1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. angel99

    angel99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Изненадување за роденден

    i jas se mislam so da mu podaram na deckomi za rodenden??? zaedno sme skoro 2 meseca, ama on e od drug grad i ne se gledame mn cesto-se slusame sekojdnevno. sakam mn da go iznenadam. odnapred blagodarna
    [mod-kirilica:2kjoy3uk][/mod-kirilica:2kjoy3uk]
     
  2. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Изненадување за роденден

    А дали овде одговара да прашам што да и купам на мајка ми за подарок за роденден бидејки барав многу и само оваа тема ја најдов...Па ако може некој да даде предлог ќе бидам благодарна...Фала однапред... :D
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Изненадување за роденден

    И јас се мислев што да и‘ купам на мајка ми, ама пошто стварно не знаев - ја прашав. Прашај ја и ти, можеби нешто и‘ е стварно потребно. Можете и заедно да излезете, па таа самата да си одбере и после како изненадување (да не испадне така глупав роденденот) однеси ја на едно кафе или во слаткарница :)
     
  4. independent

    independent Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Изненадување за роденден

    Decko mi e golem navivac na Crvena Zvezda, pa za rodenden reshiv da mu kupam Maicka od Belgrad od delije shop ( navivacka) no posle site napori da mi stgne na vreme ne uspeav vo toa, pa reshiv bidejki toj trebase nekolku dena pred negoviot rodenden da ide za belgrad mu dadov pari da si ja kupi ( se razbira pritoa mu raskazav se so sum probala za da ja dobie maickata na vreme pri shto dosta se iznenadi od mojot napor). No pokraj toa imav i ushte edno iznenaduvanje za nego. Od kanela poracav torta so znakot na Crvena zvezda, i na denot na negoviot rodenden otidovme vo park i on nenzaejki deka ima i torta bidejki umeshno ja skriv, mu kazav da gi zatvori ocite, ja izvadiv tortata staviv svekicki i koga gi otvori mislam ke se onesvestese. poubav poklon nikogas ne dobil i nikoj ne se potrudil tolku mnogu.

    Vidi shto saka, na sto obrnuva vnimanie, nekoja negova pasija, go cenat toa mnogu dokolku go podrzuvate vo toa i on istoto ke go napravi za vas :))) pozdrav
    [mod-kirilica:3jai1taa][/mod-kirilica:3jai1taa]
     
  5. secretPrincess

    secretPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    9
    Изненадување за роденден

    на дечко ми му се ближи роденденот и бидејки навива за фудбалскиот клуб BARCELONA и сака се поврзаано со него ми текна да му подарам постелина со знакот на BARCELONA... :)
    E сега проблемот е во тоа што поима немам кај би мозело да најдам и дали може некаде да ми сошијат и колку од прилка шпари би требало да издвојам,се надевам дека некој знае и благодарам однапред ако ми помогнете поздрав :*
     
    На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Изненадување за роденден

    Мора постелнина? Може шалче, крпа, топка со потпис од неговиот омилен фудбалер...
     
  7. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    Изненадување за роденден

    Еј, девојче фала ти многу за идејата (морав да и` се заблагодарам :) ) Во иста ситуација сум и јас само бев без решение :D ;)
     
  8. secretPrincess

    secretPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    9
    Изненадување за роденден


    па го има сето тоа што го наведе горе капа и шал му купив за годишмина затоа сега акам несто повпечатливо,сепак ти благодарAM.само сакам да знам кај можам да најдам вакви постелини :?:
     
  9. secretPrincess

    secretPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    9
    Изненадување за роденден

    Uште да најдевме каде има се ке биде во ред ...ма преубаво ке биде :!:
     
  10. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    Изненадување за роденден

    Па ако си од Скопје, мислам дека не е проблем да најдеш, но ако си од друг град како мене, можеби малку потешко :) Јас случајно пред некој ден влегов во една продавничка за постелнина, прашав и тој продавачот ми кажа сега оваа недела ќе идел за скопје ако може и ќе донесе :D

    Во случај да нема, во каква продавница да барам капа, шал, крпа било што со тој знак?

    Или пак попаметно ќе биде да земам нешто попрактично, м? Блуза, парфем, часовник?
     
  11. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Роденденски подарок *

    Ве молам за помош.Вака дечко ми не е од Македонија а се ближи неговиот роденден па би сакала да му пратам нешто но незнам што..помагајтеее :)
     
  12. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок *

    Вака...купи постелнина и тоа бела, после тоа оди и купи бои за текстил ќе прашат во турска чаршија ќе ти дадат....и потоа цела постелнина исшараја со срциња вашите имиња стави ги твоите раце, стапала...завитка ја убаво и прати му ја по пошта.....ова е одличен подарок, и плус тоа кога и да спие на неа ќе се сеќава на тебе :)
    тоа ќе биде мојот поклон за саканиот, зошто да не и за твојот, само да не се работи за ист дечко :D
    ( се зезам )
    поздрав ;)
     
    На Angel4eeee, anichka94 и Faline им се допаѓа ова.
  13. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Роденденски подарок *

    Фалааа ми се допаѓаа идеатаааа .... па и да се работи за ист ќе си има 2 хехе ;) :rofl: :hug:
     
  14. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    Роденденски подарок *

    или можиш пример да купиш маичкаа бебешка слатка малечка убава во некоја бојаа...ии да ја однесиш во графичко студио и на неа да напишат некој натпис или вашите имиња или можиш и на голема блуза... Јас купив бебешка ја однесовв и на неа напишаја еден извадок од песнаа и бидејќи беше за годишнина то ја имаше и датата ккога се фативме изгледаше преубаво
     
    На Faline му/ѝ се допаѓа ова.
  15. friiik

    friiik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Роденденски подарок *

    Јас најоригиналниот поклон шо го дадив беше круна вистинска (за невести) :D Круната ја ставив во кутија полна со розови пердуви .. а си купив една помала за мене. И така на роденденот он се осеќаше како принц со принцеза :angel: И никако немој да купиш мече или мирис или сл. поклон .. нека биде поклонот посебен и осигурај се ниедна друга да не може да го пофторе тоа :emo:
     
    На 1bunny му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Роденденски подарок *

    зависи од карактерот на дечкото.
    Мојот сигурно нема да се израдува на ваков подарок но секако ке ми одглуми за да не се навредам, а тоа дефинитивно не го сакам.
    Сакам нешто што искрено ке го радува како на малечко детенце.. само уште да смислам што и како мене ке нема :rofl:
     
  17. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    Роденденски подарок *

    Девојки ми треба ваша помош! Се ближи роденденот на мојот дечко и сакам да го изненадам уште вечерта кога ке прекрши 00:00 али не ми паѓа на ум што, па вие предложете нешто фала однапред
     
  18. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Роденденски подарок

    Со мала сеце торта црвена и со свеќи на неа и ке му ја дадеш во 00:00
     
  19. friiik

    friiik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Роденденски подарок

    Ако знаиш да свириш гитара или некој друг инструмент може и романтична серенада .. а земјата (улицата пред неговата куќа) можиш да ја направиш постела од рози :lol:
     
  20. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    Роденденски подарок

    за жал не знам да свирам а инаку баш е романтично тоа и фала на предлогот friiik