1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Дечково е во Битола,Скопје секаде каде што има потреба...Знаеш како тие се за спотови највеќе шминкани па по се изгледа затоа така ти се чини...Ја шминкаше Калиопи за Евровизија и се на се сум прееезадоволна од него но ете не клава слики од обични клиенти има само од познати лица...Највеќе ми се допаѓа кај него што не се сите како под фотокопир вадени,туку си шминка според облик на лице,очи.
    Исто многу се фалат од партнерката негова Ксенија ама лично мене не ми се допаѓа бидеќи истиот фазон за шминкање кај сите го прави само различни бои користи.Седело,не седело таа така си знај.
    Инаку зема 1500 со клепки и 1200 без клепки,а клепките ќе ти останат и понатаму ќе ги користиш за некоја прилика..Ако сакаш пиши ми лп ќе ти дадам и бројче само незнам каде е моментално и дали е во Македонија.
     
  2. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.346
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски
    Девојки ај пуштете линк од Зоран Шурбевски, неможам да го најдам никако.
    Имам слушнато многу позитивни коментари за Зоран, па за следната прилика ми е дефинитивно во план.

    По мене професионалец е некој кој дополнително ке те разубави, ке ти ги истакне најубавите црти, а прикрие недостатоците, вооедно нема да ти стави на лицето кило пудра.
    Значи битно ми е и козметиката да е квалитетна и шминкерот да си ја знае работата.
    Друго мразам кога шминкаат по ист калап, без никаков осет за обликот на очите и лицето.
    Имам шминкерка од која сум задоволна, но не е тоа тоа, што знам...
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. jb82

    jb82 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    298
    Јас пак не сум задоволна од Зоран Шурбевски, од професионален аспект. 10 пати го барав за да се договориме и се беше во гужва, се ќе ми се јави покасно и на крај се откажав.
    Како закажувавте вие кај него? Прашувам за во скопје.
     
  5. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    А колку пари ти зема за шминката? :)
     
  6. barbara-13

    barbara-13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Кај него најлесно за закажување е преку бубе студио ин. Денес јас се јавив и можеа веднаш да ми закажат термин. А земал околу 2000/2500ден.


    Што мислите за козметичкото и фризерско студио fashion&vison што се наоѓа во дебар маало.
    Гледам на попусти за 700ден. има шминка, фризура и маникир, па се мислам дали да го земам ваучерот, потребен ми е за сликање за табло?!
    Еве линк од попустот ако некој сака: http://www.bagatela.mk/11872-sovrshen-s ... mo-700-den
     
    На jb82 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Зоран зема 1200 без клепки 1500 со клепки.
     
  8. Elenaaaaaaaa

    Elenaaaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    31
    Дали некој има искуство со Диме и Ивана од Бутел?
     
  9. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Другарка ја шминкаа за матура, предобро ја нашминкаа, ептен беше задоволна. Шминката цела вечер не и мрдна.
    За цена не знам колку е, ама сметам дека многу добро шминкаат. :)
     
  10. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Искуство со Владимир Трајковски?
    Ме интересира дали добро шминка и дали добри фризури прават во студиото во кое работи.
    И дали некој знае колку му е пакет шминка и фризура?
    Фала многу :)
     
  11. Dinsyyy

    Dinsyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    93
    Некој добар шминкер/ка во Битола ???...Го барам Зоран Ш. не е достапен.
     
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Во кое студио работи Владимир?
     
  13. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    Студиото на Владимир се наоѓа во Лептокарија и се вика TROPIK MS.

    Едит: Тел. 02/3078733
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Благодарам ,
    но да не си имала искуство некое со студиото(бидејки сакам да земам комплет фризура со шминка)
    Па ме интересира,знам дека владимир добро шминкал,читав наназад но никој не кажал искуство со фризерсково студио.Да не се зезнам мие :)
     
  15. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Ксенија.Шминка накарши гт кај саатот ќе видиш се вика некако Зорва Зорба везе немам :) Таму можеш да ја најдиш.Исто така шминкаат во Меркур можеш да си закажиш и во Кала во пазарот.
     
    На Dinsyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Fudbalgirl

    Fudbalgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    156
    Диме и Ивона од бутел, зимаат од 1000 до 2000 ден за шминка барем до лани беше така, Ивона шминка со понежна шминка, а Диме со појака и поквалитена барем така се зборува.


    Некој да ми препорача добра шминкарка во Ѓорче? Влае ? :wasntme:
     
  17. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.215
    Пол:
    Женски
    А Зоран Шурбевски од Битола е? Дали знае некој колку зима? И само во Бт. шминка ли?
     
  18. Dinsyyy

    Dinsyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    93
    Мислам дека зима 1500 со клепки ,а без 1200. Така имам слушнато ..Колку што знам не шминка само во Битола и надвор од државава шминка ,некои викаа дека у Скопје се преселил ,не ме фаќај за збор :)
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Мене не ми е за шминката на очите толку, тоа супер го правам сама, сакам некој што добро работи со контурирање на лицето, за мене тоа е главна тајна на професионалната шминка, да знаеш добро да го контурураш лицето според обликот, а и да ги одбереш вистинските нијанси шминка според тен и боја на коса, очи и.т.н.

    Кај нас само очите ќе ти ги нашлапаат, а на лице пудра и малце руж и толку, шаблон. Врска немаат од анализирање на црти на лице. Не знам веќе каде да се обратам, сакам некој ептен професионален, ќе платам колку било, ама кај нас очигледно тешко таков да се најде.
     
    На Veki4kaa, Rose96 и Dinsyyy им се допаѓа ова.
  20. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Жими девојкава што ја најдов на youtube од Македонија,поточно Битола за од прилика да видиш дали ќе ти се допадне резултатот.Друг стварно незнам бидеќи последнава година направи бум контурирањето(барем јас колку што сум запознаена)па кога бев кај Зоки не видов ништо од таа работа.Не ми се верува дека не го прави тоа бидеќи човекот е стварно профи,а и да прашав за посигурно и ми кажаа дека е релација Ск-Бт нонстоп,така да доколку е недостапен на тел или не можеш да го добиеш,пиши му на фејс би требало да види..

    Редактирам бидеќи нормално за мене како идиот,заборавив линкот да го ставам

    http://www.youtube.com/watch?v=4-CSfCASLOM