1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Никола Карев“ - ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Night.Wish, 27 март 2011.

  1. Sasha Fierce

    Sasha Fierce Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Деца од лично искуство , не гледајте професорите по македонски да не ви даваат многу лектири да читате вака така...би требало да биде спротивно пошо еве ја сум матурант у Карев до 3 година имав професорка шо не се занимаваше со лектири,и сеа ете ја другава у 4 ке не мрдне психички и плус ова ко лош крај е тоа шо лектирите баш ке ви требаат за полагање матура македонски....
    И ПЛУС ПРАШАЊЕ ЗА ТИЕ ШТО ЗАВРШИЛЕ ВО КАРЕВ ако има некој да ми раскаже на кратко шо се дешава од второ полугодие па натака со матурантиве , кога сликање ,кога проектна ?? :)))
     
    На Rirri му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mademoiselle5

    Mademoiselle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2015
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Крaј нa мaрт,пoчетoк нa aприл и зa двете,ќе ви кaжaт рoк зa прoектните(иaкo дo сегa требaлo дa известaт).
     
    На Sasha Fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mylifeasana

    mylifeasana Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Која година си? Ме интересира на која година е Ела класна 8-|
     
  4. Mademoiselle5

    Mademoiselle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2015
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    @mylifeasana ако не се лажам,класна е на трета година.
     
  5. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    ^^ Да, на трета година е.
     
  6. Goody

    Goody Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    @Valencia
    Тони Николовски(иновации и претприемништво)- цар човек, голем шегобиец. Кога ви се работи работие, кога не- сите по ред го масирате по грб. :rofl: најозбилно ќе ве тера да го масирте

    Ехее, се изнапишав, се изнапишав... ама се надевам дека ќе има помогне барем колку толку на полуматурантите. Бидејќи и јас лани овој период бев цела во прашалници што, каде, како, зошто.. 8-|


    Ако се запишете во Карев, нема да згрешите! (fingers)[/QUOTE]


    Прв шат слушам за ваков предмет иновации,веројатно е нов.А редовен ли ви е? или изборен?
    Ние имавме кај Тони изборен бизнис и економија човекот е нај лагано створење:D Обавезно не пушташе порано или воопшто не го држевме часот,а некогаш не носеше и на сладолед во лептокарија.Сакав да кажам дека испадна многу фер,матурската проектна ми беше кај него запишана и многу ни помогна ,ни кажа кои прашања ќе ни ги постават и тие се паднаа.ептен ни ја олесни работата..
     
  7. Sasha Fierce

    Sasha Fierce Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Уште едно прашање , одбрал ли некој историја проектна мене Борче ми е ментор али коа ке бранам ме фаќа страв од Марица , има ли некој искуство со неа ?
     
  8. 95Yolo95

    95Yolo95 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,лично се интересирам за оваа гимназија.Планирам или во Карев или во Георги да се запишам.Е сега прашањето ми беше каде би поминал полесно француски,буквално труп сум..Некој со искуство?
     
  9. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски

    Прв шат слушам за ваков предмет иновации,веројатно е нов.А редовен ли ви е? или изборен?
    Ние имавме кај Тони изборен бизнис и економија човекот е нај лагано створење:D Обавезно не пушташе порано или воопшто не го држевме часот,а некогаш не носеше и на сладолед во лептокарија.Сакав да кажам дека испадна многу фер,матурската проектна ми беше кај него запишана и многу ни помогна ,ни кажа кои прашања ќе ни ги постават и тие се паднаа.ептен ни ја олесни работата..[/QUOTE]

    Мислам дека ни е изборен(наметнат ни е), дека и во деветто имавме исто така иновации, а инаку имаме часови во четврток последен час само кога сме прва смена. И тоа секогаш не' пушта да си одиме.
     
    На Goody му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mylifeasana

    mylifeasana Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Само научи ја убаво презентацијата, стави повеќе слики, некое видео и не се секирај. Изгледа строго ама срце жена е. Со среќа;)
     
    На Sasha Fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  11. dontgiveaf

    dontgiveaf Нов член

    Се зачлени на:
    22 март 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дајте ми пасворд од ви фи то
     
  12. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    За во втора година избрав Говорење и пишување... сакав на латински ама некако ме предомислија. Мислам дека згрешив што не отидов латински ама ај.

    Што се прави на тие часови? Кои професори би ми се паднале и дали се оценува тој предмет?
     
  13. filozof4e

    filozof4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Е богами си згрешила, посебно ако планираш да бираш општествено А или јазично А таму баш имаш латински, посебно во јазично ќе имаш и во 4та година.
    А за говорење и пишување, немам искуство :)
     
  14. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Леле а јас сум решена за ЈУА :| не може да идам на ЈУА со говорење и пишување во втора?
    Или само дека ќе имам основа за во четврта?
     
  15. filozof4e

    filozof4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Супер, ЈУА ти е одличен избор. Не, нема врска, секако дека можеш да одиш. Во трета почнувате со изучување на латинскиот јазик од самиот почеток така да нема да имаш проблем. Посебно ако ти одат изучување јазици и ако те интересира. :)
     
    На Valencia му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Добро што и е проблемот на Јованка?

    Ни испонареди таму кецови и двојки и си земала одмор.
    Па сега ли се зема одмор бе? Дали е таа нормална? Имав 3 на тримесечие, има шанси 4 да ми стави за на крај?
     
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Јованка е посебен случај. Најпосебен. :D Колку и да ја бркаат, никогаш нема да се тргне од Карев. Не сум ни слушнала за некој друг професор што има толку отсуства. Никогаш не ни знаела да предава, само се вади со нејзините вртелешки. Да ја прашаш за задача од збирка, ќе се збуни цела.
    Во четврта година немавме учебници, а камо ли тетратки по математика кај нејзе. Постојано се закануваше со ќецови, а на крај сите што имаа ќецови добија 3ки. Ги жалам тие ученици кај што им „предава“. Никогаш нема да добијат знаење од нејзе.

    Инаку си прашала за Говорење и пишување. Немај гајле. На почетокот има тестови, со не многу обемен материјал. После тоа си пишувате говори за некои поактуелни теми, ама ништо страшно, си го зимаш листот и гледаш колку е можно поубаво да испрезентираш. За разлика од латински, помалку ќе се замараш. И онака си го одбрала за во трета, ако доволно учиш тогаш, можеш слободно повисока оцена да извадиш. :)
     
    На Valencia му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Официјално Јованка си замина од Карев. Не' остави на недела дена пред крај и поштено не' зду*и.
    Дојде нов професор и правиме тест во среда. Браво :clap:
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Тестатори ми се Снежана Станкова и Елеонора Симоска... какви се на екстерно? Може ли помагање?
     
  20. CutiePieMarzia

    CutiePieMarzia Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Видете феминки, јас денес се запишував но имам информација преку врски дека нема да влезам во средното каде што конкурирав. Имам 67 поени, многу се каам затоа што уште во основно попуштив со учење. Но што е тука е, мислев дали би ме примиле во Карев утре ќе одам да пробам да се запишам?