1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Еве да се пофалам :)
     
    На Mekuska, Kaetana, danichap и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Tinkerbell33

    Tinkerbell33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    10
    Вака сега..јас никаде не прочитав некоја од вас да има проблем како мојот :( јас сум таа што цело време бара секс а мм не сака зошто му било страв да не го повреди детето (facepalm) и не можам да му докажам дека пенисот негов не е толкав за да допре до плодот...на лекар ми рекоа дека е се ок и дека ок е да се има односи..ама на него му е страв. Вечерва имавме смешен ''секс''..не знам како да го натерам..го разбирам дека се грижи и сето тоа..ама сепак се работи за 9 месеци ;(
     
    На ADOKI, okcenzi, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    hahaha Ooof otvori mu na youtube ili na google sliki da vidi kolkav kanal ima (odnosno toa e vaginata) i deka nema nikakvi sansi da go povredi bebeto... Baska vo plodova voda e toa, doktori celi race pikaat pri proverka dali si otvorena pa nemozat da doprat do bebeto :D nie si imavme seks cela bremenost (so pauzi nekoi poradi bakterii) i poretko na kraj zaso bev dosta golema vekje :D
     
    На Maceto123 и Tinkerbell33 им се допаѓа ова.
  4. Tinkerbell33

    Tinkerbell33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    10
    Па му покажувам ама не можам да го убедам (facepalm) се надевам дека ќе биде во скоро време ;)
     
  5. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    uf, znam kako ti e, i nie sme taka, prvite 3 meseci strav od spontan, posle bakterija, pa sega strav od predvremeno poroduvanje... i samo 2-3 pati imavme vo cela bremenost :) i posle ke si pocekame, barem 40 dena... toa e
     
    На Tinkerbell33 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tinkerbell33

    Tinkerbell33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    10
    volsebna немаме среќа :( обично мажите се тие што инсистираат за таа работа ама..нашиве некако бајаги плашливи :worried::D
     
  7. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    Епа ај и јас да се пожалам овде, значи до 7 имавме се на се 3 пати.. 7 и 8 ни еднаш, а сега влегувам во 9 така да сега па ич нема ни да добијам.. За жалење сум.. Како беше вицон : „ќе завиваш последните 3 месеци„.. Епа во нашиов случај јас сум таа што завива :) од почеток, ама мојов.. Што од страв, од умор, од нервози, и само ме одбива.. На почетокот се нервирав и расправав, ама после се чувствував глупо, знаете ко да го молам, како со сила.. И после се откажав и се навикнав :sweat:
     
  8. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Do sega imav 3 bremenosti edna uspesna edna zavrsi so spontan i sega ovaa..vo ni edna nemav odnosi uste na pocetokot mi bese kazano deka ako imas pataloska bremenost,krvarenje,bolki,grcevi za seksot STOP . Na momenti mi fali no sepak si se zadovoluvame so guskanje i baknuvanje,se sto e dobro za bebceto treba da pravime a ne da gi gledame nasite potrebi.
     
  9. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.678
    Пол:
    Женски
    Ај да те утешам дека не си единствена :) Имав нормална бременост, со одобрение од гинеколог дека може да имаме односи но мм ништо живо не можеше да го натера на такво нешто. Во текот на цела бременост ни еднаш немавме односи и јас си се помирив со тоа. Искрено мене ми беше страв првите 3 месеци иако никогаш немав ни прокрварено или нешто слично, фала му на Бога ама на мм му беше страв и на почетокот и на средината и на крајот па преживеав некако :rofl:
     
    На mdenkov и Kiflicka05 им се допаѓа ова.
  10. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Не сте единствени :rofl: и не само на мм туку и мене ми е страв така да се разбираме и не е проблем :D
     
    На Kiflicka05 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Imame najnormalno kako i prethodno ;)
     
    На pikolino и Maceto123 им се допаѓа ова.
  12. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    И јас сум со истиот проблем :rofl:Јас сакам мм памет си нема, страв му е :lol:До 6-ти месец добро ни одеше, еднаш до два пати неделно ок беше, ама сега како стомакот ми е голем он се плаши хахахахахах:D:Dа тек до крај без памет ќе биде, ми вели па малку страв ми е оти да не го повредам бебе, а јас сакам:$ама ке видиме до крај како ќе биде, значи не има многу не сум единствена :lol::lol::clap:Ама после ќе надокнадиме :D:D
     
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Богами тешко ова со надокнадувањето :(
    Прво, нема да можеш да имаш секс првите два месеци од физички причини, а за понатаму не се знае како ќе те погодат хормони. Јас додека да наполни детево 9 месеци ич немав желба. После имаш други причини како замор, па да не крцка креветот каде што спие бебето и се мачите во друга соба со мал комфор. Па таман сте почнале, или сеедно, на сред секс, бебето се разбудило....Како и да е, не дека нема да имате секс но сметам дека комфорот е многу намален со мало бебе, нема да можете да се опуштите, повеќе ќе се сведува на брзински секс.

    Уживајте барем колку што ви дозволува ситуацијата (знам како е со голем стомак), и кажи му на маж ти да не се занесува, бебето си е заштитено внатре и ништо неможе да му биде...Само наброј му ги овие работи што ги кажав што ве очекува. :)
     
    На Kaetana, PUPICA, Kiflicka05 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Хахаххахаха фала ти мила ме изнасмеа и верувам дека е се така како што пиша, ќе си осетиме на наши кожи, а најсмешно од се ми е тоа што мажите се повеќе исплашени од жените :rofl::rofl:
     
    На sladok-bitola и Kitten им се допаѓа ова.
  15. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    првите три месеци ни беше забрането од гинекологот, беше исплашена бидејќи првата бременост ми заврши со спонтан и мислам дека буквално се ми забрануваше :lol: ама сега си имаме нормално редовни односи :)
     
  16. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Сите вие што имате нормална бременост, нападнете тоа мажите и нека не се занесуваат!!! Нека се едуцираат малце повеќе дека не, не можат да го удрат бебето со пенисот...

    Уживајте сега. Оти после породување е малце тешко. Има сексуален живот, ама воглавно е редуциран заради умор.
     
    На Petar80, Kitten, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Jas vo bremenost voopsto nemam zelba za seks neznam zosto :| nemam pritisok od mm zatoa sto i on se plasi da ne go povredel bebeto :) Mozebi i mene mi vlijaje toa zatoa sto nekolku pati dosega probavme i nekako ne e toa toa...nemozam da se opustam i iskreno mi fali onoj buren seks i strast koi gi imavme i po nekolku pati vo denot :lol: i taka da sega za sega se otkazavme od toj "stegnat" seks i ograniceni pozi
     
    На Kiflicka05, Едно Чупе и okcenzi им се допаѓа ова.
  18. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    Sega zasega image normalno iako mi konstatitaa deka postelkata e malku nisko denes ja prasav doktorkata za seks i rece da si prodolzam naj normalno kako dosega ako jas nemam problem so toa
     
  19. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Имаме односи цело време,сега сум во 5тиот месец од бременоста и досега не сме имале никаков проблем
     
    На Strumka22 и Maceto123 им се допаѓа ова.
  20. blessed2

    blessed2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Јас да си признаам сум од тие поплашливите. Јас по потешкиот пат останав бремена и навистина ми е страв да имам секс, дури го немам прашано ни докторот. Имам желба и мм сака, ама и тој не навалува.