Производи од кои сте задоволни, а од кои не сте

Дискусија во 'Тело' започната од lily-prune, 10 јануари 2011.

 1. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  10.328
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  :up:
  [​IMG]
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Не сум задоволна од тушот на годен роуз диплинерот

  Исто така не сум задоволна од Classic диплинерот,мнгу се размачкуваат
  Задоволна сум од оваа маска за коса многу убава ја прави косата и не треба да ја пеглам со преса права ми е, и многууууу мека ;)
   

  Прикачени фајлови:

 3. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  2.884
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  [​IMG][​IMG]
  Twilight Sparkle моливче за очи - Авон :inlove:
  Преубаво ми е,не го тргнав од очи,не е чисто плава боја,малце мешано како со црно е,таман онака како што сакав :) :up:

  Не сум задоволна од пудрите на Авон,ама ич.Само мене ли ми се водести некако? Чиста вода се буквално,ни покриваат ни стојат долго..Ужас ми се.
  Прво ја користев оваа на колор тренд [​IMG] И се разочарав уште од прво ставање.Ја земав после оваа :
  [​IMG]
  Ништо поарно ни оваа |( Првата веќе не ја користам одамна,ништо чудно да е фрлена,а сега се мислам што да и правам на вторава :emo:
  :Down:
   
 4. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.060
  Допаѓања:
  11.835
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Леле јас сега ќе го порачвам ова плавото, преубо ми е, и јас од очи нема да го извадам, :wasntme:
  Многу ми се фалат од него :)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ema89

  ema89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  А колку пари е маскарата, ја има ли по парфимерии?
  Еј луѓе, ако може кажете некој добар дездоранс, во последно време се ми се некако безвезе, се чувствуваат само 10 минути...ај ве молам некои стварно добри.
   
 6. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.535
  Допаѓања:
  1.521
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  задоволна сум од карминче од авон - Vino Disco :inlove: :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  устава не е моја :!: :!: :rofl:

  [​IMG]

  исто задоволна сум од течна пудра Trendy, лесна е, средна покривност, ок е е за тие пари (oколу 200 денари)
   
 7. Loruska

  Loruska Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Задоволна сум од пудрата color trend од Авон и камената и течната [​IMG] [​IMG]
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  9.095
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Ве замолувам да се задржите на темата, како што е самиот наслов - производи за лице, бидејки веќе има теми за производи за тело, коса :)
   
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.060
  Допаѓања:
  11.835
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Конечно ми стигна, си го сакам, бојата е преуба, Презадоволна :inlove:
  [​IMG]
  Задоволна сум од коректорот, ги покрива сите мозолки, и сите несовршености :) :up:
  [​IMG]
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Talita

  Talita Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  1.382
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  :up: :up: [​IMG]

  :Down: :Down: [​IMG] се разочарав :devil:
   
 11. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  69
 12. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.133
  Допаѓања:
  1.684
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Не сум задоволна од ова преизрекламиран спреј за нос од диво оригано. Мене само ме дозатна во носот. Џабе го платив околу 190ден. |(
  [​IMG]

  Може сум прва што ќе кажам нешто за Планет Спа од Авон. :tmi:
  Не дека се лоши, ама се премногу преценети за квалитетот и цената. :^)
  [​IMG]
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.051
  Допаѓања:
  3.882
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Презадоволна сум од коректоров на Аура. Имам и на Есенс еден ама овој е незаменлив.Мислам дека ми е попокривен и од пудрата.
  [​IMG]
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  654
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Авон мистери кармин,
  [​IMG]
  [​IMG] Убав е и бојата ми се погоди многу добро. :up:
   
 15. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Задоволна:[​IMG]
   
 16. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Задоволна сум од кремава за лице, бубуличките ми ги суши, и многу ми е меко а и убава е како подлога за пудра пошо има некоја интересна боја :) инаку ми беше страв да ја купам пошо е бугарска и ефтина мислев да не ми го упропасти лицево ама супер излезе :)
   

  Прикачени фајлови:

 17. Hipster

  Hipster Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.315
  Допаѓања:
  16.827
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Се приклучувам кон групата обожавачи на Макс фактор 2000 клории.
  Кога ја земав ми се виде нeкaко сува, и во себе помислив, ако лупна 700 денари за 3 маскари ти си луда, не си со сите :@
  И ја оставив за понатака.
  Денес не се брзав нешто посебно за искачање за прв пат во живот, и ми дојде идеа да ја пробам.
  ПРЕКРАСНА Е!
  Моиве мали минијатурни трепки, густи ми се ама ми се многу мали и тешко се виткаат и не се иста големина сите трепки и тешко некој маскара да ми ги издолжи со 2-3 пати поминување со четкичето!
  Ги нашминкав трепкиве за 1 минута, обично треба да ставам кило на нив за да ми бидат океј навиткни и поголеми и барем 5 до 10 минути.
  Четката е супер големина и не е густа премногу ниту се залепија трепките.
  Само уште да не беше толку скапа.
  [​IMG]
  Препорачувам на сите со мали трепки.
   
 18. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  ПРЕЗадоволна од :
  -црното моливче на SEWENTEEN, повеќе црнии и трае од тоа на менхетен
  -гелот за миење лице http://www.google.com/imgres?q=manhatta ... 29,r:3,s:0
  - флормар лакчињата
  - фломар руменило
  - маскарите на bourjois
  - елсеве шампоните и маските, освен црвениот и розевиот( косата ми стана сува од розевиот, а од белиот сум најзадоволна)
  -фелче азура млекото за тело, розевкото
  -афродита крема за лице за масна кожа
  - силиконски капки Cristal Liquid сините
   
 19. Hipster

  Hipster Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.315
  Допаѓања:
  16.827
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Nivea young control shine и Nivea visage mattifying day care најдобрите креми за мрсно лице.
  Особено вторва е супер за секојдневна употреба, едни од ректиките креми што не ми ја мрсат кожава ич и не светам како светилка.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Препорачувам, и мислам дека се со пристапни цени.
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.087
  Допаѓања:
  14.228
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  од овој течен кармин. во ваква кутија е, само што ова е сјај, а тие моите течни кармини.Eптен ги бива, за 70 денари се одлични.
  Mорам да си купам на сте нијанси :D
  од мене :up: :up: :up:
   

  Прикачени фајлови:

  • Sansxo.jpg
   Sansxo.jpg
   Големина на фајлот:
   31,3 KB
   Прегледи:
   459
  • sss.jpg
   sss.jpg
   Големина на фајлот:
   176,6 KB
   Прегледи:
   446
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница