1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од natasa.vakanska, 25 февруари 2010.

  1. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.568
    Пол:
    Женски
    И мене истото ми се случи, радосна кога купувам, а дома така ми стојат. И денес ја почнав The Housemaid (Куќната помошничка) и веќе сум при крај. Среќна и задоволна што конечно пак читам. :D
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GirlVolley

    GirlVolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.657
    Пол:
    Женски
    И јас се соочувам со истиот проблем….и не знам како да си помогнам
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.791
    Допаѓања:
    8.861
    Пол:
    Женски
    Не знам, ова прв пат ми се случува, јас си кратев од сон, за книга да читам, сега многу неубаво ми е вака, битно желбата за купување книги не ме напушта (facepalm)
     
    На GirlVolley му/ѝ се допаѓа ова.
  4. GirlVolley

    GirlVolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.657
    Пол:
    Женски

    Те разбирам многу добро, не знам дали е причината од многу обврски и мозокот е заморен….не знам стварно и јас прв пат се соочувам и долго трае ова.
    Минатата недела си купив 3 нови книги и купувам цело време.
    Ако ти се случи промена, кажи ми каде е лекот:(:|
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Космонаут

    Космонаут Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2023
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    683
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема некоја книга да ви помогне, тешко е да се погоди баш што ќе ве инспирира. Ставете си за цел да прочитате некоја помала книга, по 20 минути на ден со тајмер, додека не се вратите во форма. Некогаш читањето станува и навика. Можеби и со аудио книги ќе ви се врати жарот. Пробајте ги самоглас
     
  6. Harley Quinn

    Harley Quinn Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Да ми препорачате некоја добра книга со жанр трилер, мистерија...
     
  7. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.317
    Допаѓања:
    10.429
    Пол:
    Женски
    Ако не ти се читани, која и да ја читаш нема да згрешиш:
    - Верити - Колин Хувер
    - Немата пациентка - Алекс Мајклидис
     
    На Purelove92 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.791
    Допаѓања:
    8.861
    Пол:
    Женски
    Не е ниту до книга, ниту до секојдневно читање, пробав секако, барем кај мене не е. Едноставно таков период што не ми задржуваше ништо внимание, пробав со се, секој ден земав по некоја книга, после 30 страни јас ја оставав. На почеток мислев до книгите е а јас ретко враќав на полица недочитана. Толку години само две имам оставено на пола. Оваа година не знам некој нечитачки период ме фати, само купував а не читав. Деновиве да не се подречам полека се враќам, барем мислам, денес прочитав една што е голем напредок. Јас и претходно една до две читав неделно, толку имам слободно време. Ама изминатава година бруки невидени дали 4,5 книги сум прочитала и тоа на сила.
    Можеби кај сите се случува по некогаш таков период, моментално и мајка ми се жали како не и оди читањето а таа чита многу повеќе од мене, ама секако повеќе време има.
    Да читам барем една неделно ќе бидам задоволна. Со читање се чувствувам исполнето, си наогам некој мир, се внесувам во нив и се исклучувам од се што ми руши мирот.
     
    На Космонаут и riba79 им се допаѓа ова.