1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

  1. jb82

    jb82 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    298
    ^^Kitten ако може кај мене во инбокс бројче од шнајдерката и некоја слика од нејзин производ :)
     
  2. Marina1989

    Marina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    Jas svojata vencanica i fustan gi siev kaj Lidija. Zenata imase svoj butik za vencanici a sega pocna i so sveceni fustani od doma da raboti. Nejzina izrabotka mozete da vidite na FB - Vencanici Lidija, ima nekolku fustani, jas sum prezadovolna od nea.
     
  3. Katina007

    Katina007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Женски
    Дали ќе може да ми даде некој повеќе информации за Ива Спасовска (Atelier by Iva), какви фустани шие, колку се чека, дали работи со добри материјали и од прилика кои се цените за долги свечени фустани?
     
  4. shopingfeminka

    shopingfeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас за шиење сум презадоволна од Секирарски, сега сум пак на свадба и се мислам дали да шијам или да си купам нешто. Преку глава ми е веќе од барање материјал и одење на проби, а и за секоја втора свадба шијам и така ми стојат фустаните, а неможам да идам со еден ист фустан, а моментално и нема некој избор на готови фустани и плус скапи се..... Мислам дека ни фали една продавница за изнајмување на фустани, баш и таква тема отворив на форумов.
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Незнам како стои со цените,но некои од фустаните ми се преполни со кичерај,премногу шљокици. Што знам ме асоцираат најмногу на Буграрските пејачки :puke::puke:
     
  6. Katina007

    Katina007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Женски
    Добро тоа е до вкусот на девојките што шијат фустани кај неа, јас сакам едноставен свечен фустан ама горе да е корсет и имам приметено дека прави убави корсетчиња.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. butterfly992

    butterfly992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    22
    Ако може бројче од шивачката во Автокоманда? :) Благодарам однапред.
     
    На bussines-woman му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bussines-woman

    bussines-woman Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Ќе можете ли и мене да ми го пратите бојчето од жената од Автокоманда...ве молам :)
     
  9. Kayley

    Kayley Нов член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    И јас оваа година сум матуранткаи почнаа припремите.Сакам и јас да си сошијам фустан и го имам замислено до некаде ама не знам кај да го шијам.Сакам од вас помош некоја ако знае некоја шијачка од Струмица,Кочани,Штип...Сакам да ми биде поблиску затоа што Скопје ми е многу далеку.Ако имате некое искуство чекам да го споделите :*
     
  10. ivanchuu

    ivanchuu Нов член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ќе сака ли некоја да ми го каже бројчето на жената во автокоманда ?:)
     
  11. goddess1337

    goddess1337 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Каде би можела да најдам шијачка во Скопје да ми го сошие овој фустан? И да биде ефтино? Ве молам итно е. Се работи за овој фустан: 11121890_811438898939271_1195255204_n.jpg
     
  12. roxy123

    roxy123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    sakam javno da hi pofalam sakam moda : https://www.facebook.com/pages/Sakam-Moda/112195858908717
    pred 3 dena , bev da mi zemat merki za 2 fustani , koga denes me baraat i mi vika zenata ovie denovi ti se gotovi :) a sto da vi kazam zenata prekrasna preljubezna jas sum voodusevena ! studioto im e na plostad vo zgradata nad drama house caffe,, baska voopsto ne se skapi,edniot fustan mi e 3500,drugiot 4800.. no toj drugiot cel cipkan..se e so nivni materijal i so vgradeni prsluci i kaisevi :) imav i popust 10 % .. studioto e prekrasno kako kaj svetski dizajneri,. cim gi zemam fustanite kje vi pisam kakvi se no sigurna sum podobri nego na slikata:))))))
     
  13. roxy123

    roxy123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    istoo sekoja pofalba za zenata :)
     
  14. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Дали е скапо 3200 за едноставен фустан до колена со мој матријал?
     
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Да :)
     
    На ivi1987 и roxy123 им се допаѓа ова.
  16. roxy123

    roxy123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Jas za tie pari kakov dolg fustan so nivni materijal imam sosieno da vidis:))
     
  17. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Леле жива ќе се изедам.. бидна више, ова ми е памет за друг пат..
     
  18. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Дечки линк од некоја шивачка ама некоја как која што не се закажуба 3 месеци унапред??
     
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Рокси дали може да видиме слика од фамозните фустани? Точно дека на сликиве на ФБ изгледаат ОК, ама ателјето?


    А дали ти воопшто си била во „ателјето“ ?

    Мислам малку повеќе си претерала споредувајќи го со „prekrasno kako kaj svetski dizajneri“. Бев пред некој ден и ме дочека морбиден полупразен стан со две - три кукли, огледало, трпезариска маса и 5-6 парталчиња од материјали од кои требаше да изберам. Нема ниту луѓе, ниту таму се шие, ниту ништо.

    Исто така како што забележав на секого кажува различна цена. Иако имаат привлечна понуда, сепак се е многу чудно кај нив и решив да барам ново место за шиење.

    Има ли некој друг искуство со нив?

    А таа Ива, крајно неодговорна личност, незаинтересирана за клиентите, квалитет како и кај секоја просечна шнајдерка, кичерај за извоз. Според мене е совршена ако имате ќерка која треба да биде мала невестулка за свадба , не се сомневам дека ќе ја направи како тортичка :)
     
    На Dust, blueberry93, ivancekitty и 2 други им се допаѓа ова.
  20. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    Jas imam mnogu loso iskustvo so taa Snezana od sakam moda...taa e samo za perenje pari i nisto drugo..
     
    На ivancekitty и Valentina.Vaki им се допаѓа ова.