1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Моментот кога ќе добиеш некоја информација и ќе ти речат: Не знаеше?
    Епа да, јас баба Ванѓа сум сигурно. |(
     
    На cresa-jagoda, Gea и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  2. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Многу ми е мерак кога ќе видам дотеран пар, колку само складно и убаво изгледаат, за воодушевување :)
     
    На sweet-cherry, Umbrella22, feminium и 11 други им се допаѓа ова.
  3. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Предобро искористен одмор, фамилијарно во Грција. Подобро и не ни било бидејќи ова ни е прво доживување надвор од нашата земја со сестра ми. Ни се остануваше и повеќе али тоа е тоа.
    Клапната од долгиот пат останува само да си легнам и ништо повише. :)
     
  4. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Недела дена ми беше исклучен мобилниот. (па ме мрзи бе да го барам пуњачот!) :rofl:
    И пред некој ден го пуштам... и наеднаш фрчат пораки, јаооо. :rofl: Кога тоа што да видам...
    Ви благодариме на уплатата од ***. :D Вашата сметка за овој месец изнесува ***. Имате 3 пропуштени повици од мама. И чат/пат некое мејли. :emo:

    Значи колку сум барана, еј. :rofl:

    Ахааа, и да знаете какви баклави сум јаделааааа. :devil: А денеска ми се истури шербетот на гости, лом се направив. Али кога ти даваат баклава, треба и нож да ти дадат. :wasntme: Сечи со вилушката, сечи... тоа баклавата наеднаш рипна. :D Така е кога ќе се најде некоја фатена во рацете, ко мене. :rofl: Е па сеа, да сме живи и здрави. :D
     
    На Mahidevranfan, cresa-jagoda, QueenElena и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    Не е разделбата таа која боли,болат чувствата од минатото...
    Боли прегратката која можеби е последна.Болат празните зборови,кои се трудиш да ги запомниш засекогаш! Боли ноќта,ладниот ветер,судбината што се раздвојува!
    Спомените кои ве тапкаат по рамо,те фаќаат за рака и тераат да гледате назад!
    Не,не е разделбата таа која боли-боли крајот.
    Збогум вујко,збогум. ;(
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  6. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Шо ми требаше цел ден да спијам..и што ќе правам цела вечер,ко за беља дечкото со другарите ќе се собирале,другарките која на каде,јас дома ќе си играм жмурка,па да е уште по монотоно надвор врне ли та врне..шта чеш пиши пропало!
     
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам дека конечно си ги спакував куферите. Конечно гледам се спремно и само се чека времето за тргнување.
    Епааа даааа, одимеее
    [​IMG]
     
  8. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Да живееш со сомнеж, според мене, е најтешката и најисцрпувачка работа на светов.
    Несигурна сум.
    Се` е во ред. Немам никаква причина за сомнеж, но нешто од внатре секој ден се` повеќе и повеќе ме јаде, а некој внатрешен глас ме убедува дека нешто не е во ред и ме тера на расправија.
    Секогаш кога коцките конечно ќе се наместат и кога работите ќе почнат да се одвиваат во најдобар ред, јас како за инат (не) свесно ја расипувам цела работа.
    Не знам до кога ќе биде вака, само знам дека од ден на ден се надевам дека ќе дојде денот кога ќе оладам и нема да ми биде гајле за ништо.
    Искрено, им завидувам на луѓе на кои уво ги боли за се`и кои смирено ја прифаќаат секоја ситуација во животот.
    Јас, немам трпение.
    Сакам се` да се случи наеднаш. Незадоволна сум. Ненаситна.
    А знам и свесна сум дека за се` треба време.

    Со дечко ми се спремаме за одмор.
    Всушност, ова ќе ми биде прв одмор со дечко.
    Но кај мене нема ни среќа ни возбуда. Наместо да се радувам што конечно, сите работи кои ги барав од машко, ги најдов во него, јас постојано мрчам.
    И понекогаш и сама на себе си станувам досадна и не можам да се поднесам, а не пак на другите.

    Не ми преостанува ништо друго освен да се надевам дека ова е само период и ќе помине за брзо.
     
    На anggell, Elennaa, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
  9. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.539
    Допаѓања:
    7.849
    Пол:
    Женски
    Кои тешки клетви паднаа врз основа на еден текст кој го напишал неписмен новинар само да привлече внимание :)
    Се согласувам со делот дека треба да се казнува ако има насилство врз животни во било која смисла, ама луѓе за допирање да не речам галење??? :^)

    Вината е во новинарите, на снимкава јасно се гледа колку силно ја "удира" фоката. http://www.femina.mk/out/?id=4e1e181598 ... 8.html%230

    Не верувајте во се што ќе прочитате и не избрзувајте со заклучоците :!:
    Не знам на која основа му мавнаа казна на човеков, ама еве доказ дека не е виновен конкретно за случајов. Тоа што престојувал на диво тоа е веќе друга тема. :) Срамота за новинарите ама и за државата на кој начин ги бркаат туристите :puke:

    Па уште и се дрзнуваат да коментираат зошто платил 1500 а не 7000 куни. Им се чудам на паметот :fubar:
     
    На tessie, Abeja, minnie.m и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.360
    Допаѓања:
    83.847
    Пол:
    Женски
    ^ Barbie20
    Препушти се на моментите и уживај само така ќе ја почуствуваш убавината на се :)
    Зошто да се нервираш за нешто што неможеш да го промениш ... сочувај си го онаа што го сакаш со тебе :) Кога самата чуствуваш дека си напната едноставно промени се во секунда и насмеј се.
    Радувај се, биди среќна и насмеана секогаш сите работи прифаќај ги само со пизитивни мисли,дури тогаш ќе почуствуваш олеснување и вистинска убавина во се :wasntme:
    Убаво да си поминете на одмор :) :*
     
    На eliesaab и Barbie20 им се допаѓа ова.
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Клетви? Не ме смеј, не знаеш што зборуваш, ама ајде.


    Ај, може сеа summerka ќе ме цитира и така во круг :D
     
  12. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    ^ Фала ти многу Вики :*
    Сум пробала многу пати да размислувам позитивно и да не се нервирам и ми било многууу подобро.
    Но за жал, тоа не траело долго. Колку и да размислувам позитивно за недела дена повторно се враќа песимизмот и лошото расположение.

    Но еве, овој пат ветувам дека ќе се потрудам доброто расположение да потрае подолго време.

    :hug:
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Primavera

    Primavera Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    1.517
    Изразот на лицето на одредени луѓе, лажните насмевки, маските...
    Не постојат пари кои можат да го купат тоа чуство. Да имам временска машина би го враќала времето само за повторно да им ги видам лицата. Си го наполнив егото...
    Се уверив дека можам да добијам се што сакам. А колку ли само ми зборуваа и во лице и зад грб дека нема да успеам.
    Два дена по ред не можам да се дорадувам на тоа :D :D .
    Имаше една мисла не се сеќавам каде ја прочитав, некако вака беше:
    Јас бев на дното, ризикував, ставив се на коцка. Добив дупло... Чекор по чекор, ама не запирам. Сон по сон...
    Човечиња мили, па време беше од среќа да плачам :D
     
    На WarriorAngel, ines.h, Doozy и 5 други им се допаѓа ова.
  14. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.539
    Допаѓања:
    7.849
    Пол:
    Женски
    Делот рацете да му се исушат, што е ако не клетва??? :D

    Многу добро знам за што зборувам само не беше наменето за тебе а ти очигледно се пронајде ;)
    И не ја мешај самер. Поздрав :)

    Да не цитирам по илјадити пат еве ќе редактирам:Не може да ја цитирам само феминката која ја кажа клетвата бидејќи постот не ми беше конкретно за неа туку и за твојот во однос на казните и тепањето на животните - како и да е сума сумарум зборот ми беше дека не станувало збор за тепање на животното- ете ја разрешивме дилемата зошто те цитирав :geek:
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Види, не се пронајдов, туку смешно ми е, џабе намигнуваш, напишав затоа што гледам си ме цитирала, значи цитирај го оној дел од мислењето и од членот, кој сакаш да го цитираш, но тоа ти го направи да е двосмислено, затоа ти велам, може погрешно да те разбере било кој, не само јас :)

    Е де, чудо ако ја спомнав, една шала не е на одмет :)
     
  16. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Ок зарем кратки панталонки+широка кошула+15ка штикли е единствена комбинација која ја знате за излегување?!?
    Седам и гледам од преска еве значи од 30 женски у местово ама 20 сигурно, се излезени со горенаведенава комбинација, на тоа додади и пеглана коса и напрчен задник, па ни к*рвите не се овака грдо облечени...
    Кај отиде сенсот за пристојност бре женски, а барате почит од спротивниот пол, па вие ни сами себе не се почитувате...
    Ако панталонките се стуткани во газот не значи дека не се гледа целулитот на ногата, салото што виси од мидерот... па ако веќе толку ти е голема желбата да изгледаш секси отиде до теретанта а не да облакаш шорцеви пократки од гаките кои бај д вуеј само ја истакнуваат твојата патетично далеку од совршена фигура
    Мислам стварно како се нема сенс за мода, да убаво, за пристојоно пред се бре
     
    На Captain-Omni, cresa-jagoda, Elennaa и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години, кога бев (по)мала овој ден, 2ри Август конкретно ми значеше за нешто друго. Убаво се сеќавам на се. И сега се чудам колку се е сменето од пред неколку години. Тргнувајки од мојот изглед, до моите чувства, размислувањето. До значењето на овој ден. Моментално ми значи, официјално поминати точно 9 месеци со некој што го сакам. Точно една година од кога почнавме нешто со него. 2ри Август ќе го паметам по 2 настани. Едниот е очигледен. Вториот е од подлабокото минато.
    Тогаш бевме со моите на одмор, во Охрид, Свети Наум, воените кампови. И тогаш уште не свесна за значењето на зборчето „љубов“, „заљубена“ бев во првата љубов, не свесна дека може да ми стане опсесија. Како и да е, беше Илинден. Знаев дека му е именден и секоја година (ми беше добар другар) му го честитував роденденот, никогаш не го заборавав. А потоа видов ѕвезда како паѓа. Не беше спектакуларно, само како точка падна и замислив желба. Претпоставувате што посакав? - :nod: Подоцна ми се исполни желбата, ама на кратко.
    Сега ми е криво, што го изгубив и како другар, знам дека ќе беше тешко, ама барем пријатели да останевме, ако не друго. Повеќе време помина откако не му честитам роденден по СМС.
    Сега, знаете како оди тоа, по фб. Видов, девојка му прва му честитала.
    По неколку години пак видов како паѓа ѕвезда, пред еден месец мислам оти беше. Тогаш бев со личноста што сега ја сакам и посакав друга желба.
     
    На feminium, cresa-jagoda, nevermet18 и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Ultimate.Shopper

    Ultimate.Shopper Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2014
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    380
    Никогаш немојте да дозволите да ја снема насмевката од вашето лице. Насмевката е јазик кој секој треба да научи да го зборува. Насмевката е најубавата и најдобрата шминка што може секоја девојка да ја има. Правете го она што ве прави среќни, бидете со тие кои можат во секој момент да ве насмеат. Секогаш смејте се како ништо да не е лошо, зборувајте како се да е совршено, преправајте се како ништо да не ве повредило и започнувајте го денот со насмевка. :)
    [​IMG]
     
    На cresa-jagoda, Elennaa, LittlePinky и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Тој твој ЧОВЕК врска нема во што уживаат животните :lol:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ако е малтретирање тоа што некој за прв пат можеби гледа фока во живо и сака да ја допре, да ја погали а притоа фоката се исплаши од човекот и побегне, па некои лесноумни помислат дека човекот се обидел да ја нападне-немам зборови. Тогаш галењето на маченцето, скокоткање на истото по стомакот или играњето со едно кученце при што ќе го тркалаш како ѓуле, ќе го закачаш и сл. треба да биде осудено со највисока парична казна и протерување од земјата, без можност за азил во било која друга земја. А оние кои јаваат коњ, како само се осмелуваат, па толкава тежина врз јадното коњче, тоа треба да биде осудено со смртна казна со бесење.

    И мислам дека човекот не е казнет за напад врз животното, туку поради тоа што му се приближил и покрај знаците за забрана, не ги почитувал истите.
     
    На bittersweet, cresa-jagoda, COollLady и 3 други им се допаѓа ова.
  20. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Горде, сега јас ќе пријавам присуство. Бисери на мудроста не се трпат многу овде, затоа паѓа цитирање и заебанција. Извини вака, ама то е.

    Самерловер, слободно цитирај ме :D