1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Јас иам ужасен проблем со трепките што ги ставаат. Ужасно грди и апла вештачки.
    Има многу природно вештачки трепки, па не изгледа како да имаш ставено вештаки, туку се добива ефект многу поприроден.
    Ужасно тетински и гранд стил, што вика калиопа - пола ми беа ко доритос во лицата.
    Не дека јас знам да се шминкам ептен којзнае како, ама па кога идеш на "професионалец" очекуваш подобро.
    Пудрите на сите им се со утната нијанса, ужасно лоши бронзери и руменила.
    Од оваа Тина кометирам, дека гледам доста е популарна на фејсбук.
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Префосеионалниот шминкер пред се треба да е уметник кој знае да го извлече најдоброто од тебе, а да изгледа природно.
    Денес секој што изгледал некој туторијал мисли дека е профи шминкер.
    Друга работа што треба да се запази е квалитетот на козметиката со која работи, едноставно неможе да те шминка со пудра од 300 денари и да ти наплаќа 2000 денари за шминка.
    Трета но можеби и најбитна работа што треба да ја запазуваат е хигиената, неможе бе со една четка да шминка 100 девојки или со исти кармин да ги шлапа. Леле мене ова ми е многу грозно и страшно дури, не сум некој хипохондрик ама ова е една од причините што не пробувам никакви тестери ниту би му дала на некој да ме шминка. Би му донела мои па нека си работи :lol:.
    Јас го спомнав Дадар, вистина е дека човекот шминка многу убаво, знае да ти ги истакне најубавите црти и да те направи кукла (зависи што ќе му побараш), лично ме има шминкано порано кога работеше со Ревлон, но сега не би му платила толку пари за да ме шминка со Фреш Минералс, па ни со Ревлон. За таа тарифа што ја има треба да шминка со Диор, Есте Лаудер, Мак ор самтинг...
     
    На kjukli, crazylady, Sanjichka007 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.819
    Допаѓања:
    102.688
    Пол:
    Женски
    Со многу од вас се согласувам , јас никогаш не сум била на шминкер , ниту па би отишла , подобро ќе најдам некоја девојка што убаво шминка и ќе и дадам мои шминки него ли да отидам и да ми лупа некои кинески шминки. И што им е филмот ако кажат дека шминкаат со Нејкед палети или Мак козметика а се копии? Па од километар се познава човече , немаат благе везе со оригиналот од квалитет до трајност. И гад ми е ко што рече мимс ,со една четка што поминува 100 девојки и мене да ме шминка , или со ист кармин , од кај да знам може некоја пред мене имала инфекција , херпес и оп да закачам и некоја болест :x па на крај краева сама ќе се шминкам ако треба :D
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  4. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Во ФРАН бев три пати на шминка (имаа пакет од 3 шминкања па правев пробни за свадбата). Девојката шминка феноменално. Ептен и се квалитетни сенките, пудрата, маскарата, трепките. Јас бев исплашена од алергија на очи затоа што прв пат одев кај профи шминкер, ама никаква реакција немав . Четките и се ептен чисти и многу педантно работи. За мојата свадба 5 најбитни :) девојки се шминкаа кај неа и топ ги направи сите не по калап туку баш по линиите на лицето.
     
    На Alkestida и kim.k им се допаѓа ова.
  5. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Дечки некое искуство со Даниел? Дали држи шминката и за колку време спрема шминка и фризура отприлика ?
     
  6. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Читам низ темава и сакам да ве прашам дали сте имале искуство со носење на ваша пудра, маскара, сунѓерџиња и четки кај професионален шминер? Искрено имам чувствителна кожа, склона на исфрлање и не би сакала да ме шлапаат со нешто што е претходно користено на друг.
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас лично не сум носела мои работи, пред се само еднаш во животов сум се шминкала кај професионален шминкер но постапката ми изгледа сосема во ред. Прашње е колку ги чистат четшките и сунѓерчињата со кои шминкаат, а пак за маскара што на око се става најчувствтвително нешто да не праиме муабет. Слободно поненеси си свои и кажи му дека сакаш со твоите шминки да те нашминка. Па и на него нема лошо да му дојде, ем нема да си ги троши своите ем ќе си наплати. :)
     
  8. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Околу 500 денари шминка во Скопје?
     
  9. luvS2

    luvS2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    42
    Луѓе дали некој се шминкал во Фиторе? Која е цената за шминка и фризура и како сте задоволни? Патем препорачајте и некој друг добар шминкер.
     
  10. seagirl

    seagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    27
    Феминки, Ве молам препорачувајте добра шминкерка. Таа што ме шминкаше, веќе не е тука. Во потрага по нова сум. Тнкс
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Ена Андоновска :)
     
  12. seagirl

    seagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    27
    Инаку оваа Изабела ми ја препорачаа, тие Фран, и една од Чаир Додона? Ама се’ различни мислења... :(
     
  13. seagirl

    seagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    27
    Која е таа? Те молам, нешто повеќе?! Тнкс
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
  16. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Девојки ми треба мислење за Ена Андоновска,ми ја препорачаа ама се двоумам меѓу неа и студио ФРАН?
    Некој ако може да сподели искуство,би ми било ептен од помош :)
     
  17. principesa

    principesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    96
    Женски ај препорачајте некој добар шминкер или студио комплет шминка и фризура, само некој што стварно сте задоволни како работи.
     
  18. New member

    New member Нов член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки дали некој имал искуство со Владимир Георгиев?
     
  19. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Девојки, каде се наоѓа ФРАН, точно?
     
  20. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    @awl која цена е пакетот од 3 шминкања во ФРАН и дали е вклучено фризура и која е цената на шминка без пакетот?