу брaдaвицaтa). Бев кaј мoјoт мaтичен геникoлoг, ме прегледa сo пипaње и ми рече ништo немaш. А јaс сум сеуште вo пaникa и инaку сум хипoхoндрик Дaли е тoa нoрмaлнo еднaтa грaдa дa епoчувствителнa oд другaтa?
     
  13. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Беше ли на ехо?И мене едната ме наболнува околу брдавицата напати како пецкање внатрешно осекам.Неможам да си најдам грудче на самопреглед некало внатрешно осекам кај брдавицата,а и поразлична ми е брдавицата од другата одамна ова го забележав.Сакам да одам на преглед на ехо,да не знае некој во плоднос колку пари е?
     
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    ако ти одговара во Центар за дојка, во Скопје, појди таму, мене ми ги препорачаа како најстручни во областа
     
  15. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Јас бев неодамна на ехо на дојки на болница во Битола. Ама со терминот си чекав 1 месец можи. Не ми се брзаше одев чисто онака по препорака на гинеколог. Демек требало да се проверам за секој случај.
    2 минути работа е.
     
  16. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Колку пари е и со упут од матичен ли треба да закажам
     
  17. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    2000ден, не ти треба упат од матичен само да се јавиш и да закажиш преглед
     
  18. Twinklestar

    Twinklestar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здравона сите! Имам голема болка на левата града , бев на лекари и само различно ми кажуваат, дури една докторка ми рече да не и доаѓам дека ми биле хормони !! :@ го знаете чувството кога знаете и ја осеќате болката ама нема никој дури докторот те гледа како некој банкомат и толку???! :( , затоа ве молам како за себе вие што би , да ми кажетенекој доктор сигурен(Во скопје да е) , и да сте задоволни од истите :( , немам желба за ништо, дури и кога одам ме боли замислете...
     
  19. Jason123

    Jason123 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    3.168

    Глупо ми е да те прашам да не ти е ПМС, зашто ваљда си се познаваш и знаеш кога телото како ти реагира.
    Се почнува со идење на матичен лекар, кој најверојатно ќе те упати да направиш ехо на гради, па понатака зависи од резултати.
    Само не паничи, најверојатно не е ништо озбилно, али да си го тргнеш од глава и да се осигураш мора да се испита.
     
  20. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.657
    Пол:
    Женски
    Др. Славица Чалчевска - 8 септември болницата или пак во Систина Чапова преглед им е 2300 ден мислам.