1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба (Bidaai)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 1 април 2012.

  1. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Серијава ја гледам неколку пат на ден :o и несвакам кога има реприза кога не.Во колку саат ја даваат серијава,а во колку саат е репризата? :)
     
    На dragan4eDR и Danilela им се допаѓа ова.
  2. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Ја даваат во 11:10 преку ден, а реприза јас колку што знам нема... :?: Освен во сабота наутро, не знам точно во колку часот сите 5 епизоди кога ги даваат. :)
     
    На Emche-kremche му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Јас нокеска имам видено дека ја има на канал 5плус (малку се поназад),во 6 сабајле на канал 5 мислам,во 11 и некаде поручек во 5 :o :tmi: или јас нешто сум помешала незнам.Како и да е од понеделник во 11 ке ја гледам.
     
  4. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Е немам појма, канал5+ немам :worried:
    Инаку порано не знам кога ја даваа, а репризата беше доцна навечер, да. А сега одкако се пореметија со програмата вака ја даваат. Јас знам за овие термини, друг пат не сум ја начекала. :)
     
  5. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Уште колку епизоди има до крајот? :?: Нокеска во 3 на канал 5плус беше 77 епизода мислам (кога Ранвир беше во депресија заради бившата вереница што го изневери),ама тоа е поназад. :)
     
  6. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    мислам дека на канал 5 се стигнати негде до 150-160 а има вкупно до 400епизоди незнам точно
     
  7. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    мислам дека има уште доста епизоди, околу 3-4 години се снимала серијава (мислам дека е така не ме фаќајте за збор). А за тоа кога има реприза мислам дека има во сабота околу 9 часот и трае до 14 часот :?: :)
     
  8. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Како ме нервира онаа мајката на Рагини...Па од неа неможат да го мажат девојчето.Од една страна се буни за Ранвир а од друга не ја гледа ќерка си дека на ништо не личи,каква гнасотија е и дека никој не ја зема.Најмногу ја мразам оваа Каушалија..Омилен лик ми е Алек..Најубав е Ранвир и најзгоден се прашувам што и бендиса на оваа грдата Рагини???Спрема неа е лепотан.Тој може да бира ама ете на ѓупка фрлил око. :rofl: Исто така сметам дека Васу е во право затоа што секоја мајка го сака најдоброто за нејзиното дете..Која мајка сака детето да земе ѓупка за снаа??Според мене никоја..
     
  9. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    На денешнава епизода се изнасмејав баш беше интересна. И Majuv4ence13 не е важно човекот каков е важно е штп има во душата ;)
     
  10. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Јас си кажав мое мислење,па не можеме сите да ја сакаме Рагини.Јас лично мислам дека е грда и точка :)
    И мислам дека не треба да бидеш толку опседната со серијата,затоа што сите овде на форумот имаме право да коментираме..Не го сфаќај ова како навреда само размисли :)
     
  11. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Само расправјте се. :D :D :x
    Инаку да не бидам оф топик иако Рагини не е баш убава,ама што им е гајле на луѓето бе.Па која е Васу да не може снаа да и биде? :o
    А Алек и Садха ке имаат ли деца во серијава?
    Нели сега малку Алек не е добар со паметот,ама мислам дека ке се поправи и дека ке се засакаат? :?:
     
  12. gogotea

    gogotea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    13
    Јака епизода,особено шопингот. :rofl: Искрено за индија и за толкаво сонце рагини е супер.Не е мис на светот али е убава и нежна. 8) Инаку мислам дека алек ке биде нормален и после садха ке умре и ке дојде некоја работничка во фирмата и ке биде како садха(иста актерка ке глуми) а за деца мислам ке немаат али не сум сигурна :)
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Алек ќе стане нормален и со Садха ќе имаат девојче :) А Ранвир и Рагини ако имаат деца се прашувам дали ќе бидат црни или бели? :rofl:
     
  14. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Садха нема да умре бидејки сега ја гледав последната епизода и ја имаше Садха,а и не е можно она да умре. :)
     
  15. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Може да умре, зошто да не може :)
    Хмм јас не сум го гледала крајот ама предпоставувам дека ќе умре. Бидејќи гледав еден краток клип и на него Рагини со новиот маж и Алек со новата жена стоеја пред сликите на Садха и Ранвир и се молеа. И плус Рагини цела таква замислена беше и се присетуваше.
     
  16. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Ама јас ја гледав Садха во последната епизода. :o :^)
     
  17. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Епа не знам...
    Да не е тоа девојката што ќе се појави, што велат дека многу ќе личи на Садха, што ќе биде со Алек?!
     
  18. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    http://www.youtube.com/watch?v=yXGUa3W4vM8 еве ви го крајот и ве молам спојлери користете
    вака никоја не во право ,прво ке има сите по некоја несрека и само кке се по болници ,потоа ал ке оздрави незнам како ке ги гледам ке ви кажам, ама нема да се секава на садаха за да не му се влоши пак ситуацијата да не се уплаши од тоа што има пропуштено многу секавања од својот живот се додека не се вратат таа ке се исели од куката и ке отиде кај вујко и потоа алекс ке почне да работи и садаха ке тражи работа и каде таа ке тражи работа тој ке биде главен на проектот таму ке се сретнат и полека пак ке се влуби алекс во неа иако таа со него што работи ке сака да го заведе и да се ожени со неа и таман кога ке се засакаат пак алек и садаха мајка му ке му каже дека бил предтоа женет со неа а таа не му кажала и тоа за пари и тој многу ке се разочара и ке сака да се ожени со таа партнерката од работа ама на веридбата мајката на рагина ке направи сцена ке и врати до денар парите што ги дала за садаха да се ожени и се ке му каже на алекс колку се таа грижела за него тој малце тука ке е збунет и ке остане во храмот ама таму ке биде садаха и ке го види како спие и ке го покрие и ке си замине, ама тој буден бил и ке види дека стварно е точно за тоа колку се грижела садаха за него , пота ке се смират тој нема да сака да се врати во куката заедно ке живеат ранивер рагина садаха и алекс ама ке се запали куката и пак ке се вратата во големата кука тука нешто ке смислат садаха и рагина овие да се смират со мајка им потоа ке имат дете и еден ден ке одат да се молатат во храмот 4цата ама во близина имало бомба и сите растрчани натаму наваму ке се изгубат еден со друг рагина ке биде повредена и ранивер ке ја однесе заедно со брат му на рагина во болница каде ке мора да се породи и сите таму ке бидат а алекс и садаха ке се изгубат садаха ке види дека едно девојче ке појде по мече кое од полцијата ке сметат дека во него има бомба и таа за да го спаси детето ке го турне ама во тој момент ке пукен бомбата и таа ке умре во рацете на алекс, во истиот момент ке се појави во сон и ке и го пружи бебето на рагина кое било во животна опасност и така сите радосни дека бебето е добро,никој незнае за садаха ,понекое време нешто ке отиде татко и на рагина да праша некој доктор за рагина и ке слушне дека жена да спаси дете од бомбата умрела и ке влезе во просторијата каде алекс ја држи садаха ама не се гледа нивните лица нешто ке го теши и кога ке се подигне тој ке види дека е садаха и тука ке биде многу тажно потоа кога рагина ке дознае нема да сака да прифати дека е така нема да сака да ја види мртва многу тажно после набрзо и ранивер ке умре спасувајки некој човек кој се вика аномал така натаму
     
    На dragan4eDR и Danilela им се допаѓа ова.
  19. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    малку сум згрешила тука зш прескокнав многу епизоди почнав да ги гледам од кога алекс е добар тој ке почне да оди на работа иако уште психички не е добар ке сака да работи и постепено ке се опоравува ама незнам во некоја кука ке бидае алекц и садаха и таму таа ке се шетка низ дворецот и ке наиде некој човек кој грубо ке се однесува со неа и во тој момен ке дојде ранивер и добро ке го претепа човекот и тој ке биде во кома а ранивер ке биде во затвор по се згледа како сватив ранивер ке мисли дека сака да ја силува садаха тој човек и затоа ке го нападне а тој за друга причина ке се наврли на садаха и на суд нема да излаже дека сакал да ја силува со тоа ке го направи ранивер целосно виновен и ке оди во затвор сите заедно со алекс ке и се најутат и таа ке си отиде од куката рагина нема да сака да и збори и мајка и на рагина е од тука малце ја замзив неа таа се направ за рагина а таа ухх алекс многу ке се налути и ке ги тргне сите слики од неа и се што цртал а ке се насочи на работата ама многу ке и недостсува садаха ке има голема желба за неа и така натаму ви казжав
     
    На dragan4eDR и Danilela им се допаѓа ова.
  20. Haseki

    Haseki Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    За тие што прашуваа колку се прикажани и колку епизоди има разделба.Еве информација 288 се прикажани,а има вкупно 739 епизоди!Позз :*