1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. girlwithdream

    girlwithdream Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Јас за матура ќе се шминкам кај цеце митева дали некој бил дали сте задоволни и ако може некој да ми каже каде точно се наоѓа
     
  2. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Јас прашав во студио Артистико за шминкање, и искрено некако многу скапо ми се виде, шминка 1500 а фризура од 700-1000. Дали имате предлог за некој шминкер што знае да нашминка салам, а притоа да не зема 1500?
     
  3. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Пред некое време бев да ме шминка демек професионален шминкер и да го споделам моето искуство на темата.
    Значи девојката беше на вистина, фина и комуникативна нема што, косата ми ја погоди навистина ама шминката, направи страшни пропусти.
    Прва работа што ми падна во око е тоа дека лицето ми го намачка со литл блек дрес крема за тело од авон. Доцна приметив ама сепак реагирав, јас имам мрсна кожа на некои делови од лицето и од мрсните креми ми се мрси дополнително. Друга работа немаше воопшто избор на пудри, користитеше една поскапа и квалитетна пудра ама ја имаше само најтемната нијанса и од една друга пудра користеше ама ја имаше најсветлата нијанса и ги мешаше двете пудри. Друга грешка, како што кажав мене ми е мрсна кожата на некои делови, а таа не ми стави камена пудра. Сенките како ми ги нанесе сум задоволна, со оглед на тоа што имам мрсни капаци а сенките не ми се собраа добро е. Под очите ми стави моливче од колотренд од Авон, па маскара. Друг пропуст е тоа што не ми стави туш, а и реков дека сакам ептен тенка линија ама очигледно девојката немаше. Друг пропуст, немаше соодветни четки за шминкање, па ми нанесе од корективните бисери од Авон ама ми ги нанесе со сунгерчето што оди со нив. (facepalm)
    Значи користи какви сакаш производи, колку и да се скапи и квалитетни ако немаш добри четки се паѓа во вода. Исто така неможеш себеси да се нарекуваш професионален шминкер, а да немаш некои од основните продукти. И на крај ми стави едно сјајче, колку да не е без ич и ај со здравје. Не беше толку лошо ама сепак во глобала не сум задоволна.
    Да имав квалитетна пудра дома самата ќе си се нашминкав.
     
  4. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Јас кај Ена Андовска се шминкав за матура, 1500 е со трепки ама премногу сум задоволна, и кажав дека сакам јака, арапска шминка со светки и сите салтанати и ме направи совршена мислам, и на слики испаѓаше мн добра шминката, и што е најбитно не мрдна дур не ја измив (ни карминот), едно добри 16 саати.Единствен проблем и е локацијата, во Драчево се наоѓа едвај ја најдов.
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
  6. jessicaalba1234

    jessicaalba1234 Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво Феминки!!
    Ајде некој предлог за шминка и фризура во Куманово ??
     
  7. sonjajana

    sonjajana Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали може контакт од Ена Андовска? фала
     
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    go nemam brojot zacuvano, pisi i na fb i taka mozes da zakazes
     
  9. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Предлог за шминкер во Скопје ? До 500 ден.
     
  10. havai 123

    havai 123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
  11. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Од Приштина е, ми фати окце на фб. :)))
     
    На havai 123 и Acka22 им се допаѓа ова.
  12. havai 123

    havai 123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    kazi nekoja dobra sminkerka kaj nas, daleku mi e Pristina :)
     
    Последна измена: 8 август 2016
  13. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Зависи од буџетот :), за поскромно да поминеш Studio Gaga Saraj, ако сакаш нешто попрофи (100-200е), Фиторе или Арменд.
     
    На Emotional123, havai 123 и mssuniquee им се допаѓа ова.
  14. tteea55

    tteea55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    Во септември сум на свадба и сакам шо порано да си се закажам за на шминкер. Од Битола кажете ми Белеза или Ајтен? се мислам поќе сум за кај Ајтен ама мислење ми треба сепак.. :*
     
  15. queen_justice

    queen_justice Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е да појдиш кај Ајтен, дефинитивно прекрасно шминка :)
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  16. tteea55

    tteea55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    кај неа ќе одам веќе се закажав :)
     
  17. Вереничка

    Вереничка Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    1.705
    Пол:
    Женски
    Женски некое искуство со Бранкица од Радишани? Ми кажаа пофални зборови за неа.. искуство и цена да знаете? За невеста :)
     
  18. Вереничка

    Вереничка Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    1.705
    Пол:
    Женски
    Коментарот(негативен) е за Тимотеј или Ка-ел? Сакав таму фризура да правам....:wasntme:
     
  19. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    За тимотеј, пред мене имаа коментирано за Тимотеј и само се надоврзав на муабетот.

    Инаку за Бранкица прашуваш, мене ме шминкаше за матура, прв и последен пат.
    Многу бавно работи, ама работи со квалитетна козметика - значи не авон и орифлеим, туку артдеко дебора, макс фактор и сл.
    Сеа зависи и до вкус, ама мене ми беше онака ок ништо специјално ништо wow. За помали пригоди би поминала шминката од неа, ама за веридби свадби и слични поголеми настани не сум за.

    Не ми се допадна тоа што не знаеше да ми даде симетрија на лицето, ми ја направи левата веѓа повисока од десната и шминката ептен чудно ми изгледаше, не знаеше да ми ги изедначи двете очи да ми изгледаат исто, не знам како да се изјаснам, природно не ми е такво лицето ама со шминка направи така да ми изгледа.
    Тогаш за трепки не напалаќаше, сега слушнав дека зема плус пари.
    Во однос на трајноста на шминката бев повеќе од задоволна, ама повторно не би се шминкала таму.

    Е сеа да ја пофалам @Rose96 ти го следам постојано инстаграмот и се воодушевувам од тоа како шминкаш а сеуште се девојче ( не ме сваќај погрешно ) можам да замислам како ќе шминкаш кога ке попораснеш. ПОсебно невестата што ја имаш нашминкано, вака да ја видев без да знам дека ти си ја шминкала ке речев некој ептен професионалец ја шминкал. Алал да ми ти е.
     
    На Вереничка, Rose96 и kim.k им се допаѓа ова.
  20. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Сакам да прашам, од прилика колку време шминкаат професионалните шминкери? пола саат саат? ме интересира тајмингот затоа што прв пат ќе одам, и сакам да го испланирам времето.