1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

  1. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    926
    Допаѓања:
    2.562
    Ми треба некој/а што знае да стесни фустан значи не да го шие цел туку само неколку корекции? Каде обично ги правите овие работи? Предложете ми нешто.
     
  2. agios

    agios Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    555
    Ако има некој од Охрид да препорача кројач/шивач, ама не само за фустани, да крои и други работи?
    :)
     
  3. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Бев на консултација кај ива пред некое време ама тек сега ми текна да пишам И НЕ ШИЈАМ ФУСТАН КАЈ НЕА. Ама да си кажам мислење...
    Девојката е прекрасна, опуштена, насмеана, комуникативна цена си држи меѓутоа и вреди прекрасни креации има, но во меѓувреме излезе некоја пријателка на мајка ми албанка или турчинка незнам точно и ме натераа да го правам фустанот кај неа бев разочарана, и голем скептик... Бев убедена дека нема да ми го направи фустанот и дури се карав ако не биде како што треба не идам на матура, нема да ти опростам и такви глупости пред една недела имав прва проба која се случи после 1-1ипол недела од кога и однесов материјал и јас и другарками заедно и однесовме а уште една другарка малку покасно од нас кога го видов фустанот на проба се запрепастив во позитивна смисла несакав да го соблечам АЛАЛ ДА И Е деновиве треба и да си го земам една недела помина од првата проба. Иако ми остана неостварена желба да шијам кај Ива сепак не сум разочарана. Ако сака некоја можам да и пратам во ЛП слика од корсетот да види колку е добра...
     
  4. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556
    Кажете добра шијачка за свечен фустан околина Аеродром - Ново Лисиче. И секако да не праќам мерки во инбокс, него да ме види на лице место.....
     
  5. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Devojki jas siev fustan i preubavo ispadna, kaj kreatorkata Viktorija Arsovska najdete ja na fb, za sorabotka e super, videte izrabotki na fb na stranata na nejzinoto atelje:)
     
    На Petra3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    368
    Слушнав за една жена во тц Бисер горе на на спрат имала и дуќан и шие фустани. Да не има некој искуство?
     
  7. SmallDeath

    SmallDeath Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Навистина ви го препорачувам Данчо од Нерези. Човекот си ја работи работата перфектно. Сум шиела кај него 3 фустани, и од трите фустани сум дури и повеќе од задоволна :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Petra3

    Petra3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Devojki jas sega shiev fustan za apsolventska kaj Viktorija Arsovska. Definitivno vi ja preporachuvam. TOP!
     
    На mari4e.19oo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Дали имаш мобилен број од него да ми пратиш во порака? :)
     
  10. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Како беше задоволна второв пат? Ти земаа ли мерки таму на лице место? Како стојат со избор на материјал?
     
  11. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Имаш ли број од жената од автокоманда? Те молам пиши ми го во порака.
     
  12. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.656
    Допаѓања:
    51.762
    Пол:
    Женски
    Искрено не сум задоволна. Ајде фустанот онака добар е, со оглед дека го чекав со месеци. Гратис фустанот уште не си го добив, исто и сестра ми е разочарана од неа. Последен пат шиеме кај неа. :nod:
     
  13. unikat

    unikat Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Девојки , никако во Сакам мода. Значи порачав два фустани , најпрво син , па пота и црн ист модел само разлика од неколку месеци. Првиот беше добар и со мерки и со избор на материјал. Не беше порабен , па цела вечер го газев ама беше солиден за парите.

    Е сега вториов фустан , ако веќе може да се нарече фустан беше катастрофа. Поголем за повеќе од 20 см и во должина и ширина , вграден прслук бел на црн фустан кој се назираше , и розев патент на црн фустан поминат со лак за да не се гледа.

    Најтрагичниот дел е дека потоа не креваа , а после неколку дена кога звонав од друг број се превеа наудрени. Им пишав и на фејзбук ама џаба. Фустанот не се ни корегираше.

    Не се мамете со нив , бидејки имаа две страни на фејс а сега гледам дека страната кај што беа повеќето негативни коментари ја тргнале и ја користат другата.
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    510
    Пол:
    Женски
    Слушнав за една жена од Драчево Ивана се вика, ми кажаа многу убаво шиела и не била многу скапа и носиш материјал те мери и одма го шие фустанот уште истиот ден го имаш готов. Јас сега во август сум на свадба па ќе идам кај неа да ми сошие фустан па ке ви кажам впечатоци :)
     
    На cresa-jagoda и Sunnny им се допаѓа ова.
  15. TheLadyS

    TheLadyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Ве молам некој да ми препорача добра шивачка во центар (да не е многу скапа) ми треба за теснење, кратење, преправање.
     
  16. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Може бројчe од двете???
     
  17. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    510
    Пол:
    Женски
    Nemam broj ja najdov na fb Ivana Gacovska pisi zena so naocari e :)
     
    На cresa-jagoda и Rubiii им се допаѓа ова.
  18. samovilka

    samovilka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Sakam da go sijam fustanov za svadba do sptemvri treba da mi e gotov, Dajte mi broj od nekoj stostvarno ke moze da mi go sosije[​IMG]
     
    На Ticaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Број од Фросина од Волково ве молам!
     
  20. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Бројче од Данчо од Нерези?