1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Роденденски подарок

    доколку си за долен веш би ти препорачала extreme intimo outlet има прекрасни и многу шашави маички и гаќички,а нема да те кошта многу скапо,башка мислам дека не е битно дали е од новата колекција нели? ;)
     
  2. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Роденденски подарок

    а да исто има и интересни часовници на casio што и не се многу скапи,затоа што јас лично сум манијак по тоа и баш денес ги гледав има многу интересни од 2 500 па нагоре 3 300 ден такви цени интересни сега пред матурските не се пропуштаат башка имаат добри машини и модели за сечиј вкус ;)
     
  3. alison

    alison Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    8
    Роденденски подарок

    ајде како и сти еве и јас.. девојки помошшшш дајте некој предлог,. на дечкоми му е род у скооо нз што да му земам.. :/ тој па пустиот све има.. неможам ни саат да му земам ни боксерици ни мечињз ни ништо... :с сакав да му земам кученце од расата он што ја сака ама некако ми пропаѓа тој план... бидејки он кога сакаше да си го купи неговите се двоумеа.. :/ и сеа не би можела.. што ако не им одговара ... :/
    лошооо.. а кога ке го прашам.. он вика ништо не сакам.. како и секое машкоо.. имате некој предлог за нешто необично а сепак значајно и посебно.. :))) поззз :****
     
  4. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Роденденски подарок


    Нема врска дали е од нова или стара колекција битно е да е интересно:) Фала за идејата, само ако може да ми кажеш каде се наоѓа продавницата:)
     
  5. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Роденденски подарок

    во тц Соравија најгоре по скаличките ке видиш или ако не кога ќе влезеш доколку не се снајдеш на самиот почеток има табла и пишува секоја продавница каде се наоѓа..позз и убаво да си поминете па да пишеш сто си одлучила да земеш и како му се допаднало :D
     
  6. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Роденденски подарок

    Па види во принцип сите имаат боксерици. :D Зависно од тоа до која цена размислуваш. Можеш карикатура да му порачаш, колан од DC на пример, или пак нешто симболично како вино, или добро виски па да му честиташ на твој начин, како што знаеме ние женските. :)
     
    На alison му/ѝ се допаѓа ова.
  7. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Роденденски подарок

    Зависи колку долго сте во врска...на почеток на врската ќе чуеш дека нешто му се допаѓа и купуваш,тоа беа оние класични работи-а и за машко нема баш избор :) сум давала све-блузи,парфеми,кошули,пижами такви ствари и секако додатно-рамки ,украси,еднаш му направив дневниче со љубовни песни и наши слики-ама ова за валентин мислам беше :?:
    Сега после 7,8 год заедно секогаш се прашуваме или си даваме пари или си бираме што...еве минатата недела му беше роденден и му купив бонбоњера бајадера со црвено вино александрија и две убави чаши за вино-од оние големите, и во кутивче му ставив пари :whew: :lol: Сега за викендот планираме да направиме романтика со винцето и чашите,баш убаво ќе ни дојдат....инаку ништо повеќе не би го израдувало од роденденски секс ова важи за сите ]:)
     
    На Hopeful и alison им се допаѓа ова.
  8. alison

    alison Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    8
    Роденденски подарок

    епаа во врска една година.. па и кај нас беше така на почеток...
    иначе ств нз што да му земам.. ова со виното е убав предлог.. хахаха за сексот има време :)))
    јас секогаш добивам скапи поклони од него.. и сеа ништо да не му купам ми е глупаво.. :/ :(
    а и да за машко е малку проблематично.. нема ништооо.. за женско ај има мн.. пфф...
    еее да ама сакав да кажам ја ќе видам некои убави боксерици и ке му ги покажам и он одма ке почне леле немој ни да си помислила долен веш никако.. бла блаа.. :/// .........................
     
  9. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Роденденски подарок

    ^ епа тогаш купи ми црвено винце со убави чаши па ќе ги чувате до моментот кога ќе се случи битниот момент :lol: :P и дај му пари ;) па ќе одите заедно да си избере што му се допаѓа :)
     
  10. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    А парите на рака да му ги даде или да му ги префрли на трансакциска. Боже глупости на дечко ќе му дава пари за роденден. Хаха ( Освен ако не напишал на поканата, подарок во плико). Боже колку години имаш ти?
     
  11. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Роденденски подарок

    Па што ако му даде пари а?или да си излезат заедно и да му купи што му се допаѓа...?јас со дечко ми така си правам заедно си бираме што ќе си купиме...а кога си веќе паметна дај и предлог,а не да коментираш нешто како да кажеш |( бог да чува
     
  12. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Роденденски подарок

    ---Незнам што најде девојката толку страшно во тоа да си одбере сам дечкото за роденден нешто што ќе му се допаѓа одпарите на девојката :^) и двајцата ќе бидат задоволни..уставри кај сите така подолги од една година врски-така се функционира,сите си се договараат околу поклоните иако не е нкоја битна работа,во почеток на врска се трудиш да го изненадиш со нешто,ама после некоја година некако сите изненадувања ти се потрошени па парите и спрема мене се најдобро решение....јас секогаш со мојов си искачаме пред роденден и ќе си избереме нешто,или претходно ќе му купам нешто пример ако сме на свадба и му треба кошула-ќе му речам- ќе ја купам јас за роденденот твој,а кога ќе му биде роденден ќе му подарам некое бонбоњерче ,боксерчиња и така
    Инаку ако дојде редов да се напаѓате за роденденски подароци ОМГ...Баба дара ако некој си го кажал своето мислење или како прави со дечкото-не му се ругај одма,со такви иронии,многу невкусно од твоја страна :puke: да земам сега јас само да се потсмевам на твоите мислења а ништо соодветно да не кажам...ако си огорчена на нешо друго,најди си друго решение :fubar: :x
     
    На elinela му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Роденденски подарок

    Јас најмногу сакам да подарувам облека :) Тоа му подарувам на дечко ми.
     
  14. vvendetta

    vvendetta Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    14
    Роденденски подарок

    Скоро една година сме во врска и во недела му е роденден на дечко ми. Се двоумам мегу каиш, кошула, обетки. Ве молам за помош околу изборот или ако имате некој подобар предлог, може и повеке работи да му купам
     
  15. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Подарок за љубениот

    Јас му купив за неговиот роденден торта во форма на срце прилично беше голема, беше чоколадна а од горе беше цела со црвен локум и мали бели срциња од локум ...Тората беше :x :inlove: ПРЕУБАВА !! Секоја чест !!.. Му купив една сребрена алка и една честитка.. Сето тоа го запакував така симпатично и му напишав нешто од срце .. Тората ја украсив со мало факелче :) Ит вос амејзинг :inlove:
     
    На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Подарок за љубениот

    Поклонот пред се зависи од неговиот карактер и од тоа што тој сака/не сака. Пример на некој што не гледа фудбал не можеш да му купиш дрес итн. Значи ти сигурно најдобро го знаеш и знаеш што му прави ќееф. Инаку можеш да му купиш убав рачен часовник, паричник, капа ако носи, некоја сребрена алка со кожички што се тие.. сепак ти најдобро си знаеш. :)
     
  17. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Роденденски подарок

    Девојки премногу ми е потребна вашата помош...бидејќи на брат ми му е дипломска и роденден за некој ден....мене очајно ми требаат идеи за што да му купам ...сакав и да ве прашам дали знаете продавници кај што се продаваат постелнини од фудбалски клубови...поточно за Барселона? :?: Ве молам девојки...потребни сте ми ! :(
     
  18. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    Роденденски подарок

    Сакам да ве прашам колку би ме коштало златен синџир?
     
  19. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Роденденски подарок

    Мислам дека се над 10 000 ден
     
  20. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Роденденски подарок

    најдобро пари ..нема шани да промашиш ;) ;)