1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свингери

Дискусија во 'Секс' започната од sirius, 9 септември 2010.

  1. sirius

    sirius Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Zaednicki seks pomedju dva bracni para? Ova e nesto novo kaj nas ili jas taka mislam, neznam, no mi izgleda interesno pa sakam da vidam i vase mislenje i sovet....
     
    На Trajce1981 и Divo им се допаѓа ова.
  2. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ZAEDNICKI SEKS POMEDJU DVA BRACNI PARA ?

    t.e swinging :rofl:

    ne sum u brak, dosega ne sum imala sansa za vakvo nesto sto ne znaci deka nema da imam :lol: mada sto znam, ke priznaam deka ponekogas si zamisluvam kako bi bilo, iako ne sum bas sigurna deka sum tolku hrabra za takvo nesto :x a i ne sum sigurna deka sakam :emo:
     
    На Hot man, Strapon, rromanticen и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Па ништо ново, можеби помалку табу кај нас.
    Јас доаѓам со маж ми, пријателката доаѓа со маж и', јас легнувам со маж и', она со маж ми...
    А утредента сите одиме на излет да си раскажуваме импресии... Аха, сигурно.

    Не доаѓа в предвид, ниту со познат, ниту со непознат пар.
    Според мене има мал милион начини како поубаво да си ги ослободиш сексуалните инхибиции, него ова.
    Не дека е толку глупаво, мене лично ми е смешно.
    Познавајќи се себе, целото време низ глава ќе ми минува дека партнерот ми е во соседната соба со друга...
    Или можеби треба да сме во истата соба сите, па да гледаме кој како се работи?
    Ајде , просветлете ме... :D
     
    На Pinky97, iloveyou29, LICEN-LONDON и 8 други им се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    Во иста соба сите да гледаме како си се онадуваме меѓусебно :?: :?: :?:
    А не, не фала... не ми оди тоа. Си имам граници.
    Патем, ова е сигурен начин да си го расипеш бракот, без разлика колку и да се ужива - затоа што на крај тоа уживање од глава ќе ви се удри. Ете така.
     
    На iloveyou29, LICEN-LONDON, blackwave и 4 други им се допаѓа ова.
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Не! Во никој случај. Не можам да замислам дечко ми да го гледам пред мене со друга :devil: Ни пак јас со друг и да се осеќам како тоа да е најнормално нешто. Едноставно не можам да се замислам во таква ситуација. Сакам на дечко ми само јас да му бидам доволна за исполнување на сексуалните желби, а не да ни биде потребен и друг пар за да доживееме задоволство. Не гледам каде е тука задоволството. :^)
     
    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
  6. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    НЕ во никој случај.Да го гледам дечко ми пред мене со друганема шанси.А исто така и тој не би прифатил да ме гледа со друг.Добро ни е вака,само двајцата нема потреба од повеќе.
     
    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
  7. fairy88

    fairy88 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    7.425
    Нема шанса да се согласам на такво нешто па нели има други поинтересни начини да се "зачнини" сексуалниот живот на брачен пар па баш на ова да се одлучат :^) :^) :^) :^)
     
    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Хмм абе јас првин тројка би пробала да не одам преку ред ако ми се бендиса сега тројка за пред брак па после во брак не се знае ;)
     
    На kumanovoGoran, s.a.m.a, Milanrob и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Tadija

    Tadija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    14
    Cisti gluposti ! Se soglasuvam so fairy88, postojat mnogu nacini da se "zacini" eden seksualen zivot, a ne ovakvi gluposti! Toa e inima ,ne znam kako nekoi bi mozele da spodelat takvo nesto so drug par,poznat ili nepoznat.... ccc I ne se soglasuvam deka ova razmisluvanje se temeli na toa sto sme mala zemja,ili nerazviena ili ne znam tamu sto! Mislam deka treba za site da vazi! Pozdrav devojki :)
     
  10. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Трендафилче да не пукниш ме изнасмеа....како луда се смеам на овој твој пост.....ц ц ц цела си откачена :lol: :lol:
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    некои двојки не можат тоа да си го дозволат додека се дечко и девојка,а не пак кога ќе бидат маж и жена.Искрено сега би прифатила такво нешто,но кога ќе бидам мажена не.
     
    На s.a.m.a, ADOKI и LICEN-LONDON им се допаѓа ова.
  12. Tadija

    Tadija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    14
    Ne gledam koja e razlikata bluberry? Ti si istata i sega i koga ke se mazis Ako go storis toa dodeka ne si mazena, nema da se isbrise od tvojot zivot koga ke se mazis! Ednostavno isto e! Spored mene intimata treba da se spodeluva so nekoj sto ti mnogu znaci! I ne znam dali bi ti bilo prijatno da go gledas decko ti zaedno so uste eden par,priznaj :)
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  13. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Мене ми изгледа интересно, би пробала
     
    На s.a.m.a, Александар М, kumanovoGoran и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Што мислам за тоа? Мислам дека е одвратно. И тоа не мора да се брак паровите, туку и кога се во врска. Што ли уште не ќе измислат?
     
    На Sashko1992 и Victorya им се допаѓа ова.
  15. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Психички растројства на сексуалниот нагон. :)
     
    На LoneWolfGuy, Acka22 и SimonaTino им се допаѓа ова.
  16. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Јас да бидам со друг маж, а маж ми да биде со неговата жена :fubar: :!: , ни се случило ниту пак ќе се случи. Да и го дадам маж ми на друга :x , тој си е само мој -може само со мене да прави чуда во сексуалниот живот. Не можам да ги сватам лугето што би го правеле тоа -или се на некоја дрога или се психички недобри со умот
     
  17. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Ќе падне крв :D Нема шанси да го делам мажот ми со никој!!!! Ниту пак јас имам потеба да бидам со друг. И вака ми е повеќе од убаво. А и некако ептен ко на филм ми е сето. Шо знам мене ми е блајк таа работа. Ама сто луѓе сто чуда. Ако на некој му е убо, нека си прави.Ама не сте љубоморни бре? Мене ќе ме изеде љубомора да го гледам кај милува друга!! Ноооооо вејјјјј :tmi: :lol:
     
    На iloveyou29 и Tadija им се допаѓа ова.
  18. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717

    Ако си љубоморна на партнерот, ако не му веруваш-знај дека штом ќе пробаш вакво нешто-врската одма ти пропаѓа!!!

    А ако се сакате, почитувате, верувате безусловно- тогаш ваквиот чин (доколку и двајцата го сакате) ќе ви причини големо задоволство !
     
    На ana anuska, Acka22, LICEN-LONDON и 2 други им се допаѓа ова.
  19. popaj-maja

    popaj-maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    17
    се сложувам на ова мислење мислам дека сите ние се плашиме од конкуренција и највеќе од се од таа болна љубомора што ќе биде потоа.
    Јас пак мислам дека тоа е сосем нормалана работа зашто да има превари и варање кога тоа може да се реши на многу прост начин со двостран договор па ајде признајте кој сака секој ден грав нели а вака двајцата ќе каснета малку мрсничко ем волкот сит ем овците на број :hai:
     
    На Biny, ana anuska, Acka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Hемам поголема глупост од ова слушнато :fubar: и што после како се гледаме во очи со пријателката одкако си ги испробавме мажите,па замисли уште и деца да се имат,одвратно :@ Hие не двајца не можиме да се задоволиме,па уште ни требаат вакви глупости,па уште со други пар :x ??за мене ова е глупаво ептен
     
    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.