1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    hahahaha da si ziva i zdrava za moabetov subavo mr nasmea, da zboruvaa ushte vo stomakot bebcinjata zamisli so ke kazuvaa za nas " neposlusni roditeli"
     
    На blessed2, mariz и galapce им се допаѓа ова.
  2. kiselko

    kiselko Нов член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site jas sum nova na ovoj sajt i sakam da ve prasam nesto. Bremena sum i sum vo 31-ta nedela od bremenosta prvite dva meseci neznaev deka sum bremena i seks si imavme so mazot sekoj den. Koga doznav mi bese stra da imam seks bidejki mi e prva bremenost i so maz mi ednas nedelno imavme seks. Sega kako vlegov vo 7 mesec znaci jas nenormalno imam potreba od seks :) sto mazot i nekogas mi vika da ne go ubieme deteto ako ne da prestaneme. Ve molam za sovet dali e normalno ova sto mi se slucuva ili ne. Pozzz... :D
     
  3. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    So toa ke si razgovaras so doktor,mnogu zavisi kakva bremenost imas,na nekoi,kako mene ni zabranuvaat uste od pocetok da nemame odnosi,dodeka drugi koi imaat normalni bremenosti im vikaat deka moze i do poragaj,najdobar sovet ke si dobies od ginekologot sto ti ja vodi bremenosta.
     
    На fairy88 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Prasaj go ginekologot toj najdobro ke ti kaze :) Mene vo tekot na bremenosta ne mi zabrani nisto taka da i vo 8mi imavme so mm odnosi ali kaj nas bese prisuten golem strav i nikako nemozev da se opustam pa taka vo cela bremenost dali 3/4 pati imavme...A i kaj mene licno zelbata se namali neznam dali zaradi strav ili nesto dr. pa posle poragjaj druga prikazna :D
     
  5. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Има и други видови на секс.Не е само вагиналниот.Јас во никој случај не планирам да го запоставам мм :D...иако немам никава забрана,а со првото дете до последно се сексавме,сега ако ми е шубе нешто има анален,орален секс па и ако треба и рачно ке го задоволам :rofl::rofl:....ем волкот сит ем овците на број
     
    На Beby $, butterfly*, Bozica1980 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Јас , кога бев бремена со синот , до 5-ти месец имав секс скоро секој ден и некогаш свршуваше внатре , ама по сплет на околности добив контракции , по престојот во болница се исплашив и се консултирав со гинекологот кој ми рече дека може да имаме секс , ама не смее мм да свршува внатре :) , сега со втората бременост многу внимаваме , и кога имаме секс ( сега намаливме на 2\3 пати неделно ) не свршува внатре да не дојде до компликации :) , но за да нема љутки оралот е тука :D
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Adeline

    Adeline Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    1.912
    Допаѓања:
    4.593
    Пол:
    Женски
    I nie imame I vaginalen I analen I oralen neli mora da se odrzuva :) sakam da prasam Dali go stava cel napred ili do pola so strav poradi bebeto? Jas mislam deka e daleku j nemoze ni da go dopre ni da go povredi neli??
     
    На IvaSand, Majakisss и LUCERKA им се допаѓа ова.
  8. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    72.665
    Пол:
    Женски
    Нема шанси, тоа си е заштитено во обвивката :D само секако малку понежно од пред бременост треба :P јас си имав цела бременост, само еден период имав бактерја и тогаш немавме, а при крај веќе голема бев во мешето, па поретко имавме :D
     
  9. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Ејакулација во вас е ок, само внимавајте на инфекции. Грлото на на матката е затворено, не може да дојде ништо до бебето.

    Ама не практикувајте при крајот на бременоста - спермата помага во омекнување на грлото.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Во текот на бременоста не е препорачливо ејакуација внатре, кога ќе се влезе во 9ти баш е препорачливо внатре, токму од причина што помага во омекнување на грлото на матката.
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Да де.. При крај - сакам да кажам последно тромесечие... А веќе нај на крајот кога сте "спремни"... Ајт!
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    najprvo izvinete za latinica (nemam izbor)
    gi citam postovite i ne mozam da se iznacudam ej, ke zabegal mazot, ova ona! Pa brak e toa ili panagur ! Ili uste podobra moment , da nemalo lutis!! koj da se ljuti, toj na koj sto ke mu nosite 9 meseci bebe ke umirate od bolki za vreme na poragaj, ke si go rizikuvate zivotot...toj da se ljuti, ma nemoj bre! Mozebi ova ke zvuci grubo no so tie muabeti zaprasajte se ve molam dali ste vo vistinski BRAK!
    Dobro kaza pogore nekoj, sto ako toj se razboli, pa ne e samo brmenosta precka za sex, ima mnogu seriozni raboti poradi koi toj mozebi nema da moze, godina dve...i sto togas!Ne mi se veruva ej...ne
     
    На Талкачка, supertoasty, Mariangel и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Dioora

    Dioora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    311
    Леле ние многу проретчивме со тоа. На почетокот имавме почесто. Сега во осми па и во седми дали еднаш во две недели имаме. Не чувствувам ниту потреба, ниту пак можам да си најдам поза згодна. Се мене ми смета. Налет сексот. Заедно сме со маж ми 6 години ама во брак само 4 месеци и криво ми е што немам таков сексуален нагон како доста од вас ама што е тоа е. Се надевам само дека е до моменталната состојба и дека после пораѓај ке се врати во нормала.
     
  14. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    Ние немаме, првенствено мм не сака страв му е, инаку докторот ни кажа доколку сакаме, јас да лежам на страна а мм од позади само таа поза :lol: ме фати незгодно додека ми објаснуваше :$
     
    На Bebulleee, Mariangel, Kaetana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. CocaColla

    CocaColla Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2016
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    840
    Пол:
    Женски
  16. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    zdravo jas sum nova clenka i me interesira vo prvite sedum nedeli dali e dozvolen seks kaj mene na eho mi se pojavi crno krugce i me sovetuvaa da pocekame dodeka ne vidime srceva akcija ve molam spodelete mi vasi iskustva
     
  17. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Па почекајте убаво ве советувале. Се издржува, дури не дозволи гинеколог воздржете се.
     
  18. Panda223

    Panda223 Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravoo.. Bremena sum vo 19 nedela... Pred edna nedela bev na ginekolog posto prekrvariv od odnos i koga otidiv mi kazaa deka plodot mi e nizok i odnos nikako da nemam... Sakam da prasam jas dalii e nesto strasnoo ovaa prvaa bremenost mi e...
     
    На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
  19. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Moja koleska go imase voj problem,sekako deka krvarenjeto ne e ok,ali eve kaj nea ispadna dobro,zato ne panici mn i ne se potresuvaj
     
  20. Beby $

    Beby $ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Женички па вака ја сум бремена 10 недела исто прекрварев ама скоро недела дена не крварамм тоаа тоа него само кафеако ис цедок имам малцее..смемм да имам односии или нее..??сварноо незгодно ми е ама тоа е..