Дознај повеќе »

Производи од кои сте задоволни, а од кои не сте

Дискусија во 'Тело' започната од lily-prune, 10 јануари 2011.

 1. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  88
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Задоволна од матирачкиот флуид за лице на Еуцерин SPF 50 има многу лесна жолтеникава течна структура која веднаш се упива во кожата, матира, не остава бели траги, не е комедоген,наменет е и за проблематична кожа,одличен е и како подлога за пудра.Кошта околу 830 ден.
  [​IMG]
  Задоволна и од двобојните руменила на Аура убаво пигментирани долготрајни. Го имам тоа што е со мат нијанси.Мислам дека има 4 видови од кои двете руменила се сосема мат а другите две седефасти.Кошта околу 260 ден.
  [​IMG]
   
 2. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  28
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  од каде го земаш, и колку пари е ;)
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.501
  Допаѓања:
  23.772
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Јас го земав од Космо околу 1800 денари ми се чини беше. :)
   
 4. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  5.324
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Ужас невиден е сувиов шампон, ја тутка, ја лепи косата изгледа како тесто. Во споредба со другиот шампон на Балеа не можат воошто да се мерат,тој е милион пати подобар. Еве за овој зборувам

  [​IMG]
   
  На lav4ence.e.e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  6.792
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Ја знаете онаа пудрата од Топ-Шоп... што беше скапа, прескапа...
  е таа ја имам, и ич не сум задоволна!
  џабе за парите... Ми утнале... 2/3 броја потемна е.
   
 6. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  127
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Од производите на гарниер ! Ги мразам не сакам ништо повеќе од нив на моево лице.
  Џабе толку реклами и се друго..
   
 7. koritsaki

  koritsaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  9.024
  Допаѓања:
  22.774
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  [​IMG]

  Најзадоволна од руменилото на Буржуа :inlove:

  [​IMG]

  И од маскарава сум презадоволна :)
   
  На hermosa и mims-89 им се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  7.572
  Допаѓања:
  16.649
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Moжеби е далеку од производ за лице, но сепак сум НЕзадоволна од лакот на Есенс. Изгледа оптичка варка ми приреди, не би го купила никогаш повеќе, за тие 140 денари ќе си купев 3-4 најобични калциум гелoви и ќе немав мака. Плус, ќе имав навидум гелни нокти, а не благо замачкани.
  [​IMG]
  Обично нанесувам по два слоја од ваквите третмани, но со ова веќе не може да се нанесе ниту еден слој, а да не се замачка или да не се познаваат четките. Лакот не е ниту до половина потрошен, дали сум се налакирала 3-4 пати и се згусна толку што веќе ко мастика се тегне, си мислиш со години го имам во несесер. :|
  Сега е баш глуп, туп и неупотреблив! :D Ќе гледам да го искористам онака, за колку да имам нешто ставено на ноктите.
   
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.561
  Допаѓања:
  36.409
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Незадоволна од Хлорамфеникол од Фитофарм
  [​IMG]

  Последниов период експериментирав со лосионите и притоа си најдов два омилени што ми одговараат според составот и дејството (а откако ќе ги пофалам на форумов, после не можам никаде да ги најдам, тоа секогаш се случува :lol: ). На татко ми му порачав лосион кога одеше во аптека, а бидејќи ги немале тие што му ги запишав, го земал овој.

  Прво, малку ми е утнат бидејќи јас немам акни, туку чисто нежно лице, а составот е доста јак. Јас лосион употребувам наутро за да го исчистам лицето од маснотиите, бидејќи имам комбинирана кожа.
  Второ, мирисот е ужасно многу силен! Кога го чистев лицето со памукче буквално не можев да дишам! Очите ме печеа бидејќи испарува, а пред да се намачкам морав да земам воздух, затоа што кашлав кога го вдишував.
  Многу убаво чисти - збор да нема.
  Ама мирисот и составот му се прејаки, дури и за третирање на акни.
   
 10. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  201
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте


  Исто Мишелке исто! Го купив пред 4-5 дена и ужас. Ако најдеш начин како да се користи извести ме :)
   
 11. MIA-SK

  MIA-SK Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  212
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Презадоволна сум од колекцијата на Алверде за лице со кал, посебно од пилингот-перфектен е!
   

  Прикачени фајлови:

  • Alverde_lice.jpg
   Alverde_lice.jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   1.048
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  20.588
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Лосионите за чистење на лицето на Галафарм. Препрепрепрепрпепре-задоволна!
  Хлоракол и дермогал.
  Хлоракол е лосион за акни. Буквално не му дозволи на едно бубуљиче на челото седи такво буфнато и пуфнато. Го сотре, го исуши :D Ко стакло ја прави кожата, сија некако, а не ми текнува колку точно пари беше, не повеќе од 150 денари,дури мислам и помалку од 150. Го купив од она ДОН супермаркетот што е кај нас во НЛО будало.
  Дермогал го купив вчера реков и него да го пробам , демек не дозволува црнки да се појавуваат, ја стега кожата.. па да видам како ќе делува на порите,мада не пишува дека нешто со порите има врска,ама ама... зјапав у состојките па викам летс сиии! Пљус, помалку од 100 денари беше мислам.

  Не е за лице ама си купив и силиконски балсам и шампон од Докторс,ептем ефтини, се повлеков од ова дека овие се евтини па викам ајдее и тоа да испробам,доста се едно исто па плачам ко мало дете кога веќе нема да го увезуваат во земјава, а увек се дешава.
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lav4ence.e.e

  lav4ence.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  149
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Многу сум незадоволна од ова кремастово руменило на GOSH. Го купив околу 520 ден а не вреди ни за 10 ден. Ништо не се познава кога ке го нанесеш .Џабе фрлени толку пари.
  [​IMG]
   
 14. Steff.Unique

  Steff.Unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Презадоволнааа сум од млекото за чистење на лице и тоникот од Farmasi!! :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 15. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  100
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Многу сум задоволна од Клин енд Клир производите :) додека од Јанг Дерм, воопшто.
   
 16. anggell

  anggell Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  805
  Допаѓања:
  570
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Воопшто не сум задоволна од пудрата на Менхетен антибактериска, демек спречува појава на акни а јас како што имав чисто лице сега сум решето :worried: , целата исфрлив. Претходно кога беше во друга амбалажа ја користев беше убава, сега составот и е сменет, никогаш повеќе нема да ја купам :| .
   
 17. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  87
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  [​IMG]

  За стотче, лицето стакло, не е препорачливо пред излегување или средба со партнерот ке му се згорчи животот :D
   
 18. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  140
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  последно купив камена пудра 140 денари од мало козметичко продавниче и супер е! презадоволна - не е некоја марка ама баш покрива и не се познава дека имаш ставено :)
   
 19. MejkApGirl

  MejkApGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  57
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  [​IMG]
  Гел за подочници од офирлејм. Дефинитивно гледам промена по секојдневно користење. Пред тоа го користев само на периоди и си реков џабе парите. Еден ден се решив да си го ставам во секојдневната рутина за лице и гледам дека е супер.
   
 20. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  3.057
  Пол:
  Женски
  Производи за лице од кои сте задоволни, а од кои не сте

  Воопшто не сум задоволна од кремата на Здраве, ми ја зацрвени кожата околу брунките и не помогна ни малку
  [​IMG]
   

Сподели ја оваа страница