1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Се ближи роденденот на дечко ми, во врска сме пола година и сакам да му приредам некое изненадување. Многу ги сака минионс и сакам да биде нешто поврзано со нив.. ке сакате ли да дадете некој предлог?
     
  2. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Здраво ве молам да ми дадете некојаа идеаа за роденденот на дечкоми одиме 5 годинии сеа за два дена му е роденден му имам свее купено но тој сеа реши да го прави родеденот во двор кај него па што би можелаа јас да му однесаам во дворов да изгледа по интересно балони некојј или штоо?
     
  3. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски

    http://www.soveryblessed.com/2013/07/twinkie-minions-macaroon-krispie-treats-2.html
     
  4. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    и дали знаете каде можам да најдам криглии или пак страница од интернет за порачување
     
  5. Sigma*

    Sigma* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Vidov edna strana na fb za graviranje na chashi, krigli pa toa mi izgleda za dosta interesno ako e pivopiec :)
    Inaku stranata beshe neshto engraving, na vrv jazik mi e :D
     
  6. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски


    Ska engraving.... :D фала многу за помошта
     
    На Sigma* му/ѝ се допаѓа ова.
  7. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    А,зошто не му испечатите некоја маица со некој негова омилена реченица или омилен лик?
    Ефтини се маиците и печатењето не е нешто скапо.
    Мој предлог.
    :)
     
  8. Barbi22-

    Barbi22- Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Роденденот му е за неколку дена и планирам да му купам вино, лептир машна и часовник. Добра ми е идејава или?
     
  9. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Викенд за двајца било каде... нема да погрешите ( и добар секс). :) = идеален роденденски подарок!
     
    На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.745
    Ако е тип што носи лептир машна и часовник - тогаш супер! Интересно спакувај ги и плус картичка роденденска со твоја посвета дај му.
     
    На Barbi22- му/ѝ се допаѓа ова.
  11. glisa

    glisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    153
    Zdravo vo ponedelnik
    deckomi ima rodenden ....eden den pres toa znaci vo nedela ce go nosam na spa,turska banja i masaza...a drugiot den znaci denot na rodendenot vo Ponedelnik dakam da go nosam na vecera i normalno jas da platam...posle vecerata sakam da gi viknam negovite bliski drugari....sakam tie da mi pomognat da napravime nesto intereano so sto ce go iznenadime i ce mu dolaIme deka jas navistina go sakam....no sto da napravam so negovite drugari za da go iNenadime ve molam za pomos idei ce vi bidam
    Blagodarna....a i da imam edno na pamet da odime na nargile site zaedno, fatak so nas , lesnik vakvi raboti ... Ve molam
    Za podobra idea
     
  12. queen13_

    queen13_ Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    За некој ден правиме 2 месеци со мојот сакан ,па одлучив да му купам парфем и новчаник убав ,ама нели не треба 2 подароци па што да му докупам уште ?Ве молам да ми помогнете :D:wasntme:
     
  13. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.181
    Пол:
    Женски
    многу бабини деветини да не слушаш ;)
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.690
    Допаѓања:
    72.588
    Пол:
    Женски
    Kais :D ako ti e vekje sube samo 2 da nosis...
     
    На queen13_ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Секогаш кога купувам подарок за него, гледам тоа да е нешто посебно, уникатно или креативно, нешто што не може да го добие од било кој или да го најде било каде. Спрема тоа, јас сама си размислувам и смислувам однапред, а моите креативни идеи не ги кажувам на никој :P
     
    На Sigma* му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pala4inka

    Pala4inka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    9
    Пред два дена за роденден добив подарок сребрено ланче со привезок сино срце сваровски ... на истиот дечко за една недела му е роденден ... не сме сеуште во врска, но одиме кон тоа... Сега јас сакам да му возвратам на гестот и јас да му подарам нешто посебно. Ве молам за помош?
    Не ми давајте идеи за новчаници, рачни часовници, парфеми и се што е веќе видено ... Луд е по чопери, јапонски боречки вештини, самураи, аикидо, голем љубител на животни и бармен заразен со правење коктели? Дајте некоја оргинална идеа????
     
  17. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    na decko mi za prviot rodenden(od kako sme zaedno) mu kupiv saat vtorio imase set od novcanik prevrzok za kluc vrska kutiicka za kreditni karticki i mn ubav djemper a sega mu e rodenden i ke mu kupam narakvica zlatna:hug:
     
  19. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Се ближи роденденот на дечко ми, а јас некако без идеи што како... Малку ми е специфичен и му се немаше испуштено во последно време што сака па одамна ја меркав рамката и одлучив да ја пополнам со наши слики и да му ја подарам. Има кутивчиња од најлепше жеље и внатре ќе ставам од малите што ги имаат ( како ти амо што беа) и некоја порака исшкртана. :)
     

    Прикачени фајлови:

  20. Srce01

    Srce01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    23
    Предлог за некој убав "украс" што може да стои на биро во канцеларија на пример.?