1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    Утре му е роденден му купив блуза :)
     
  2. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Vo april na mm mu e rodenden :l: :) se mislam sto da mu poklonam.
    Trenerki,casovnik,parfem veke gi ima vo momentov se novo nanovo :D inaku torta sekako ke pravam ama nesto poklonce mi treba idea...
    Pa povelete ideii :)
     
  3. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    pa mozis da mu kupis lance interesno nekoe ili belegzija ..sekako ako nosi ;)
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Ne e mnogu po takvi raboti :D
    Zaboraviv da pisam deka vo plan mi e osven romanticna vecera i romanticna kada samo neznam dali ke mi uspee da kupam toa sto ke mi teba,sekogas sme zaedno pa da ne zabelezi.
    Inaku sto da si kupam za romanticna kada?? :)

    Isto taka ako ne bide ova so kadava,nekoja maicka,casa za kafe,caj,mleko so nekoj natpis ako najdam i so maickata nekoj dezorans nesto taka..
    znaci ovie mi se vo plan a najprvin kadava :) :l: aj soveti kako i sto da napravam i kade da najdam,ako uspeam ako ne ke bide poslednoto..
     
  5. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    @girl-miri некоја миризлива купка, вино и неколку свеќи ама гледај да се подалеку од вас да не се потпалите :tmi:
    наполни ја кадата, направи многггу пена, запали свеќите и уживајте ;)
    не ми текнува ништо друго.

    Добра ти е идејата и за чаша со натпис, можиш некоја колекција за бричење, некој убав парфем, паричник, тренерки, пижами, машинка за бричење
    незнам има многу идеи, ти најдобро знаеш што му фали и што би го израдувало :)
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    @girl-miri, купи си од оние пенливи бомби од LUSH. Верувај дека нема нешто подобро од нив за во када. Нема да ви треба никаква купка или други ситници за таму. :)
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  7. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    LUSH sto e ova?podetalno ? :) inaku ne znam mnogu od ovie raboti,bi bilo ubavo nesto so boja miris nesto za vo kada a :l: :D
     
  8. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    LUSH е фирма, мора да ги има таму и кај тебе, погледни во некој шопинг центар, вака изгледаат тие пенливи бомби, има различни мириси и бои.

    [​IMG]

    А најдобар подоарок за маж е секс, нешто ново неиспробано.:P:lol:
     
    На Viktorijaaa5, girl-miri и anina им се допаѓа ова.
  9. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    за 3 дена му е роденден на дечкото,прави 32 заедно сме повеке години......сите идеи што сум ги имала се исцрпени ве молам за некоја ваша........... немам многу време...:(
     
  10. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    eve za mene imase predlog nekoe lance i slicno,casa so natpis :l: nesto taka, i ova so kadava ;)
    zavisi sto imas veke podareno pa sega nesto novo,romanticna vecera i kako poklon nesto od ovie ili casovnik.......

    jas sega za sega imam 3 predlozi vo glava pa da vidime koj ke bidne :)
     
  11. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    ланче-не носи... чаши,часовник зиден со наши слики,маица..... се сум напраила.... се думам сеа тренерки да му купам.....ама па малце е пребирлив ако не ги бенгиса треба да го убијам :drunk:
     
  12. Tutan

    Tutan Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    58
    Здраво девојки. :)
    Женски форум е, ама кај и да се обратам со ова прашање нема да бидам толку упатен за разлика од тука.
    Се ближи роденденот на девојка ми. Целата дилема е околу што друго ако не подарокот. :(
    Навистина не знам што да и подарам. Т.е. не дека не знам, имам некои работи на ум, но прво сакав да се консултирам овде.
    Парфем и имам подарено неколку пати, за различни пригоди.
    Планирав да и подарам нараквица од Сваровски и бобониера нешто со цвеќе, но не носи такви работи ( не обожава накит). Тоа мечиња и други работи ми е некако неприкладно. Сакам нешто што ќе и се допадне навистина и што би и останало во сеќавање.
    Ако може да ми дадете некој предлог, мислење, совет... Било што, многу ќе ми значи.
    Ви благодарам многу.
     
  13. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Би сакала книга да му подарам, затоа што знам кон што му се насочени интересите. Во комбинација со некои цакани чоколатца во убава кутија, и друго што? :angel:
     
  14. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    @Tutan За да избереш подарок што ќе и се допадне на девојката треба да го познаваш нејзиниот стил.
    Мој предлог е часовник, паричник, чанта, плик-чанта во комбинација со цвеќе и бонбониера како што напомена. Има многу идеи и предлози, но ти најдобро треба да знаеш што може да ја изненади.
     
    На Tutan му/ѝ се допаѓа ова.
  15. cveke-

    cveke- Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите, на дечкоми му се ближи роденденот, и незнам каков поклон би му купила. Зедно сме 5години, и речиси се си имаме купенпо (новчаници часовници белегзии книги игри парфеми слики карикатури алишта имаме летано...) секогаш тој ми поклонува некој оригинален поклон, . Забавен е многу инререесен.. сакам нешто ново шознам нешто необично :) Немора да е многу скапо :)
    поззззз :*
     
  16. Heart *21*

    Heart *21* Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2015
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Здраво @cveke- јас оваа година на дечко ми му подарив албум со фотографии од нас двајца секако не беше целосно пополнет целиот албум и му напишав на ливче Среќен Роденден итн и се надевам дека ќе имаме уште многу заеднички фотографии со кој овој албум би бил целосно пополнет и покрај албумот му купив Cherry срце бомбоњерче и шише вино и кога го виде албумот беше многу изненаден и многу му се допадна Поздрав :*
     
  17. cveke-

    cveke- Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам @Heart *21* знам, интересна е идеата, ама ја имам искористено претходно, немаше тогаш некој повод само така мало внимание да му покажам ( и тој така ме изненадува без причина, како и јас него). :*
     
  18. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Женски ај помош, за 1 недела му е роденден на дечко ми и незнам што би можела д аму купам ама да не е нешто мн скапо или шо знам ...
    Се мислев парфем ама глупо ми е некако...
     
  19. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Можеш сребрено нешто да му купиш белезија или ланче со плочка и да изравираш на нив нешто, пример иницијали или датумот од кога сте заедно...
    Ако е љубител на коли и ако вози можеш нешто за колата т.е колекција (види по продавниците за коли има сетови )
    Ако е гејмер можеш игра, квалитетни слушалки..
    колекции за тело, сат, кошула, патики...
    Кажи повеќе за што се имтересира тој па ќе можеме да ти помогнеме, а вака тешко вкус дека ќе погодиме
     
  20. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Се се се само тао 1то двајцата не сме некој романтичари...
    А и несакам пр да е толку wao поклонот ама да не е ни парфемче ефтино глупости...