1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

  1. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    17.203
    Јас лани имав искуство со нив . Само што не бев во ателјето, вероватно тогаш и не било отворено. Само дадов мерки преку нет и фустанот ми беше готов за околу 10 дена. Бев доста задоволна, иако не беше идентичен како на сликата мене дури и повеќе ми се допадна. Околу 3500 ме чинеше со нивни матријал и достава. Ако си заинтересирана можам да ти го пратам фустанот во лп. Да не се рекламирам тука. :D
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sinan leo

    sinan leo Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Леле да знаете колку е шнајдеркава добра и експедитивна, ве молам ако сакате број да ми пуштите итно ми треба се утепав од барање. Јас пред 5-6 години шиев кај неа и го изгубив бројот, ако има некој ве молам да ми го даде, да не одам на слепо директно
     
  3. sinan leo

    sinan leo Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Леле да знаете колку е шнајдеркава од автокоманда
    добра и експедитивна, ве молам ако сакате број да ми пуштите итно ми треба се утепав од барање. Јас пред 5-6 години шиев кај неа и го изгубив бројот, ако има некој ве молам да ми го даде, да не одам на слепо директно
     
  4. sinan leo

    sinan leo Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    дали случајно го најде бројов на женава многу ми треба, благодарам
     
  5. sinan leo

    sinan leo Нов член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ЗО ШТО НИКОЈ НЕ МИ ОДГОВАРА:(
     
  6. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Баба шие многу убави фустани, преубаво кога ќе ги направи милинја да ги гледаш, само одне си и материјал и одма се фаќа за работа :):)
     
  7. unikat

    unikat Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Ako ti go dadat brojceto , te molam prepratimi go
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.516
    http://vesti.mk/read/article/2466305/samo-ovaa-makedonka-ima-hrabrost-za-vakvo-dekolte

    Ова е дело на Ива Спасовска?
    Ај таа што го сошила, ама оваа што го облекла?!?!
    Па барем помали и посочувани гради да имала...
    Што е со невкусов човече... ништо не остава на фантазијата...

    Леле певаљка била. Добро...
     
    На VivienLeigh, cresa-jagoda, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Ми требаше фустан за свадба и ми бесе за кај прилично блиска личност мајка ми реши да пушти срце и да земеме од Елена Лука. И се покајав што влегов, дрскост, незаинтересираност, дигнати носови само тоа видов излегов со плачење во буквална смисла на зборот цело време од кога знам за нив преувелучував, тогаш сфатив дека само името им вреди се на се 3 фустанчуњасамо ми се допаднаа.


    Сега за матура сакам да шијам кај ива ја гледам има одлични креации а ја имам неколку пати низ град видено женскава и има одличен стил парчиња кои изгледаат ко да вредат милион долари после расчепкав на фб и видов дека скоро се сама си шие и за меа и за другарките, така да 99% сум сигурна дека она ке ми го прави фустанот за матура
     
    На zekzeki, cresa-jagoda и VladeMila им се допаѓа ова.
  10. Gabriella-ella

    Gabriella-ella Нов член

    Се зачлени на:
    6 декември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ако може некој да ми ги прати бројчињата на Лиле шнајдерката од Ѓорче и од шнајдерката од Автокоманда.....Фала многу поздрав :)
     
  11. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    значи бев убедена дека кај ива ќе го шијам фустанот за матура меѓутоа сега сум во дилема, има ли некој искуство со Златко Јовановски ?
     
  12. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Koja Cena se fustanite kaj iva?
     
  13. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Колку што сум чула нема под 200 евра, лично немам прашано.
     
  14. nadja29

    nadja29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    342
    има ли некој искуство кај Кокев и како сте задооволни ?
     
  15. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Од 7000 нагоре
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. unikat

    unikat Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Девојки јас шиев летово фустан и искрено гледав на многу места и на крај се одлучив кај Јована Филиповиќ.
    Јас сум задоволна , а гледам нема досеа никој пишано па реков да ви ја препорачам. Девојката беше брза , имаше добри материјали и шо ми беше мене најбитно , фина и отворена за предлози и препораки. Ателјето и е во зградата Тифани кај Диор фризерскиот во центар, па ако на некој му треба бр или facebook ќе му пратам во порака.
    Сум била задоволна од Данчо во Нерези , и него ви го препорачувам и имам број ,ама самото барање на материјал , па модел , па далеку е , па незнам дали добро ќе ми стои, некако ми беше преризично овај пат.
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  17. angel25

    angel25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    170
    Мене ми бараше 18,000-20,000ден за долг фустан што на друго место го сошив за 3500
     
    На jagotka123, LollySky и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Ја имам лично искуство со Ива.И можам да кажам само дека е КАТАСТРОФА.Како прво многу е ароганта.Се договоривме за проба во 4 ипол а она во 2:15 ми се јавува и ми вика мора веднаш да дојдеш на проба моите шијачки се до 3 саато на работа.Како второ не е снабдена воопшто со соодветни материјали ама воопшто...Може да ти го напраи тоа шо го сакаш само ако си перфектно градена....градници такви работи има само за минимални гради.Како трето воопшто не знае да ти даде идеја.Како четврто ми наплати плус 500 денари за корекција шо до сега каде и да сум шиела нормално има и проба и шо не ми се свиѓало се корегирало без доплата......И како четврто си платив 5500 за едно парталче(само горен дел) шо не го облеков ниту еднаш пошо ми го напраи катастрофа....И тотално сум незадоволна од неа.....Баш како шо кажав шие за оние шо имаат перфектна градба.Никако поголеми облини или пак поголеми гради....
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

  20. Any05

    Any05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Девојки има некоја шиено кај Лиле Василкоска, како се движат цените и со какви матријали работи?