1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Никола Карев“ - ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Night.Wish, 27 март 2011.

  1. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.290
    Пол:
    Женски
    Ај ве молам ако незнаете не зборете глупости! Не е точно дека ти требат врски за во Карев ако си 5.00, па и нешто пониско. :^)
     
    На Sm1ley му/ѝ се допаѓа ова.
  2. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Ти таму учиш или некој твој познат ти кажал!? Јас знам дека со 5.00 ги одбивале дури и било најврскаџиско школото. Кога сакав да се запишам ми викаа не се запишувај таму ќе се разочараш, ги буткаат со врските. а ти немаш врски таму. Јас не им верував воопшто, како тебе, сите ми викаа да не одам таму. Но подоцна поверував и сватив дека е тоа навистина така. Дознав многу работи од мои пријатели па дури и од наставничката на брат ми која ми кажа многу примери. Гледам имаш 17 години па сигурно збориш од искуство, како било во минатото пред 2-3 па и повеќе години. За една година школото се смени, скрос! Велиш дека незнам, но сигурно ЗНАМ чим така кажувам. А што и како и од кого знам моја работа!
     
  3. choko

    choko Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    324
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Е Карев да беше единственото школо со врски добро ке беше , верувај секаде ги има таквите ..
     
  4. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Е Карев да беше единственото школо со врски добро ке беше , верувај секаде ги има таквите ..[/quote]

    Точно, во пρаво си, поготово во медицина κолκу ги има. Од мој κлас најслабите 6-7 ученици со 3јκи на во медицина ги пρимаа зошто вρсκи им била диρеκтоρκата, наставничκата, петκо, станκо... Сегде ги има...
     
  5. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.290
    Пол:
    Женски
    Не учам во Карев ама имам премногу другарки и познаници што се запишаа таму. Сите си беа 5.00 и си влегоа без никакви врски!
     
  6. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Епа таκа збоρот ми беше, ќе те пρимат со тешκо сρце неκаκо со 5.00 κолκу да не испаднат ептен пρоѕиρни , ама аκо имаш 1-2 четвоρκи тешκо тебе, збоρот ми беше деκа тие κои влегле без вρсκи биле ептен добρи ученичκи со 5.00 и се многу поρетκи, сеκој втоρ е со вρсκи. Мило ми е што влегле без пρоблем твоите дρугаρκи, се надевам деκа нема да имаат пρоблем пρи уписите и дρуги на κои им е желба да се запишат таму. :?:
     
  7. Adriana99

    Adriana99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
     
  8. choko

    choko Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    324
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Многу добра професорка е , моеш да научиш многу кај неа на час. А и не е нешто престрога за оценување :) Иначе предава и компаративна книжевност али тоа само у четврта го имаат (јазично-уметничко А подрачје) :D
     
  9. angela999

    angela999 Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    4
    Тие што учите во школово кажете ми ги вашите забелешки, дали ке зажалам таму ако се запишам? :)
     
  10. Amo.la.moda

    Amo.la.moda Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    10
    Бегај спаси се! Мој совет е да не се запишеш најубаво оди во Орце билингвална или некое од полесните училишта.Тука правиме по 3 теста на ден а 7 во цела недела а да не ги спомнувам и испрашувањата.Ако ова можеш да го постигнеш тогаш запиши се. :)
     
  11. angela999

    angela999 Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    4
    Vo Orce Nikolov ke se zapisam, a planirav vo Karev ama se predomisliv, i co posledno vreme slusam mnogu zalbi vo vrska so skolovo pa taka da.. kako sto gledam ne ste zadovolni ? :)
     
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Де бре па и вие, што го напраивте школово. :D
    Не е до толку тешко. Читам некои тука правеле три теста во еден ден. Да, вистина е. И јас имам правено, и тоа неколку дена по ред. Ама признајте. Дали претходно сте ги одложувале тие истите тестови? Или пак така ви ги закажале? Бидејќи ние многупати сме презакажувале тестови (речиси да нема тест што немаме одложено), и премногу ни дозволуваат професорите. Така што не е нивна кривица, ако ние одложуваме еден тест три недели по ред. :!:

    И се' зависи од тоа ти како ќе се претставиш пред нив, на ПОЧЕТОКОТ. Каков впечаток ќе им оставиш. Верувај ми, ако увидат дека си трудољубива, дека се трудиш, многу лесно ќе си поминеш. Нема да имаш потреба од апсолутно никакви врски. Само лошото е што кога ќе видиш на крај дека некој што воопшто не се трудел, а има приближно оцени како твоите, е фрустрирачки. Ама па сеа тоа е, секаде го има... :)
     
    На Sm1ley и Smurfette.M им се допаѓа ова.
  13. meliboshyo

    meliboshyo Нов член

    Се зачлени на:
    6 мај 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Eve i mene me primija pa site godini sum 5.00 osven 7mo 4.74 taka da ne zborete gluposti na pamet
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    И мене ме примија. :) Инаку да си прашам јас, 1ва година се заедно во смена со 2ра година ? :)
     
  15. Dimkovska123

    Dimkovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Сега се заменети. Барем така класната ми кажа, дека 1ва и 3та заедно, 2ра и 4та заедно.
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  16. macka5

    macka5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    307
    Да сменети се , така и нас Ела- класната ни кажа. Инаку сеа сум за втора, а во прва ми предаваше Снеже-македонски , која ќе ми предава сеа , како е кај неа ?
     
  17. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Сите 4 години бев 5.00 и за тоа добив пофалница на крај, без никакви врски и само со мој личен труд.

    Така да и да поминуваат некои со нечија помош (што не е ништо чудно и невидено и во другите средни и во било кое време, не само тука и не само сега), тоа не влијае на тие што немаат помош и не им ускратува апсолутно ништо, без гајле затоа ви го споделив моето искуство.
     
    На Sm1ley му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Многу се двоумам околу тоа каде да се запишам... сега ми се уврте Никола Карев. Дали мора обавезно да се носат униформите? А професорите строги ли се? Ако би се запишувала кој би можел класен да ми биде?
    Како што рачунав би имала околу 74 бодови. Би ме примиле?
     
  19. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Anybody? :D
     
  20. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    Униформите демек мораме да ги носиме а искрено никој не ги носи.Професорите не се толку строги ,барем тие мене што ми предаваат се баш добри а инаку има и разлика бидејќи не предаваат скрос исти професори на германските и француските паралелки али во глобала се океј и уште ако им се истскнеш на почеток и им ги научиш финтите ќе немаш гајле.Класен не се знае кој може да ти се падне,а за тоа со бодовите зависи али најверојатно би те примиле ☺ Се надевам дека ти помогнав, и уште нешто дружбата у Карев е многу добра
     
    На Valencia му/ѝ се допаѓа ова.