1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи од кои сте задоволни, а од кои не сте

Дискусија во 'Тело' започната од lily-prune, 10 јануари 2011.

  1. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.183
    Допаѓања:
    10.085
  2. ilovecupcake

    ilovecupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    77
    Знае некој каде може да се најде и колку чини Schwarzkopf спрејот за коса со кератин?
     
  3. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од следниве производи:
    -Сите мат кармини на Golden rose, трајност и апсолутна боја.
    -Garnier тонерот и млекото за чистење лице (grape water)
    -Од целата Anew Vitale +25 од Avon, посебно од дневната крема
    -Од црната Planet Spa колекција (маска за коса, маска за лице и кремот за околу очи се предобри, додека ноќната крема е океј но не толку добра како другите производи)
     

    Прикачени фајлови:

    • 22.JPG
      22.JPG
      Големина на фајлот:
      174,6 KB
      Прегледи:
      42
    • 11.jpg
      11.jpg
      Големина на фајлот:
      121,1 KB
      Прегледи:
      38
    • 44.png
      44.png
      Големина на фајлот:
      415,6 KB
      Прегледи:
      43
    На marchi-cool и Acka22 им се допаѓа ова.
  4. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.037
    Пол:
    Женски
    @ilovecupcake во поголемите супермакркети, околу 250 ден е, а мислам и во ДМ дека го има :)
     
    На ilovecupcake му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.690
    Луѓе ова е разочарување на годината!! Често се случува да експериментирам со некои парфеми иако Crystal Noir и D&G light blue ми се омилени решив да го купам Armani code. Женски, да не сте се излажале! Се сомневам дека на оваа планета на некоја би и се допаднал овој парфем. Немаа тестер моментално на фришоп беше потрошен, а оние толку многу пофални зборови ми кажаа што мислев дека ќе паднам во несвест кога ќе го мириснам. Б Љ А К !! Никако!! [​IMG]
     
    На Lollipop7 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Производите на брендот на макадемија професионална линија а нега на коса. т.е оваа
    [​IMG]
    Пред се заради цената, зашто се ѓавол ипол, а не вредат ни за пола од парите.
    Ги немам пробано сите, само маската, спрејот за отплеткување на коса и шампонот.
    Не дека ужасни ама се просечни, дури и испод просечни. Шампонот и маската посебно.
    За пола од тие пари имам земено шампон и регенератарот на OGX што мене ми се фантасично поогодени, па кога ќе ги споредам со овие ми е како да сум купила петпарачки шампон од бреза.

    Мирисот ми е ужасно лош и јак, плус нема никакво подобрување на сјајот на косата како што ми ги исфалија, баш напротив косата никогаш не ми била полоша и порасцветана, а се пеглам еднаш во неделата не секој ден.
    Мое мислење зачувајте си ги парите, не секогаш многу пари значат квалитет, ама овие трговски марки ни го поматија умот по малку.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  7. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.736
    Допаѓања:
    8.125
    Пол:
    Женски
    ^^Јас пак сум презадоволна од овие.
    Ги имам користено само маската и маслото,ама квалитетот им е супер.Поскапи се во споредба со други,ама вредат и тоа како.Мене многу ми се погодени,ми е страв да ги трошам дури дури не си купам залихи.:)
    Е сега,нормално дека немаат ист ефект на секаков тип на коса.Мојата бара екстра нега и баш сум задоволна.
     
  8. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна од шампонот од лук на Афродита. Ми кажаа дека бил добар за згуснување на косата. Во него имав ставено и ампули В6 и В12 заедно со D3 капки. Не го видов очекуваниот резултат,после 2 недели започна да ми ја мрси косата и ме чешаше скалпот,а и не е како другите шампони,не ја остава косата помека туку некако како да шкрипи при измивање :?: а и потешко се чешла после. Не ми се допадна и престанав да го користам.
     
    На candy.cane и nice-girl им се допаѓа ова.
  9. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна од лаковите на Авон.
    Се лупат ептен брзо, а што е потрагично ми требаше половина шишенце ацетон за да ги отстранам убаво од ноктите.
     
  10. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.037
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна од Алверде моливот за очи во крем боја, слаба пигментација, многу пати треба да пројдам за да остави убаво и слаба трајност.
    [​IMG]

    Презадоволна сум од Римел 24h пудрата. Многу е подобра од другата ластинг финиш бидејќи ми е попокривна, не го суши лицето, а останува мат и трае буквално цел ден.
    [​IMG]
     
    На Acka22 и rainbowec им се допаѓа ова.
  11. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    [​IMG]
    Можеби на некоја од вас ќе и биде смешно и чудно што тоа толку има за фалење кај овој нискобуџетен шампон, ама јас за ниеден шампон не би го заменила Wash & Go. До неодамна повремено правев обиди да го заменам со некој друг како Garnier, Loreal, Nivea (морам да кажам најлоши шампони за мојата коса!), Keune, Pantene, Head & Shoulders итн. Еве ги сите ми стојат во ормарчето и го чекаат денот кога ќе се најдат во канта. После првото миење си печалев еден тон првут (од кој ме чешаше главата небаре вошки сум фатила, скраја да е), а косата морав да ја мијам секој втор ден затоа што покрај вошките ризикував луѓето да си помислат дека косата ја чувам како маслодајна репка:lol: Само со Wash & Go косата не ми се масти добри 3 дена (четвртиот веќе ја мијам, за да ми се фатат две миења во текот на недела) и никогаш не ми предизвикал првут.
     
    На ancebanance и Elena69221 им се допаѓа ова.
  12. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Се извинувам за офф-топик, која цена е пудрата на Римел ?
     
  13. Heart *21*

    Heart *21* Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2015
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Задоволна сум од овај шампон и регенератор затоа што ми го вратија сјајот на коста и косата ми седи сјајна 3 дена.
    А не сум задоволна од :[​IMG]
     
    На koritsaki и joy1 им се допаѓа ова.
  14. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Исто и јас сум презадоволна од шампоните на Wash & Go. Одлично и влијаат на мојата коса, даваат волумен, пријатен мирис и споро ми ја мрсат. Единствена замерка ми е што ми ги сушат врвовите, ама со маска и регенератор се средува и тоа. Понекогаш експериментирам и со други шампони, чисто за да не ја презаситам косава, ама на крај секогаш се враќам на Wash & Go. :D
     
    На Acka22 и ancebanance им се допаѓа ова.
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.037
    Пол:
    Женски
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  16. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    1.447
    [​IMG] Задоволна од кармин на Golden Rose 2000 - линија (сребрено/сиво пакување). Конкретно, од бројот 144. Имам и друг од оваа линија кој е мат. 144 е кремаст, со суптилна нијанса која е добра кога треба да си подготвен за кратко време и не треба да мислиш на шминка и ги задржува усните заштитени од надворешни влијанија и што е најважно ги хидратира и не ги суши. А го зедов онака колку да не излегувам без ништо од парфимерија зошто го немаше тоа по кое појдов :lol:

    Понекогаш работите кои најмногу ги користиме, ретко се споменети низ ваквите теми зошто сме навикнати на нив.
    [​IMG] Туш за очи со мека четка (и златно капаче) - Golden Rose. И порано го имав пофалено. И јас не знам колку пари имам фрлено за туш со мека четка кој за ништо не го бидува. Овој е одличен.
    Moжеби некому нема да му се допадне токму заради флексибилноста на четката и на оној кој не е прецизен, но мене ми е одличен, можеби заради тоа што почнав со таков и од тогаш не сум ни сакала да променам.

    [​IMG]

    Estée Lauder - тушot за очи e oдличен но значително поскап, а и количински помал. Всушност, со тој се навинкав на мека четка и можеби затоа си ги поставив стандардите за добар туш уште повисоко, но со тоа што пронајдов поефтина алтернатива, нормално дека ќе продолжам со неа. Дури и не знам дали воопшто уште го има илибил Limited edition зошто не е купен од тука и е од одамна.

    [​IMG] Непишано правило е дека кога ќе ја сменат амбалажата на било што, го менуваат и составот и најчесто кон полошо. Така е и во овој случај. Таман си пронајдов шампон за мојата коса (од малиот милион кој само ми зафаќаат место), ја променија амбалажата и многу веројатно и составот. Имаше останато уште за неколку миења од стариот и ги споредив, дури и бојата им е различна. Ако го користам стариот - косата не ми се масна. Ако го користам новиот, пак си е по старо.
    [​IMG]
     
    На marchi-cool, koritsaki, Giovanna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.242
    Пол:
    Женски
    Не сум воопшто задоволна од aura beauty blender. Не е погоден за нанесување на коректор под очи, кога ќе го намокрам не се зголемува и како да не ја прима водата. Го користев тој на ebelin, па може затоа овој ми е чуден. Како и да е, не би го купила пак.
     
  18. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна од шампонот на Џонсон со лаванда. Никако не можам да ја измијам убаво косата со него и многу ми ја заплеткува. На мајка ми и е одличен. Ќе си се вратам на Гарние, од нивните производи за коса нема кој не ми одговарал и од сите сум задоволна.
     
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Незадоволна од овој тоник на Балеа :|
    [​IMG]
    Лоша навика ми е тоа што секогаш купувам различен тоник, па ми се случува да го утнам и така да ми стои. Откако го потрошив Кливенот, решив да земам ваков зашто го користам гелот од истата линија и ми е преубав! Арно ама, тоников не ми се погоди. Мирисот е убав, ама составот како да ми е премногу јак. Чувствувам печење по целото лице од него. За нормална/комбинирана кожа е, гелот многу ми е убав и секојдневно го користам, ама од тоников се откажувам.
     
    На Giovanna му/ѝ се допаѓа ова.
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.979
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Не сум задоволна воопшто од гелот за миење од Севентин. Малку да го притиснеш излегува многу производ , тешко се одстранува од лицето треба милион пати да се измиеш за да излезе и мириса многу многу јако на ментол. Џабе тие 6 евра што ги дадов.

    [​IMG]
    Прездоволна сум од пената за миење на лице од Лореал. Мириса преубаво нежно , а лицето исто убаво го чисти , идеално е за тие со мрсна кожа ко мојава.
     
    На Giovanna му/ѝ се допаѓа ова.