1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Добив идеа да купам плутена табла и да извадам сликчиња од нас, но некои каде што не позираме туку се глупираме,не сме наместени, се смееме и сл. и со шпенчиња да ги прикачам на таблата. Освен сликчињата што би можела друго да прикачам? Ми дојде идеа и некои стихови од песни или некои пораки. Што би ми предложиле вие? :)
     
    На Simona Gomez му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Tutan

    Tutan Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    58
    Здраво феминки или како и да се кажувате меѓусебно.
    Сакам да ве прашам за мислење, па доколку не ви е тешко да дедете некоја критика или совет.
    За неколку дена ни е годишнина со девојка ми. Многу размислував околу подарокот. Не дека не и подарувам без повод, но сакав овој да биде малку поразличен од сите.
    Најпрвин размислував да и купам некој букет со ружи, па да одиме на вечера, но си реков дека можеби е и рано за тоа.
    Ми текна друга варијанта. А тоа е, да испринтам наша заеднчка слика на шолја од едната страна, а од другат страна да стои датумот на нашата годишнина и неколку љубовни стихови. Заедно со тоа еден букет од ружи и едно бомбоњера со чоколадца во вид на срца. ( Дека нели не се даваат две работи). Се одлучив на ова, бидејќи не е многу по накит, бижутерија и слични ствари. А сакам да биде нешто креативно, што ќе и се допадне и ќе и остане како спомен.
    Се извинувам доколку темава не е на место.
    Се надевам дека ќе ми одговорите во скоро време.
    Ви благодарам.
     
    На Juuuuulie и kjukli им се допаѓа ова.
  3. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Супер ти е идејата, мене би ми се допаднала :)
     
    На Tutan му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tutan

    Tutan Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    58
    Ти благодарам, навистина ми значи. :)
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MJoka

    MJoka Нов член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво , ми треба помош за избирање подарок за дечко ми за негов роденден . Сакам да биде нешто што ќе го користи и ќе му истане во спомен . Фала ви
     
  6. Juuuuulie

    Juuuuulie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    ти знаеш најдобро тој што посакува и што му треба, карактер ова она, тешко е малце да погодиме ние тоа
    пример дечко ми обожава да слика и му купив адаптер за објективи, преминимално нешто ама во моментот му требаше и се радуваше како детенце :D
     
  7. Normina

    Normina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki na deckomi mu se blizi rodendenot pa sakam da napravam nekoe video so zaednicki sliki i nekoe pesnice vo pozadina ... Dali ima nekoja od vas sto znae nekoja prograba preku koja mozam da go napravam toa i da go prikacam na youtube ???
     
  8. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Дали имате искуство со принтаните чаши на среќа.мк ?? Како иде процедурата, дали сте задоволни од изработката и цените, плаќањето како се одвива?
     
  9. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Имаат продавница во ГТЦ, одиш, нарачуваш, плаќаш, и со сметката ја земаш чашата за некој ден.

    @Normina, http://minuteoflife.com/
     
  10. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Ааа епа океј, појасно ми е сега, а инаку како сте задоволни од изработката?? Какви слики се потребни за печатење, од апарат, телефон или не е важно. И каде поточно во ГТЦ се наоѓаат?
     
  11. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Во пролазот после Стопанска банка. Од усб ние печатевме, брзи се, добра изработка, само сликата да биде чиста и поголема треба..
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Lele lugje znaci nikakva ideja nemam, toa e strashna nekreativnost
    Razgleduvav po Temava ama nekako pRedlozite ne mi Se izvodlivi. Se ednoto isto Se povtoruva A dodusa pa za Masko I nema bas nekoj golem dijapazon Za pokloni.
    Zaedno Sme dolgo vreme, Se blizi rodendenot nEgov I Stv ne Znam so Da mu kupam. Parfem ne Zaso Sea mu kupiv Eden, kosuli maici I Toa ne zaso nema Da mu pogodam, Neam bas nekoj vkus za Tie Raboti. Mecki,srcinja, Torti I Albumcinja ne zaso nema ni Da go otvori ni niso, novcanik I Kais, saat sea mu kupija , romanticni veceri I seks ili bilo Sto Slicno vo domasna atmosfera ne zaso neame moznost za toa, hotel ili motel isto ne od odredeni Pricini. Neso So omileniot Klub vekje mu napraiv Za rodenden.upaljaci ili tabakeri Nekoi isto ne zaso Ke me Zapali Ako vidi upaljac, ne e pusac. Takvi i Love you, property of maicki, Bokserki, postelnini, pizami, navlaki sto use ne vidov ne mi se dopagjaat a I nema nikad Da gi oblece A I Sram Mi E neso Takvo Da poklonam.

    Sega vekje vrska Nemam So Da kupam. Se izvinuvam na dolgiot post I golemite bukvi, telefonot se svrkna. Baram neso so prifatliva cena do 1000 den. Ako imate ideja ke vi bidam blagodarna.
     
  13. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Зошто не го прашаш што му треба од околу? Прошетајте заедно низ продавници види што ќе му фати око.. Зашо ти е срам пижами да му подариш? :?: Или пак купачи.
     
  14. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Pa se utepav prasuvajki vika niso, ne znam,sto sakas toa... -.- i koga setame ako mu se zasvigja neso so prifatliva cena si go kupuva odma, a za alista vkusot ne mozam da mu go pogodam, bar do sega so sum mu pokazala, ne mu se svigjalo zatoa ne rizikuvam.Tie raboti ne znam nekako I ne mi se svigjaat a I znam deka nema da mu se svigjaat. Pizami uopste ne ni znae so se zs ne nosi, kupaci isto si ima a I nema da ide nigde za da mu trebaat... Milion zaso Ne, edno Da da najdev -.-
     
  15. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Оф, не знам.. Некој алкохолен пијалок со чаши можеби? Ако не сте малолетни секако :lol: Наочари за сонце, шешир, капче нешто..:?:
     
  16. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Ejj pa ne pie alkohol Ali saka da sobira takvi raboti. Lele ne mi tekna na toa. Da ne znaes mozebi kako se dvizat cenite poso I ja ne pijam pa ne sum zapoznaena. Znaci do 1000 I nekade kade ke.mozam da najdam maalecki sisenca takvi saka a i ogranicena sum do 1000 den. Po golemite marketi nema, sme.barale zaedno.
     
  17. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Има Алкотека после Грчка Амбасада, после кафичот Излет, а има и во Веро, Керфур.
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    Devojki ne znaev kade da go postavam prasanjevo pa mi tekna tuka..sekoja ideja e dobredojdena...rodendenski podarok za tatko mi? :)
     
  19. Sigma*

    Sigma* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Jas celo vreme tvrdam deka nekogash ne e vazhen podarokot tuku celoto toa vnimanie na negoviot den :) eve zaedno sme 4 godini, i za tie 4 rodendeni (ili znachajni datumi i bez povod) mu imam kupeno karikatura, omileniot parfem, kopachki za fudbal (mislam deka na ova najmnogu se raduvashe), mashinka za brichenje, "50 reasons why I love you", kupon preku Grouper za vikend vo Ohrid, koshuli i razni takvi maichki :)
    Sekogash odbiram da e praktichno :) premnogu vnimavam pri izborot na pakuvanje, nekako toa e prvo shto pagja vo ochi :)

    I sekako iznenaduvanjeto shto kje ni ostane vo sekjavanje :) go sobrav celoto drushtvo na negoviot rodenden na vikendichka kaj drugar, organizirav se od jadenje do pienje :)) iii samo go namamivme da dojde :) beshe povekje od iznenaden, ne znaeshe shto go snashlo :)

    I mesto klasichna torta - torta od svezho ovoshje :)) CAM00862.jpg CAM00861.jpg IMAG0136.jpg
    image-d8c7e09651d02b39836f081ebf1279407bc583be92f1c0c5e13672b16608f381-V.jpg
     
    Последна измена: 28 јуни 2015
    На Libera, cresa-jagoda, eloves и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски
    Феминки за два дена дена на дечкото му е роденден, но тој не е тука така да ми треба ваша помош како би можела да го изненадам таму пошо имам блиски луге таму и можат да ми помогнат.. :)

    Дали тоа да биде ручек со некоја моја порака или..
    Секоја идеја е добредојдена! :)