1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. thegirld

    thegirld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    каде би можела да најдам убав каиш и паричник? ( ако имате и фб страни многу би ми било од помош )
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Јас стварно не знам што да му купам не сум многу при пари, а немам никаква идеја.
    Дајте ми некој предлог освен паричник, тоалетна вода , лосион после бричење, мече, срценца што да му подарам :^)
     
  3. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Можеш некоја интересна блуза ќе најдеш и поефтина :)
     
  4. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Слика заедничка во некоја интересна рамка? Ако е спортски тип можеш и капче и привезок од омилениот тим, или слично..
     
  5. Alison.Di

    Alison.Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Имам многу малку време до роденденот на дечко ми, но немам идеа никаква, значи долго време сме заедно и до сега му имам поклонето ама баш се што ми паднало на памтет (новчаник, каиш, книги, слики, албуми со заендички моменти, летни палтенца, дуксери, маички и слично.) е сега ќе ве замолам да ме посоветувате за некоја идеа но да биди нешто практично. Знам дека само јас си го познавам момечто и треба сама да одлучам но секоја идеа би била добредојдена. Ви благодарам :*
     
  6. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Срцката ептен ми олесна околу бирањето на роденденски подарок. Недела пред роденденот бевме во Солун на недела дена. Имаше спомнато дека сакал/барал некоја компјутерска игра. Јас кутрата се изнапрашував низ германос :D за на крај да му кажам што сум барала и неможев да најдам. Од Икеа ги бендиса една масичка (мобилна)- за лап топ, за книги,ептен практична. Таа му ја земав.
    Инаку до сега му имам подарено:патики,фармерки,сако,џемпер,масичката,маска за телефон,едно мало кожено и внатре има мали ливчиња бели,слики,во тегла со мали најлепше жеље и 50 причини зошто те сакам,боксерки,мало кутивче нешто со имитација лондон за кондоми.Ако се сетам на уште нешто ќе допишам,се надевам ке помогнам некому околу изборот за поклон.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Milka.

    Milka. Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Јас на дечко ми му земав парфем, маичка и интересни боксерици, сега сакам да му ги ставам во некоја кутија и во кутијата да има мали чоколатца,убаво да ја спакувам и да ставам голема машна.
    Сега сакам уште нешто да докупам ама немам некоја идеа, па ке ве замолам за мала помош да ми дадете уште некој предлог. Ви благодарам! :):):l:
     
  8. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Напиши му некои пораки, ако е романтичен тип ќе му се допаднат.. Можеш некој купон да му земеш од страниве, групер, купинапопуст и др, има се и се што, пр. миење на кола, проверка на некои уља и чуда, масажи, и сл.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Milka.

    Milka. Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу kjukli. Може да му земам рамка со наша слика и некој купон од групер, таман да бидат 5 работи :)
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    епа вака...заедно сме 2 месеци а он за кратко ќе има роденден и не знам стварно што да му купам...ептен дечкото е на висока нога....и не сакам мечиња торти или слично....дајте идеја нешто
     
  11. Milka.

    Milka. Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Па можеш да му земеш некој часовник или новчаник. Од прилика до која цена сакаш?
     
  12. v321

    v321 Нов член

    Се зачлени на:
    25 мај 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Следната недела му е роденден на дечко ми што да му купам освен саат, парфем, слика од нас во рамка и алишта некаква идеа?:):):inlove:
     
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    па незнам...кажи ти нешто да најдам за пари ке биде лесно ке ме спонзорира дедо,тато некој :D
     
  14. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Се согласувам, можеш часовник, новчаник, парфем некој од тие поскапите, убава колекција, има комплети во кутија убаво запакувани каиш, вратоврска, марама, пенкалце..
     
  15. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    кажи ми некоја марка на новчаници и каиши...
     
  16. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    и јас сакам да знам ај помош :D
     
  17. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.765
    Пол:
    Женски
    Јас имам една идеа. Ако е многу по благото, можеш во некое украсно кесе да му ставеш секаков вид чоколадца, бомбони, што ти душа сака. :D
     
  18. thegirld

    thegirld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    јас купив во waikiki , а убави барем според мене имаше во tudors ( тука малку по класични модели ).
    Е другото сепак е се во вкусот, и до тоа какви раб. носи дечко ти :))
    се надевам дека помогнав...


    И п.с паричник не најдов, па купив машка колекција :$:lol:
     
  19. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    Bidejki svadbata se pagja bas na negoviot rodenden, poklon ke mu bidam jas.:D
     
    На temily му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    и сеа шо да му купаам ? хахахха очајна суууммм