1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

  1. abcde

    abcde Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    13
    Девојки а има ли некој искуство од ателје Ива????
    На фејсбук гледам има убави фустани шие со високо квалитетни материјали ама доколку некој има плус искуство нека ми пише....... :* :* :* :* :* :*
     
    На suzann93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. katerinastojkovsa

    katerinastojkovsa Нов член

    Се зачлени на:
    28 декември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0

    Јас имам купувано од нејзиното ателје моделите се апсолутно прекрасни, засега само пофалби затоа што е според моја проценка и те како професионална во својата област. поздрав се надевам ти помогнав :lol:
     
  3. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    1.674
    Јас зедов розев долг фустан од ателјето на Ива Спасовска ланеска за свадба и женската е полн погодок! Што да ви зборам, паметна, убава и ова што го прави, го прави најдобро!! Се додека не ја запознав 3 во 1 не бев видела, фустаните ги прави од нејзини материјали, било каков модел можете да си изберете ќе го направи исто како од бутик дури и подобро! Оригинална е мајке ми
     
  4. abcde

    abcde Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    13

    а цените како се движат феминка ?????
     
  5. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    1.674

    зависи до фустанот мојот беше 4990
     
  6. gagic

    gagic Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    62
    Девојкии ке ве молам да ми пишете бројче од некоја добра шивачка ми треба под хитноо , читав погоре дека знаеете некоја од автокоманда па пишете ми бројчее... фала однапред :) :) :) :)
     
  7. jb82

    jb82 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    298
    А може сликичка од фустанот да видам како и се движи цената според комплицираноста на фустанот?
     
  8. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Добро, скоро 5000 денари само за шиење? а материјалот екстра сам го носиш или во цената влегува и материјалот?
     
  9. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206

    И со материјал да е, премногу е. Без навреда ама јас од By Iva немам видено некој квалитетно изработен фустан , освен што девојчето се рекламира на велико, па и од овде од форумот прави скрин шот за нејзините позитивни коментари.
    Како и да е, мене не ми се нешто посебно изработени нејзините фустани, премногу кич за мојот стил.
     
  10. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    1.674

    Со нејзини материјали, извини ме, ама сама неможеш да ги најдеш сите чипки и другите материјали кои ги има, освен ако не сакаш нешто конкретно. Ако си носите материјали,нормално цената е пониска. И секој со својот стил, неможе на секој да му се свиѓаат исти работи :) Има многу фантастични фустани направено и неможеш да ми ги споредуваш обичните шивачки со неа така да.. А и ти да си на нејзино место би си ставала слики од позитивните критики кои ти се упатени на тебе, бидејки со сигурност тоа што го прави ја исполнува и затоа е среќна кога ќе види некој што мисли за неа. Неколку пати имам одено и кај други шивачки и она е далеку по професионална во тоа што го прави. А ти ако имаш нешто лично против неа тоа е друго..
     
  11. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206

    Chimera полека девојче, немам ништо против девојката, не ја знам ни познавам, како прво и прво не сум воопшто од Скопје. Јас коментирам од тоа што гледам, и за мој вкус пак ќе кажам е кич. Точно дека има по некоја иинтересна чипка, ама воглавно работи со некои светкави материјали кој јас не ги сакам.
    Само коментирам по сликите кои ги става и корсети кои воопшто не лежат, ама секој со вкусот пак ке кажам.
    Ова е мое мислење и мене не ми се допаѓаат. Не мора одма да се нафрлате.
    Не јадеме сите исто нели ;)
     
  12. gagic

    gagic Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    62
    ке мозе ли бројот да ми го пише некој за жената од автокоманда ?
     
  13. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    И Ива не е од Скопје де, од Куманово е :D
    На почетокот ја следев, ми се допаѓаше накитот кој го изработуваше, ама постепено ми одмили нејзиниот вкус, стил, чинам дека се од странство увезува и нарачува, и тродупло наплаќа, а и кич и плиш преовладува.

    Како и да е, нека си брка секој своја работа, Ива нејзина, јас моја.
    Да пофалите и препорачате некоја искусна шијачка, со многу трпение зошто сакам да шијам фустан кој бара рачно шиење на кристали/парченца и сл?
    Временски сум ептен ограничена, капак на се. :tmi:
     
  14. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам дали некоја има шиено нешто во Модно Студио Ели во Лептокарија, дали работи добро и како и се цените ?
     
  15. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Да ја пофалам Снежана од Сакам мода(работат само електронски и вака им се вика фб страната), само и пишав во инбох пропорции и и пратив сликичка од модел имиго соши скоро исто како оргиналот, ми го направи фустанот за околу 4000 -долг сиренамодел фустан
     
    На roxy123 и EMoonlight им се допаѓа ова.
  16. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    предлог за фустан за дебела млада жена по можност под колена иили долг.ако некој си е шијал нека стави слика ;) ;) ;)
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од Фросина Младеновска, немам зборови за жената. Таа наоѓа и материјал и се, како ѝ кажеш така ќе направи нема утка, само една проба и ако си задоволна уште на пробата си го земаш. Воопшто не е ни скапа и секако шие и за стари и за млади, и за слаби и за полнички. Ако има некоја заинтересирана слободно нека ми пише ЛП. :)
     
    На girlwithdream му/ѝ се допаѓа ова.
  18. maca1494

    maca1494 Нов член

    Се зачлени на:
    31 март 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Може ли некој да ми помогне каков материјал треба за ваков фустан и колку би ме чинел само материјалот?
    [​IMG]
     
  19. Charlottexo

    Charlottexo Активен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    19
    Иначе женски си земав фустан од Ателје бај Ива и сум си пресреќна :inlove: , конечно бар матурата си ја тргнав од глава. Преубав е фустанот, има уште може да си проверите. Си вреди и цена и се, алал да и е бе. Средено, скоцкано, бомбона. Сестра ми беше до мене и она се затреска во ателјето, а јас едвај чекам пак да идам!

    Иначе за Фросина ми кажаа дека мора да си резервирате до фебруари максимум, после тоа не примала.. дека другарка сакаше таму да шие за матура. :)
     
  20. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Познавате ли кројачка, што ќе ми додаде парче на еден многу деликатен фустан :) Ми треба испробан шнајдер/ка за 2 дена да ми стори добрина :tmi: ...фала ви :)