1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Битно се разбравме на крај:rofl:
     
  2. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Презадоволна од Professional make up artist Angela Stojoska, навистина професионално.
     
  3. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    @blueberry93 Зборуваш за Арменд, а велиш студио Фиторе.Јас имам на фб еден Арменд Рамадани, студио Art Fashion.И друг ли има? Не сум од Скопје, па не ги знам сите.Инаку гледам човекот чуда прави.Колку зема за невестинска шминка и онака ?
     
  4. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Нема друг, тој е :) Арменд ме има шминкано пред 4-5 години, шминката и фризурата ме чинеа 6000 ден. Инаку ( барем тогаш) наплаќаше во зависност од тоа како ќе те направи, односно од 4000 па нагоре му се движеа цените. За невести беше 9000. Сега му се поскапени сите услуги, па веројатно и шминкањето.
     
    На Winter Lady и blueberry93 им се допаѓа ова.
  5. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    https://www.facebook.com/ART-Fashion-145210762184215/timeline
    Само овој Арменд е. <3
    Инаку кај него нема само шминкање, туку оди пакет, шминкање+фризура (трепки, веѓи).
    Невестински пакет 200е, а "обична" шминка да ја наречам 100-150е. Си држи цени. За мене е врвен. :)
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Па овде спомнувате Фиторе, Арменд, затоа не сватив.Инаку го гледам стално објавува од фб, слики, па вчера отидов лајк и на страницата.Многу кул ми е човекот.Инатересна фацка е.Да си го имам предвид, за свадба хахаха.Тука кај нас не зимаат толку.Ццц, ама како глумици ги прави.
     
  7. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Во Фиторе не сум била, но сум слушала дека се однесува како ти да ја молиш за да се шминкаш кај неа, а она е ѕвездата. Додека, кај Арменд услуга и однос на ниво. Шминката не ти мрда буквално цел ден, се е прекрасно изблендирано и истакнато токму како треба. Нема да заборавам како ми ја исцрта устата и кои јаболчници ми ги извади, а воопшто не се познаваше јасна линија. Некако ти истакнува се убаво што поседуваш, но не до непрепознатливост. И сликите не му се со толку фотошоп како на Фиторе.
    Верувам дека во другите градови е поевтино, но и во Скопје може сосема пристојно да се нашминкаш за 1200 ден ( шминка и фризура) во Студио Додона, на пример.
    Сепак, еден ден кога би правела свадба, на Арменд би му ја доверила шминката и фризурата. Можеби за некој е лудост 200 евра за нешто што трае еден ден и после го миеш, но да не заборавиме дека сликите се вечни :)
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.174
    Кога јас бев кај Фиторе, воопшто не се однесуваше како ѕвезда. Беше многу пријатна и down-to-earth, не даваше никакви коментари или замерки за мојот изглед или коса, понепријатно сум се чувствувала кај некои непознати шминкери и фризери кои изигрувале експерти за се`. Инаку, не мислам дека те вика кај нејзе во студио за да види дали имаш правилни црти, туку затоа што во живо можеш подобро да и` објасниш каква шминка и фризура сакаш, можеш да видиш со какви шминки располага, а и ти ја гледа и (буквално) допира косата за да види какво ти е влакното, колку ти е густа, и дали таа фризура што ја сакаш е изводлива. Нормално, цената за кратка и долга коса не е иста, а исто така и за едноставно фенирање и за комплицирана фризура. Мислам дека го прави сето ова за да знаеш што те очекува на денот на свеченоста и да не се разочараш, а и за изгледот да ти трае подолго. Јас имам дива и нескротлива коса која ми стоеше се` до наредниот ден, додека не ја измив, а шминката не ми мрдна, го поправав само карминот. И кај нејзе нема само шминкање, добиваш шминка, фризура, обликување на веѓи и вештачки трепки. Повеќе мои другарки биле кај неа и досега не сум слушнала да одбие некој (можда па има одбиени ама не кажуваат :lol:).

    Би отишла и кај Арменд за некоја поголема свеченост, Албанциве ми имаат некој посебен „фат“ за шминка и веѓи, сум била и следам и Македонци ама им нема некој ни сличен. Го гледав и тој од Прилеп што сте го спомнале пред неколку страни, првпат слушам за него и сум пријатно изненадена, а и цената е супер.
     
    На Rose96, mssuniquee, Doozy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Elfie

    Elfie Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае кои се добри професионални шминкери во Битола за матура ми треба?
     
  10. frosyGrc

    frosyGrc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2015
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Шубревски
     
  11. girlwithdream

    girlwithdream Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил кај цеце митева или кај ена андонова дали стњ задоволни и која цена е
     
  12. frosyGrc

    frosyGrc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2015
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Ена зима 1500 а Цеце не знам
     
  13. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Колку плати и може ли бројче?
     
  14. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.174
    Платив 4000, а цените се вообичаено од 3000-5000. Бројот е 02 260 2444 :)
     
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Кој е добар шминкер во Скопје и колку е цената?
     
  16. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Имаше од Битола една фризерка/шминкерка со специфично име, не ми текнува никако. Не сум од Бт затоја не ја знам, инаку ако одиш таму нема да згрешиш. Ако си од Бт сигурно ќе ти текне за која правам муабет.
    ЕДИТ : http://forum.femina.mk/threads/Професионални-шминкери.1284/page-4#post-426489
    Еве најдов низ темава имаш и бројче, Ксенија се викала шминкерката.
     
    На Elfie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    982
    Допаѓања:
    1.624
    Женски неможам да најдам на фб за Фран студиото, некоја да ми прати?
     
  18. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.174
    Повели :)
     
    На Chimera му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DulceChiquita

    DulceChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Предложете ми некој што добро шминка до 1000-1500 денари :)
     
  20. Wallis

    Wallis Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Девојки ве молам споделете мислење за Даниел Николовски. Дали некој се шминкал и правел фризура кај него? Јас се мислам да закажам кај него.