1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Никола Карев“ - ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Night.Wish, 27 март 2011.

  1. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Јас сакам само со 2 другарки да се паднам од основно, другите замараат страшно :lol:
    ако се паднам со една Марија е тогаш ќе биде страшно :worried:
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    И јас сакам со две од основно. :| :rofl: И уште некои.. другите не ми прават баш мерак.. Ама што е тука е. :) Не се прашуваме ние. х)
     
  3. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    сигурно ќе се паднете со некој што учел во истото основно школо како и вас , значи сигурно! :!: Едни другарки што учат во Карев а завршија кај мене во школо ги ставиле од 20 деца од исто основно, 10 во еден клас , 10 во друг за да не се мачат во повеќе класови да ги стават.
    И јас сакам со една другарка да се паднам, ако не се паднам ќе се префрлам во друг клас! :)
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    ^Девојчиња, јас кога учев се паднав само со 1 од мое школо, а бевме 36, и во другите класови така беше, баш бевме мешани и баш не ги ставаат барем не дотогаш од исто школо во ист клас, туку ги мешаа најмногу што може освен во 2ката памтам беа 4-5 деца од исто школо. Може ќе ви се погоди да се паднете со повеќе од своето основно, ама барем во Карев не ги местат намерно така, туку напротив. И да се префрлите не може туку-така, другарка кога се префрлаше во мојот клас и рекоа дека мора да најде некој со кој мора да се замени, таа да дојде во мојот, а друг од мојот да оди во нејзиниот клас, за да не дојде до дисбаланс во еден клас 35, во друг 37. Вие мислите така е тоа, да беше така еден клас ќе имаше 40 души, друг 20. Значи може да се случи да се префрлиш и без да најдеш замена, ама потешко е така, затоа прашајте па ако ви речат да си побарате, барајте и не се срамете. Класовите барем досега се со по 36 ученици, ептен ако се отпишуваат стига до 31-32 и подолу не одело, порано бевме 8 класа, па од поголема заинтересираност направија лани и 9ти клас.
     
  5. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Ама француска паралелка се 2 класа така да ние од мој клас сме 6 деца па вајда нема само јас да бидам у другиот клас :?:
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    И од мое одд. има 6 деца, а од другите уште 5 деца. Вкупно 11. Ваљда ќе се паднам со некое, дека има само 2 класа француски. :?:
     
  7. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Ќе се видите на список кој клас сте и ке влезете во холот, и ќе каже директорката ќе збори нешто ова она, и ќе се слушнете коа ке рече пр. I-4 одете по класната и ке ја видите и она ке ве однесе.Ништо комплицирано :) А ако сте француска, тогаш сте I-7 или I-8 :) последните класови се француски :)
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Еј па така кажете бее, ја мислев германски зошто општо Карев е германска во моја генерација 6 и 7 се француски, а 8 мешана. Е откако има 9 класа не сум се интересирала како е. Штом сте француски, доста поголема е веројатноста ;)
     
  9. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Да не бил некој деновиве до Карев да види за списоци?Јас планирам да одам во четврток :)
    Исто така сакав да прашам дали сеуште важи тоа 1 и 3 во смена, и 2 и 4 во смена?(се надевам дека уште важи :tmi: )
     
  10. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува толку рано. :?: Дека наставниците доаѓаат после 15ти.. Другарка ми се јави таму негде кај 10ти и и рекле ќе има после 20.. Ама сепак првери. :)
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Ја ќе поминам после и ако има нешто ќе ви кажам али не верувам :)
     
    На Elennaa и IndieGirl им се допаѓа ова.
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Важи, не сум слушнала за никакви измени, порано бевме сите генерации иста смена, па после тоа сменија вака. Не се знае, нова директорка - нови правила може да има, откако сум запишана до ден денес доста измени има, и директорки се менуваа, ее во 1ва и униформа мроав да носам, на врата не ме пуштаа иначе. Ех, шетавме и по училници, па седевме само во една училница, па пак шетавме и ете 3та ја завршив во една училница. Којзнае како ќе биде од септември, се е можно, не може да се претпостави, ама како и да е.
    Јас завршив со 2 смена лани, значи по правило од септември јас треба да сум 1. Ама затоа што не сум во смена со првачињата, тие по правило секогаш треба да се 1, јас ќе бидам 2. Ама и за тоа ќе бидам известена :geek:
     
  13. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    Абе пак се сменила директорката? На вести кога кажуваа за овие што полагаа матура вториот пат, покажаа една друга и одоздола пишуваше директорка на Никола Карев. :^)
     
  14. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Да да, не е Мери више сеа Бети се вика, од страна е не е професорка во Карев. Мери срце, ќе видиме новава како ќе се покаже.
     
  15. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Вчера зборував со другарка што учи во Карев, пред 2-3 дена со класната зборувала и ми кажа дека сигурно си останува 1ва и 3та у смена а 2ра и 4та. Исто така ми кажа дека Саракинова нејверојатно нема да и предава туку Мери. И ми рекоа дека 1-1 и 1-2 биле "најдобрите класови" и таму ги ставале тие со подобри оценки или не знам што и на тие класови класни биле некоја професорка по македонски и професорот Венцислав по физичко.. Мене ми е страв да не не се паднам со другарка ми :worried: Како и да е во петок одам да ги видам класовите, ми рекоа дека до тогаш сигурно ќе бидат објавени(ако не се веќе објавени) :)
     
  16. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Јас вчера поминав и немаше ништо иначе слушнав дека пак ќе имало униформи и дека ќе биделе 1ва и 2ра, 3та и 4та во смена али незнам ќе видиме во септември :D
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Мене лично не ми смета да носиме униформи, а инаку за ова со смениве 99% било сигурно дека така ќе си остане како што било, нема промени :)
     
  18. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    И мене не ми сметаат многу униформите.. Иначе и мене ми е страв, да не не се паднам барем со една другарка... А како што прочитав имало 2 по француски, и еден мешан. :worried: Значи до петок сигурно ќе има објавено, супер. :rofl:
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Дечки, а до утре ќе има издадено, или до другиот петок, со кого ќе се паднеме во клас?? :) Дека далеку ми е Карев, да не одам утре по топлото за џабе. :$
     
  20. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Нема ни една што ќе учи германски од тука? :)
    А какви се униформите? :?:
    И сеа викате на 1ви внатре во холот се влегува, а? :wasntme: