1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. Olgitsa

    Olgitsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    797
    Ако кажам дека не е до парите (напротив) помалку бабарога ќе сум??
    Беше у стил ко не најдов ништо баш ко за тебе,. знаеш нејќам да купувам колку ради реда, кога ќе најдам нешто соодветно ќе ти купам.... И поминаа поприлично повеќе од пола година и ништо.
     
  2. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.410
    Па ќе биде глупо да не му купиш ти. Може за следниот роденден ќе надокнади за пропуштениот.
     
  3. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    И јaс би се нaлутилa. Јaс премнoгу внимaвaм нa вaжни дaтуми, зa сите блиски личнoсти, a не пaк зa дечкo ми. Зa негoвиoт рoденден мислaм три месеци oднaпред и секoгaш гледaм дa е нештo oригинaлнo, прaктичнo и нештo штo oдaмнa гo сaкa. И нa крaј дa ми кaже зa мoјoт рoденден oнaкa нoншaлaнтнo декa не знaел штo дa ми купи? Имa мнoгу дa се нaвредaм. Зaтoa штo тoa не е дo финaнсии, не е дo тoa декa нaвистинa не знaел штo дa купи, туку е дo тoa декa не се зaмaрa, не сaкa дa се труди и не му е битнo. Јaс би билa зaдoвoлнa и дa ми пoдaри еден букет нaбрaн oд дoмaшнa грaдинa или пaк нa еден лист дa ми нaпише штo чувствувa зa мене... Не знaм, нештo, сaмo дa знaм декa му е битен мoјoт рoденден, декa сум му битнa јaс. Нaпрaвил нештo, се пoтрудил, гo вклучил мoзoкoт зa мене и мoјoт ден.

    Јaс би купилa пoклoн зa негo иaкo oн мене не ми купил. И индиректнo би му нaпoменaлa декa мене рoденденoт негoв ми е битен и гo сaкaм, пa зaтoa се пoтрудив дa гo изрaдувaм. Дa се пoчувствувa мaлку грдo. Лoшa сум знaм aмa јaс не би гo oстaвилa тoa туку тaкa.

    И не мешaјте сегa ментaлитет, финaнсиски прoблеми итн. Збoриме зa oднесувaње без вaквa причинa.
    Сaмo дa ви кaжaм кoгa се сaкa се' се мoже. Зa еден рoденден нa дечкo ми бев вo премнoгу гoлемa финaнсискa кризa. Некoлку месеци пред рoденденoт ги сoбирaв ситните пaри пo дoмa зa дa мoжaм дa купaм пoдaрoк, a дa не бaрaм oд мoите. И сoбрaв дa ви кaжaм дoвoлнo зa дa купaм еден дoбaр, скрoмен пoдaрoк.
     
    На Name, Ane-Goki1, Dennings и 3 други им се допаѓа ова.
  4. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    има преубави сребрени белегзии и не се толку скапи јас му имам на дечко ми купено 1500 беше некадее..можеш и да си видиш такви да разгледаш оти имам слушано бабини приказни дека не се давало злато на дечко . но сепак си знаеш ти :D
     
    На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Na mojov mu e za mesec ipol rodenden i uste sea mislam sto da kupam, sekogas gledam da e nesto prakticno i originalno.
    Obicno idei mi idat koga ne treba :D
     
  6. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    што би ми препорачале да му купам на дечко ми за роденден ..му купив лани џемперче...сега не знам
     
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Devojki se blizi rodendenot na decko mi i sakam da mu priredam edno iznenaduvanje. Toj obozava blago pa sakam na kapkejks da napisam "Srekjen 26 rodenden te sakam"
    znaci na eden kapkejk edna bukva i na sekoj kapkej po edna svekjicka :D
    vino i na krevetot da rasfrlam listovi od rozi i sekako karticka so poraka.

    Me interesira dali e dobra idejata ili e malku detska?
    Ako imate nekoja ideja slobodno pisete
     
  8. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    зошто не се дава злато?
    Ај за саат знам ама за злато прв пат слушам.
     
  9. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
    Браво мор комшике, преубаво си измислила за да го изненадиш либето. ^_^
    За мене, воопшто не е детско. Баш е убаво тоа да си прославите со вино и со нафрлани листови од рози. Супер ти е идејата. Нема нешто повеќе романтично од ова. :wasntme:
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. xxxm

    xxxm Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Здраво.
    Сакам да направам некој подарок мислам лично јас нешто да направам да биде да кажам така оригинално,мало,а значајно...Не ми текнуваат моментално некои добри идеи..
    Планирав од платно да направам срце ,и после да напишам нешто на него. Дали е добра идејава? И ако има некој нешто да надополни нека пише или пак знае нешто друго што би можела да го направам.
    *Инаку да напоменам не е за роденден,онака сакав јас,но не можев да најдам соодветна тема само за подароци,,се извинувам.
     
  11. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Супер ти е идејата воопшто не е детска но да не заборавиш и себеси да се подготвиш хехехехехе
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Toa e prvo na spisokot :$
    Se resiv namesto kapkejs da bide torta, povekje kje se izraduva :D
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  13. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми сме во врска 2 месеци и деновиве му е роденден ама немам никаква идеја што да му купам... Ланчиња, белегзии, шалови, ташни такви работи не носи, па немам никаква идеја што да му купам.. Сакам нешто интересно, корисно, убаво.. :^)
     
  14. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Секс играчка е интересно, корисно, убаво ......... Во друг случај би ти го предложила се она што ти си навела погоре дека не носи т.е сака ...така да ова ми дојде на ум ...за двајцата е ова идеален подарок :D
     
  15. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    На мм за 1месец му е роденден,сакам да му купам паричник зошто овој стариов му е веке за во канта,ама сакам од Мона,па ме интересираше кога беа попустите пред или после Н.Година?
     
  16. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    И јас исто ќе земам деновиве од таму. Само да смислам со што да искомбинирам. За попусти се' уште не знаат ни они. Меѓутоа цените се движат од 1700-2300 денари. Убави кожни новчаници.
     
    На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
  17. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    танк ју
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Soncka :)

    Soncka :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    На мојот сега на 1-ви му беше роденде и му купив тренерки од Адидас и многу му се свиѓаа. Денес по пладне пред да одиме на работа бев кај него и си ги облече, срцка ми беше во нив. Среќа што му ги погодив хаха :D:D
     
  19. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Еве дел од мојот подаρоκ :wasntme: (не ги гледајте цветчињата на κутијата, едвај и таа успеав да ја најдам :tmi:)
    Благодаρам @Lady Phoenix за идејата :hug:
    untitled.JPG
     
    На mimi****, mila89, Independiente и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    IMG_201512347_0322.jpg
     
    На mimi****, Sesil, Independiente и 6 други им се допаѓа ова.