Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

 1. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Да не е бранкица од радишани?
   
  На ana89d и Candice.S им се допаѓа ова.
 2. tinamt

  tinamt Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали некој знае добри шминкери во Кисела Вода кои што не се скапи?
   
 3. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  бројче од Зоран Шубревски?
   
 4. Elenche87

  Elenche87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  255
   
 5. salonKALA

  salonKALA Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  znaci moram da objasnam nesto, paketite sto se nudat po salonite kako frizura,sminka,depilacija ne igi raboti edna ista licnost, veruvajte deka taa sto pravi frizura ne moze da sminka a uste pomalku i da depilira, sekoj si ja raboti rabotata spored strucnosta i zatoa koga se nudat paketi po salonite treba da se ima oformeno tim i raspredelba na rabotite, sminkata e induvidualana a zborot profesionalna znaci prikrivanje na site nedostatoci i istaknuvanje na konturite na liceto, zatoa na liceto mu se stava podloga pa sencanje pa izmaznuvanje pa potoa se ide so standardnata sminka koja zavisi od oblikot i bojata na okoto, od tenot, od bojata na kosata i frizurat, i najbitno od se oblikot na liceto bidejki za istaknuvanje na jabolcnicite e razlicen nacinot na nanesuvanje na rumenilot. profesionalan sminka ne e samo da se nanese sto povejke senka na ocite za lugeto da kazat deka ste nasminkani, tuku so profesionalnata sminka treba zenstvenosta da se akcentira i da se zgolemi samodoverbata.
  i uste nesto profesionalen sminker ne e licnost koja e samouka koja sminkala drugarki, komsiki i rodnini, profesionalen sminker e licnost koja del od svoeto vreesto me potrosila na izucuvanje na pravilata i cekorite vo sminkanjeto na SERTIFICIRANI akademii i koristi kvalitetni prizvodi.no nazalost vo nasat ni mila i draga zemja akademiite se samo nesto sto nalikuva na vistinskite. vistinski profesionalec pudrata nikogas nema da vi ja nanese so raka ili so sunger... ke vi ja nanese so cetka!!!!

  [mod-kirilica:3dlaihe2][/mod-kirilica:3dlaihe2]
   
  На Iviste и Juliette им се допаѓа ова.
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  3.761
  Пол:
  Женски
  Алек Палада во Прилеп и да е само тој нема да биде ко шо треба :geek: Ем преценет, ем шаблонски знае само сарми на врв глава, пре, значи ПРЕјака шминка за било каков настан, и плус цените за невестинска шминка и фризура од 2500 нагоре :) Мене искрено не би ми ни на крај памет паднало да го удостојам со мои пари, за моја свадба :fubar: И страв ме фаќа ко ќе дојде време, ете за свадба(пошто за ништо друго не би дала пари да ме шминкаат кога и самата знам да се средам онака како што ми стои) како и дали ќе дозволам да ме направи карикатура било кој :worried: А сите бледо ме гледаат ко да се посмејам дека сама ќе се шминкам :^) Ко небаре мора да се плати, пфффф :^)
   
  На Paradox, Sanjichka007 и renata77 им се допаѓа ова.
 7. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  187
  дали некој се има шминкано во Студио Сандра Ексклузив
   
 8. black-angel

  black-angel Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  1.944
  Допаѓања:
  1.388
  Пол:
  Женски
  Никако , немаат појма , приучени се само , бев за матурата да ме шминкаат , ми идеше во пакет , и дома све избришав па сама си се шминкав после
   
 9. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  што мислите која е нормалната просечна цена(матурска) за шминкање?да знам дали е скапо кај таа што имам закажано.
   
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  3.427
  Допаѓања:
  5.836
  Пол:
  Женски
  па не ја праша ли кога закажа? Јас кога се шминкав ми зема 500 таа што ме шминкаше
   
 11. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  ја прашав и оваа зима 500 али сакав да прашам која е просечната цена зашо има шминкери и шминкерки кои зимаат и по 250,300,350....а сепак се задоволни од нив и велат ее таквата шминка вреди и 1000 да се дарува.
   
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  3.427
  Допаѓања:
  5.836
  Пол:
  Женски
  мене таа што ме шминкаше ми зеде 500 ден, во велес мислам дека максимум е таа цена. а ако си од Ск незнам би требало да биде поскапо :)
   
 13. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  187
  а што мислисте за „Аура“ дали некој се шминкал ваму ?
   
 14. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  9.382
  Пол:
  Женски
  Некое искуство за Hair VIP Studio? На Ленинова се наоќаат, се шминкал некој таму? Добри ли се? :^)
   
 15. Shopa.holic

  Shopa.holic Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Ако можеш да ми кажеш кај му е салонот во Лептокарија точно. :)
   
 16. malecka91

  malecka91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  67
  Да ми препорачате некој што добро шминка во Прилеп ?
   
 17. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  6.277
  Палада,ивана,студиото од бубе..
   
 18. devojkaa86

  devojkaa86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2013
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  15
  Идеи за шминка

  Дали некој знае, што ставаат профи шминкерите под окото, кога ставаат сенка за да не им лепи ,нешто како во прав ? :)
   
 19. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.794
  Пол:
  Женски
  Идеи за шминка

  Тие ставаат нешто друго ама ти можиш да си ставиш пудра за тело...Го има истиот ефект...Од кога ке се дошминкаш само лесно ке испафкаш со четката врз лицето,лесна е за отстранување
   
  На devojkaa86 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  1.127
  Пол:
  Женски
  за Палада знам како работи,мене ме интересира други некои што шминкаат и фризури да прават ама да се добри и во шминкање и фризирање,ако имате дај пишете некои ве молам,а дали се добри овие Ивана и Бубе? и ако имаш телефон,адреса или ФБ да пишиш.
   

Сподели ја оваа страница