1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. HardRock733

    HardRock733 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    2
    Девојки ми треба ваша помош... вака не му е роденден на дечкоми но сакам да го изненадам со некој поклон нешто романтично да биде .. тој е во друга држава и сега треба да си дојде многу ги цени таквите работи па сакам нешто да му приредам интересно и романтично што ке му остане .. па ве молам за мислења и помош :D :*
     
  2. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    83.252
    Пол:
    Женски

    Ако си во можност да го повикаш кај тебе можеш да направиш романтична вечера :)
    Зготви нешто што нему му е омилено во позадина вашата омилена музика,свеќички насекаде пригушено светло.И вино се разбира :wasntme:
    Поромантично од оваа здравје :lol: ,ќе биде изненаден и оваа ќе биде нешто што ќе го памети :)
     
  3. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Да се надоврзам на ова, ако веќе имаш стан на располагање, тогаш можеш да наместиш када со ливчиња некои, миризливи свеќички, две чаши вино... мх мх!
    [​IMG][​IMG]
     
  4. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да размислувам за подарок за роденден за дечко ми
    немам многу избор
    рачен часовник, паричник, каиши не носи |(
    лани за роденден му купив дуксер, чаша и во неа чоколадни бомбони
    плишани мечиња да му подарувам не сакам не сме деца
    да му направам некое романтично изненадување и тоа не бива
    кај нив дома не одам
    за тој да дојде некако ми нема смисла, ај да сме од ист град и да живеам сама друго е а вака тој треба да патува 3 саата а вечерта има забава.

    Немам никаква идеја за подарок му имам подарено дуксер, чаша, ланче, му имам подарено кутија со пораки и сега појма немам што да смислам :?:.
     
  5. wonderful1

    wonderful1 Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    31
    Сега брзо му беше роденден на дечкоми поточно баш тој период бевме скарани не правевме муабет иако живееме заедно во исти стан. Тој беше излезем негде со другарите да прослави а јас бев дома му направив торта купив навлака за перница која пишува СРЕЌЕН РОДЕНДЕН и часовник кој беше под перницата бидејќи коа ќе ја крене да ја види ќе го најде и подарокот и штом го направив тоа излегов не сакав да ме затече дома. И за некое време ми стига порака ( јас сум дома се е прекрасно знам дека сакаш торта дојди да ја јадемем заедно ) и се смиривмеееее!!! баш за неговиот роденден и коа дојдов ме гушна и почна да плаче ми се извинуваше што згрешил можеби избегав од темава ама неможев ова да не го споделам со вас :l:
     
    На Samer, Luna91 и rainbowec им се допаѓа ова.
  6. Later

    Later Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    11
    Девојки каде во Скопјево да најдам убав машки паричник со пристојна цена?
     
  7. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    @Later провери во Мона. Машките чинат од 1200 па нагоре.:)
     
  8. beatriz

    beatriz Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    На Luna91 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Девојки мој предлог ви е да му купите нешто што стварно му треба! Можеби звучат досадно каиш, новчаник, ракавици, џемпер и слично, но сигурно многу повеќе ќе му послужат отколку маички, навлаки со натписи, срциња, свеќи, мечиња (ако ете пример му е скинат или излитен новчаникот).
    Такви работи можете кога сакате да направите. Зошто ви е потребен повод за да му напишете 50 причини зошто го сакате или да се бањате заедно во миризлива купка со чаша вино?
    Не знам, може јас сум стара веќе ;), но еве веќе неколку години му купувам по нешто од неговата омилена продавница за облека. Ем јас не се замарам толку, ем он си е среќен што сум му заштедила нешто. Исто и он на мене.
    Мојов во зима е роден и оваа година му спремам џемпер, зошто од џемпери никогаш доста :D Се зезам, знам дека му се допаѓа и дека би сакал да го има.
     
    На Srce01, Luna91, Daydream и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    83.252
    Пол:
    Женски
    ^^
    Не си стара се согласувам со тебе :) и јас сум повеќе за да се купи нешто што навистина е потребно иако понекогаш можеби има причини и за романтични вечери и други ствари :)
    Еве јас за овој роденден планирам да го подновам со пижами :$ Тие што ги има веќе му се постари и сакам да го подновам а и знам дека ќе се изненади :)
    Понекогаш поубаво е да се подари нешто што навистина ќе се искористи добро а е и неопходно :lol:
     
    На Luna91 и Edie.S им се допаѓа ова.
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Сакам да му подарам на дечко ми златен преврзок за ланче ама сакам на него да ја изгравирам и датата кога почнавме, ме интресира која е цената на гравирањето.. отприлика :?:
     
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Најчесто гравираат гратис таму кај што ќе го купиш :)
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас па мислев дека тоа го прават само на бурми :?: мислев на се останато треба доплат
    сепак благодарам, утре ќе ре прошетам низ златариве па ќе видам :)
     
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Мене ми имаат гравирано на привезок поточно златна плочка и не ми побараа пари. Во принцип ако кај нив купиш гравирањето не го наплаќаа...бар до пред некое време. Не верувам дека се сменило нешто:nod:
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. leona08

    leona08 Нов член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Девојки се ближи роденденот на дечко ми,дајте ми некој предлог што да му подарам. :)
    Ааа да,заборавив спортистче е хихи :D
     
  16. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    Ако е спортски тип може нешто поврзано да биде со спортот што го игра пример дрес, има мечиња со фудбалски тимови приметив по продавнициве комбинирано со чаша (шоља), торта во вид на топка или слично.
    И секако класични работи како саат, џемпер, шал, кошула .. зависи што преферира.
     
    На leona08 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Jaс па мислам дека не може да се изграфира на она обична танка плочкичка од злато ко превезок што е,затоа што памтам баш лани прашав во една златара ми рекоа дека не може. Мора да биде превезокот\плочката подебело за да се изграфира нешто :)
    А за цена,не знам. Секаде е различно некаде гратис графираат,некаде наплаќаат :?:
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Јас на моето љубовче му направив огромен албум со слики од кога сме се фатиле слики до сеа.и нормално на секој страна напишано по нешто убавко :inlove:
     
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Не сакам да рекламирам производи ама ова прв пат го зачекувам во Македонија, па си реков ете еден предлог за подарок, меѓу останатите работи...:mm:

    http://grouper.mk/skopje/deal/cokolografija-cokolado
     
    На wonderful1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    ухууу овие скапи се .ја имам направено чоколадо со слика и текст за 100 или 150 денари не памтам баш :D
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.