1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од natasa.vakanska, 25 февруари 2010.

  1. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Ako sakas defenitivno da si go smenis zivotot na podobro i da dobies se sto sakas, samo mokta na potsvesta, ama ne citanje onaka, tuku stvarno da navlezes vo sodrzinata. Mnogu pomaga, PROVERENO :))))))
     
    На MiiLla му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Бев фасцинирана од книгата, ме остави без здив, како и сите други од Шелдон. Уште кога ја прочитав се најде на мојата листа на омилени, па еве и јас ќе ви ја препорачам, ако имате прилика обавезно прочитајте ја !
     
    На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
     
  4. katerina1987

    katerina1987 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    budenje e isto psixoloshka kniga..mongu ubava..ja preporacuvamna site sto sakaat takov zarn...od triler ja preporacuvam se plasite li od temninata od sheldon
     
    На MiiLla му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pisces

    pisces Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Поздрав до дамите што ја читаат Перл Бак .Мислев дека веќе никој не ги чита овие книги.Сите книги од Балзак се страшно добри.Тој толку добро ги опишал ликовите и друштвените слоеви што дури и денес ги среќаваме истите ликови меѓу нас.По се изгледа дека луѓето тешко се менуваат.Будење од Антони де Мела е исто добар прирачник за во животот.
    Од мене би ја препорачала книгата Дервишот и смртта од Меша Селимовиќ.Читајте,размислувајте и уживајте.
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.822
    Пол:
    Женски
    Илјада чудесни сонца и Ловец на змејови од Халед Хосеини... дефинитивно вреди да се прочитаат!
     
  7. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    Od paulo koeljo ti gi preporacuvam Veronika resi da umre, Kraj rekata Pedra sedev i placev, i Brida!
    se citaat vo eden zdiv i se fascinantni pozdrav
     
  8. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Кодот на да Винчи...
     
  9. Muse

    Muse Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Хммм... добра љубовна содржина и стварно интересни описи - Трејси Шевалие, сите романи.. стварно е неверојатно како некоја жена од денешнината може така детално да ги опишува настаните од 17 век.. трилер и крими - Сидни Шелдон но само 2-3 книги од нејзе бидејќи се повторува во секоја книга, а исто така и 'Прв за умирање', со ептен неочекуван пресврт..не ми текнува од кого е.. а психолошка.. 'Кога Ниче плачеше', дефинитивно..
     
  10. prolet0204

    prolet0204 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    КРАЛСКА КРВ ОД ЛУИС СИНКЛЕР пред неколку години беше во едицијата на дневник и весник,ја памтам до денес и по втор пат ја читам;некои книги се незаборавни и баш не е нималку значајно од кого се напишани :handshake:
     
  11. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    За Пауло Коелјо и јас се сложувам. Последна книга што ја имам прочитано е "Победникот е сам" и можам да кажам дека навистина е прекрасна. Исто така ја препорачувам и "Тајна" од Rhonda Byrne.
    Поздрав ;)
     
  12. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    Pet dena vo pariz od sindi Seldon e navistina ubava.
    Inaku Papata Jovana, Dvaesetata sopruga i site od Den Braun se super.
     
  13. prolet0204

    prolet0204 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    ДВАЕСЕТТАТА СОПРУГА Е ДЕЛ ОД ТРИЛОГИЈА ЗАЕДНО СО ПРАЗНИКОТ НА РОЗИТЕ И ПОД МЕРМЕРНО НЕБО И ТОА ПО ТОЈ РЕДОСЛЕД,НАВИСТИНА МНОГУ УБАВА КНИГА :handshake:
     
  14. Alina

    Alina Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Danielle steel - omilena mi e ima mnogu best seller... pa nema da gresite ako go procitate AKSIDENT ili PRSTENOT super se, ima i mnogu drugi knigi ama ovie 2 mi se omileni od nea ;)
     
  15. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    да да супер е нешто како индиска верзија на сексот и градот :)
     
  16. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Исто и Ќерката на чуварот на споменитее супер книга..мислам дека ќе ви се допадне....
     
  17. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    ЗАРОБЕНИ СНИШТА- Марина Немат

    Заробени сништа е книга која изобилува со возбудливи приказни како што се приказните од 1001 ноќ.
    .... Во неа е пренесена приказната на авторката Марина Немат- нејзината вистинска судбина, нејзината храброст, нејзината бестрашна мудрост, нејзината борба да го заќува својот човечки интегритет....

    .... Напишана со преголема виртуозност, оваа книга претставува портрет, иако премногу реален, на еден свет каде што животот на на жените е евтин, но не и на оваа жена....


    Ви ја препорачувам многу убава книга
     
  18. gurgica

    gurgica Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Одлука од николас спракс е многу убава книга во еден здив ја прочитав. мн е интересна романтична со срекен крај ке сакаш повторно да ја прочиташ ептен ми се допага ке
     
  19. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Тајна-Secret
     
  20. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Папата Јована