Разделба (Bidaai)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 1 април 2012.

 1. Shpagetta

  Shpagetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  1.017
  Имам изгледано неколку епизоди и .. не е лоша серијава :)
  Секоја чест за Алек, одлично глуми
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  добра е серијата :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gogotea

  gogotea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  12
  зашто волку малку трае не е фер таман ке се загледам и оп крај... :devil:
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  1.776
  Па педери... |( Порано повеќе траеше каде-каде, ама сега ја скратија и плус глуп термин и ставија. Башка реприза нема :worried:
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  има реприза само за викенд и тоа пак сабајле :( ја сакам серијата како порано да трае подолго многу кратко трае :(
   
 6. kristince51

  kristince51 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  842
  нема да се изнервирате ама ова што ке ви го пишам ако несакате да дознаете сто к есе случи после 200-300 епизоди не читајте во спојлерот
  ранивер и садаха ке умрат а рагина ке се омажи за некој кој навистина ке се вика аномал и алес ке се омажи и пак ке стане психички нестабилен и нема да се секава на садаха ,ама затоа што се намалил многу процентот на гледаност на серијата по нивната смрт и поради големата желба на публиката да се вратат садаха и ранивер одлучиле да ја вратат садаха како некоја што мнгоу личи на неа ама сосема друг карактер а за ранивер не се знае дали ке го врата
   
 7. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  1.776
  :( зошто беее??? :( Епа ќе престанам да гледам тогаш, само среќните моменти ќе си ги гледам... :worried:
   
 8. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  64
  Ај кажете ми кое време игра сега серијава пошто редовно ја следев од 16:05 некаде почнуваше , ама еве веќе цела недела нема :@
   
 9. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  1.776
  Сега е во 11:10, а реприза нема. :devil: Еве драганче пишала дека има за викенд сабајле реприза, тоа се веројатно од цела недела.
   
 10. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  јас знаев дека тоа ќе се случи ама не сакав да го напишам зашто сигурно ќе се разочарате од серијата но нема потреба од тоа зашто накрај пак среќно ќе заврши серијата

  http://www.youtube.com/watch?v=7pN9oRsA-NQ
   
 11. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  920
  Од сите индиски серии оваа е најубава. Редовно ја гледам ;)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  1.776
  Епа мене не може да ми е среќен крајот
  кога ги нема Ранвир и Садха :(
  Многу ми е жал и за Рагини, цело време е тажна и само нешто на неа и се случува, прво никој не ја сака, па сега сакат да ја мажат за некој што таа не го сака, па накрај уште и
  мажот и сестрата ќе ги изгуби ;(
   
  На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  така испаднало веројатно затоашто Садха ќе се откаже од улогата па некако ќе ја натераат пак да ја има во улогата а за Ранвир незнам :(

  [​IMG]
   
 14. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  1.776
  Дечки јас денес се успав и не гледав :( Ај вие што гледате поредовно пишете ми што се случи??? Ако не ви е тешко... :) Благодарам однапред
   
 15. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  хмм... Вака Алек нели слушна како зборуваат Навин и Камо и Садна и ранвир му поверуваа затоашто подоцна Малти ќе се јави и ќе му каже за навин но нема се туку од околу само ќе му каже дека дента кога беше апсењето Малти го видела навин во колата задоволен и Ранвир и потоа Ранвир отиде во Делхи да го бара човекот со кој Навин склучил договор затоашто он избега од Анкара во Делхи.Го најде човекот но во тој момент Садна се јави и овој замалце ќе му избегаше на Ранвир.Свршувачката на Рагини е закажана за утре.Целото семејство ќе оди во посета на братот на Рагини освен,Рагини и ќе му кажат за свршувачката и он одма ќе помисли на условот што Васундра го постави и и кажа на мајка му да ја викне Рагини (изгледа утре ќе биде тоа што ќе зборуваат).И Садна ќе побара дозвола од Васу да оди кај вујко и со Алек и оваа ќе ја праша зашто и Садна ќе и каже за свршувачката ивасу ќе и каже на Садна дека брат и ќе биде ослободен после свадбата на Рагини.И за следната се покажа дека за време на свршувачката на Рагини ќе дојде Ранвир баш во тој момент кога свршеникот на Рагини ќе треба да и го стави прстенот. ( Се надевам ме разбра :D ) утре ќе биде интересна епизодата :P :angel:
   
 16. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  1.776
  Прашањето беше за епизодата од понеделник :lol: ама нема врска, во секој случај ни денес не гледав. Ти благодарам многу Драганче :* Утре обавезно ќе гледам и ќе се вклопам :)
   
 17. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  3.124
  Лелеј ајде овие турскииве серии,туку и овие индискиве ги има многу. :rofl:
  Абе и многу заразуваат :lol: Иначее ја гледам кога ќе можам....и од Индискиве како најубава да ми е... :rofl:
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  3.124
  Оваа разделба на Индиски се викала Будаи???
  Па изгледа и затоа секогаш кога нешто демек пејат завиваат:Будааи Будаи.... :lol: :rofl: :rofl: :fubar:
   
 19. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  да на индиски е бидаии и според индиските обичаи бидаии значело кога ќе се омажат ќерките одат во друга куќа каде што ќе живее со сопругот и имаат многу поразлични обичаи од нас и според мене и многу убави ама некои и тажни
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  3.124
  Некогаш прават демек песна пејат а тие завиваат Будаии Будаии Будаии

  Добро и јас кога ќе стигнам го гледам ама некогаш од овие Индискиве песни да замалиш.Инаку во последноо времее ја имам потзабораенооо серијава...;) ;)
   

Сподели ја оваа страница